John Carter: Mezi dvěma světy (2012)

Nádherně vyplýtvaných 200 000 000 $. A to nevím, kde ty peníze utopili, když třeba aréna je skoro komplet okopírovaná z SW:EII. Pozitiva se tu hledají těžko a já jich moc nenašel. Možná ten rychlopes byl aspoň vtipný. Scénář je šílený, nic se pořádně nedopoví a když ano, tak si radši přejete, abyste to nevěděli. Co to sakra mělo být? SPOILER Co tam sakra dělali ty mnichové? Proč to dělali a co by zač? Proč ten chlapík uměl skákat 200m do výšky a 1km do dálky?Proč ho všichni obdivovali už když ho poprvé viděli? Co mělo znamenat těch 20 min mezi indiány? KONEC SPOILERU Kitch byl sympatický jako psí lejno a ostatní postavy tam vlastně vůbec nebyly. Když něco podobného, tak radši HULK, který má velmi podobný děj, ale kvalitou je o dvě třídy víš. - Pitomina - 40%

Legenda o zlaté perle (1987)

Tak tohle je fakt šílené. Že hongkongská produkce z 80. let je plná bláznivých štřihů, superzrychlených honiček a originálních soubojů, jsem si už zvykl. Tohle ale byl extrém. Navíc to mělo spoustu děr ve scénáři a humor tam byl někdy až moc naroubovaný. Přesto je to právě humor a vkusné souboje, co tenhle film drží nad vodou. - Nadzvukový crazy mix hitů 80.let - 45%

Třinácté patro (1999)

Film tak na půli cesty. Námět je vynikající, ale provedení není úplně špičkové. Tam kde byl snímek zvolnit a s zahrát více na strunu rozvedení a přemýšlivosti se jede až moc rychle a na druhou stranu, tam kde by se dalo přidat se jede pomalu a osvětlují se věci naprosto zbytečné. Chtělo by to ten svět prostě víc zaplnit, ať už po stránce množstevní (odehrát takový film prakticky se 4 herci je napováženou) nebo obsahové (ono se tam vlastně moc neděje a když jo, tak diology nejsou většinou moc hloubavé). Jeden z mála filmů, který je možná až příliš krátký. P.S. Pokud jste jako moje matka nikdy nepochopili Matrix, raději si to ani nepouštějte. - Simulovaná detektivka - 65%

Legenda Korry (2012) (seriál)

BOOK 1: Moc nepřesvědčilo. Ikdyž by to na první pohled nemuselo být vidět, je zde vše o něco "lacinější" než v Aangovi. Největší ústup je v dialozích a dabingu. Dialogy jsou teď strašně ploché, jednoduché a zkratkovité a nevýrazný dabing tomu také nepomáhá. Postupně jdeme nahoru, ale i tak to není úplně ono. Slabší odvar z Avatarského čaje - 60% BOOK 2: Tohle je už jiná káva. Je vidět, že tady se nasypalo víc peněz do všeho, od scénáristů po animaci. Zápletka je zajímavá i dobře podaná. First Avatar vyloženě potěšil. This is the Avatar spirit - 80%

Vítejte v novém těle (2011) (pořad)

Inspirativní příběhy s jasným poselstvím, že silná vůle dokáže vše, co si usmyslí. Typické US tlačení na city mi nevadí. Co mi vadí je malá variabilita. Už po 3 dílech, kde to bylo stále stejné (Chris nového adepta překvapí - naučí ho jak hubnout - Chris odjede - přijde krize - Chris zatlačí - a na konci je ječící dav co nevěří, jak mohl někdo takhle shodit) je cítit stareotyp. V podobném Jste to co jíte se snaží v každém díle zdůrazňovat jiné problémy a syndrom stále stejného, tak odpadá. - Fitko XXL - 60%

Sherlock Holmes: Hra stínů (2011)

Holmes je šílenější. Zpomalovačky jsou promakanější, delší a je jich víc. Scénář je bombastičtější, přímočařejší a hloupější. Downey i Law jsou pořád ve formě. Nic víc jsme nečekali a ani nic víc nepřišlo. P.S. Jedna věc mě vlastně zklamala a to byl Moriarty, který byl zbytečně nevýrazný a málo tajemný. - Klasika na Tripu - 70%

Terra Nova (2011) (seriál)

Tak tohle se moc nepovedlo. Je to klišoidní až běda, postavy jsou nesymapatické a jejich problémy mě jaksi nezajímají. Na to co se slibovalo, velké zklamání. Zápletky nejsou vůbec originální. Nějaký zajímavější hlavní příběh je až moc v pozadí a tak hlavní část děje zabírají uslzené telenovelové rodiné trampoty. - Až moc hloupé - 40%

Mission: Impossible - Ghost Protocol (2011)

Pohodový akčnák, který není hloupý a vše v něm odsýpá jak má. Tým je dobře sestavený a akce přehledná. A to mi stačí. 75%

Černá hodina (2011)

Průmerné katastrofické invazní béčko, které ničím neurazí ani nepřekvapí. 50%

Bídníci (1958)

Zklamání jak noha. Film bez tempa a s prahbídným scénářem. Nevěřil bych , jak se dá jedno z klasických děl literatury zmrvit v nezáživný kýč. Už vůbec nechápu to vysoké hodnocení zde, ale holt nostalgie je mrcha. 40%