Vyměřený čas (2011)

Neskutečně prázdný děj. Alegorie na chamtivost bohatých se sice povedla, ale její vyústění vede do ztracena. A to ten námět skrýval takový potenciál. 65%

V cizí kůži (2011)

Totální překvapení. Genitální a fekální humor mě nikdy moc nebral, ale tady mi to kupodivu vůbec nevadilo. Místy přehánějící komedie, která ale netlačí na pilu a všechny přehnané 'gagy' dokáže udržet na uzdě. No a ta postava Mitche je opravdu neuvěřitelný hovado a ta scéna SPOILER kdy se sklání nad malými ratolestmi a bezelstně jim říká: "Tak copak vy malý zmrdi" KONEC SPOILERU mě utkví v paměti dlouho. 75%

Angel Beats! (2010) (seriál)

Po první epizodě jsem to vzdal. 20%

Deadman Wonderland (2011) (seriál)

Seriál založený na tom, že každá druhá postava je psychopatický masový vrah a krev a vnitřnosti jsou nejlepší dokarace do bytu? WTF? Odehrávat se to v nějaké válečné vřavě nebo postapokaliptickém umírajícém světě, tak se to dá ještě chápat, ale umístit takové postavy a chování do našeho světa ( ikdyž oddělené v jakémsi pseudovězení) je naprosto neuvěřitelný blábol. Navíc, když hlavní hrdina je naprostý idiot, který se nejprve diví, do jakéže se to dostal psychopatické šílenosti (a že dostal) a za pár chvil už brečí nad tím, že není schopen bez mrknutí oko naporcovat několik lidí. WOW. 30%

Šmoulové (2011)

Jedno z překvapení roku. I přes kupu product placementu je to skvělá zábava kupodivu ne jen pro nejmenší. Čekal jsem spíš průser ve stylu Alvin and Chipmunks, ale tohle byla svěží jednoduchá komedie se spoustou nenápadných odkazů a narážek ,s Gargamelem jako z němé grotesky a s tou správnou dávkou sebeironie. Ideální film pro celou rodinu. 70%

Tekken: Blood Vengeance (2011)

Scénář jako z levné telenovely, dialogy jako z ještě levnější telenovely. Ani nadprůměrná animace (úplná špička to není) to nezachrání. Bojový film, kde divák nechápe motivaci postav bojovat je průser. 35%

Origin: Spirits of the Past (2006)

Naprosto nezvládnuté. Zajímavý námět se zmutovanými rostlinami, které ovládají lidstvo jako jeden Velký lesní bratr je zajímavá, bohužel je to podáno tak příšerně, že se na to i přes skvělou animaci místy nedá ani koukat. Postavy jsou ploché jak prkno a většinou jen zaplňují tupý děj nějakou činností jež vlastně nedává žádný smysl.Hudba je divná, nějak mi to tam neseděla, hlavně na konci. Nebýt skvělé animace a solidního rozjezdu, tak to je anime propadák desetiletí. 30%

Brave Story (2006)

Tomuto dílku by slušela spíše seriálová stopáž. Takhle je to moc rychlé, postavy proběhnou kolem aniž si je člověk stihne pořádně prohlédnout natož se snimi sžít. I celkové vyznění je takové zmatené, jelikož celý film je taková směska vlivů z jiných anime. Ani pěkná animace a solidní hudba nevytáhnou tento film do nadprůměru. 60%

Příběhy ze Zeměmoří (2006)

Motivace a důvody chování jednotlivých postav naprosto neznámé. Scénář velmi zmatený (celou dobu se naznačuje, že svět spěje k záhubě, ale vlastně nevíme proč a ani se to nedozvíme). Tempo je místy až zbytečně moc pomalé. Potěšili mě odkazy na starší díla Ghibli (Miyzakiho staršího) - nejvíce na Nausiccu. Pan režisér potenciál má, jsem zvědav jak dopadne jeho nový film. Prozatím nejhorší film studia Ghibli co jsem viděl. 55%