Ruiny (2008)

Knihu jsem dočetl pár dní před shlédnutím filmu a jak už to tak bývá, kniha byla o 200% lepší než film. Ikdyž z tohoto dílka nemám zrovna nejlepší dojmy a normálně by to bylo tak na jednu hvězdičku, tak na druhou stranu jsem rád, že byly Ruiny zfilmovány, ikdyž ne moc úspěšně. Tak alespoň 50% dám, ale pro ty co četli knihu, mohu vzkázat, že budou zklamáni stejně jako já. Ono to ani jinak nejde, chybí tu tolik podstatných věcí, postavy jsou prohozené a i ty liány byly strašlivě jednoduché. Na rok 2008 by se daly ztvárnit rozhodně lépe. No a závěr se na můj vkus také nepovedl.

Dědictví aneb Kurvahošigutntág (1992)

Kultovní komedie, kde Bolkovi sedla role asi nejlíp, co jsem kdy viděl. Hláškama narvaných 120min, o zábavu není nouze ani v jedné minutě. „Mně je tak blbě, že nemám ani tužku.” :-) A nejlepší je ta sestava u stolu v restauraci: "Guláš s pěti knedlama ja....já si dám taky to médium......mě dones pivo, ale rychle nebo tady zdechnu.....já su nažraný, mě jenom pivo......jak děláte srnca, srnca tu nemáte?......a mě aj guláš aj pivo......ee pivo a rum!" :-D :-D :-D

Pelíšky (1999)

Nejlepší česká komedie poslední doby. Film napěchovaný skvělými hláškami. Parádní Bolek Polívka a hlavně Miroslav Donutil. A komu tím prospějete co?; Co je to tady za hnusnou máničku? Myslíš Gagarinova bratra? A to jsem ti chtěl tu nástěnku svěřit, smrade....;Udělej tam značku. Jak... jak mám udělat značku, ty vole?! Drápem, ne? Ty vole. To je blbec. :D No prostě slzy od začátku až do konce.

Medvěd (1988)

Moc pěkný film se zvířaty. Skoro se mi až nechtělo uvěřit, že je to všechno hrané. Dokonce bych si i přál, aby to hrané nebylo, aby to bylo skutečné jako dokument. O to víc by to bylo dojemné. Nádherné scény, okouzlující "herecké výkony" obou medvědů. Skoro až k neuvěření, co všechno se dá zvířata naučit pro dobro a blaho člověka. A další film, u kterého Vám musí ukápnout slza, jestli už ani tady ne, tak už potom nevím kde.

Černí baroni (1992)

Hamáček: „Naše jednotky jsou jednotky pracovní, takže budete sloužit beze zbraně, protože tolik důvěry vám zase naše pokroková dělnická třída dát nemůže. Naše strana a vláda vám může akorát tak co?” Voňavka: „Políbit prdel.” Hamáček: „Vám může dát akorát tak čas na převýchovu.” Jeden vojín: „Slyšeli ste slovo boží.”

Psí vojáci (2002)

Mě se to neskutečně líbí. Něco mě k tomuto dílku přitahuje. Možná perfektní atmosféra, pozvolné a stupňující se napětí, skvělá hudba, spousta akčních scén. Není prostor k tomu, aby se divák nudil. Jsem rád, že pořád se z otřepaného žánru o vlkodlacích dá natočit něco tak působivého jako jsou Dog Soldiers. Mimochodem, dokonce vás i pobaví, vojáci mají spoustu dobrých hlášek. :-)

Kyborg - Kovoví andělé (2009)

Jednu hvězdu za docela pěkné holky, k ostatnímu se raději nevyjádřím, je to ztráta času a uděláte nejlépe když se tomu obloukem vyhnete. Kdo se chce trochu zasmát nad tím, co se ještě v dnešní době dá natočit, tomu to vřele doporučuji. :-)

Konec světa (1999)

No docela se divím, že dostal tak málo a některé komentáře upřímně nechápu. Není to nic světoborného, ovšem, že bych se měl kousat nudou, to se u mě neprojevilo. Není to první ani poslední film, kdy se Satan, Bůh (prostě cokoli nadpozemského) nedokáže vyrovnat s obyčejným člověkem. Ale já musím říct, že jsem se bavil, na Arnieho v téhle nenásilné roli byl docela pěkný pohled. Celkem slušné efekty. A líbil se mi i akční závěr, který mimochodem nekončí tak jako vždycky, to chce taky plus bod. Ve výsledku 4 hvězdy. Po vícero shlédnutí ještě jednu přidávám. :-)

Akta X (1993) (seriál)

Legendární seriál, kterému se vyrovnají snad už jen pozdější Krajní meze. Některé díly jsou opravdu hrůzostrašné, některé k zamyšlení, některé prostě jen pobaví a některé jsou bohužel jen průmerné. Zde platí, že s nastupujícími sériemi přijde i pokles kvality, ale když to překousnu a vzpomenu si na ty vynikající hororové scény a zážitky, které jsem z nich měl, tak musím dát plný počet, protože tohle je opravdu srdcová záležitost. A jsem moc rád, že se podobné seriály často vysílali v TV, kdy ještě nebyla možnost se běžně dostat k netu. :-)

M*A*S*H (1972) (seriál)

Pět hvězd musím dát už jen proto, že ikdyž M.A.S.H dávaj v televizi pořád dokola, nikdy mě neomrzí a s radostí se podívám na další a další díly. Najít zde oblíbenou postavu není vůbec těžké, protože to jsou postavy všechny. Nedá se říct, že by mi tady někdo vyloženě nesedl, i bez kuního xichta by to nebylo to pravé ořechové. :-) Úplně skvělý je ovšem Klinger a vždycky jsem čekal v jakémže kostýmu se to zase objeví na scéně a co si vymyslí za historku. :-) Mimochodem znělka je nezapomenutelná a několikrát jsem se přistihl, že si ji v duchu pobrukuju. :-) Opět nejde napsat jinak než klasika. Výborná atmosféra z prostředí války v Koreji, tak jak ji určitě neznáme. Nekonečná zábava a navíc - asi se najde opravdu jen málokdo, kdo by neviděl ani jednu epizodu.