Obřad (2011)

Nějak moc velké naděje jsem do filmu nevkládal, ale zmýlil jsem se. Zpracování mě velmi zaujalo a cením si jeho originality. S výkony herců jsem spokojen, asi jediné, co mi tak trochu vadilo, byl závěr. Cítil jsem se jako zhypnotizovaný a do toho se tam objevily takové ty americké věty typu "já jsem ten vyvolený" apod. 90 %

Auta 2 (2011)

Příběh, který ničím neosloví, ale ani neurazí. Jen tak nějak nevím, jakou věkovou kategorii film zaujme, protože humor tedy nic moc. Možná se to bude líbit 6 letým klukům jen z toho důvodu, že jsou tam "hezká autíčka", ale to je dle mého názoru na Pixar docela ubohé. Pouhých 50 %

Percy Jackson: Zloděj blesku (2010)

Jeden z nejhorších filmů podle knihy co jsem kdy viděl. Herec Percyho by tak nějak odpovídal popisu v knize, Annabeth až na ty její záchvaty zuřivosti, ale Grover... Když jsem ho viděl poprvé v té roli, musím souhlasit s uživatelem verbal, že jsem jen čekal, kdy začne rapovat. Vemte chlápka kolem padesátky, dejte mu kapucu a máte Charona. Rosario je sice pěkná holka, ale že by odpovídala té křehké dceři bohyni úrody unesené vládcem podsvětí bych tedy rozhodně neřekl. Dalším velkým problémem je absence Clarisse, která je důležitá především v dalších dílech, ale přesto Percyho seznámení s Annabeth je opravdu podivné... Měl bojovat s Annabeth proti Clarisse (a jejímu srubu) a ne proti ní. A tím se dostávám k další věci - Chris Columbus opět nezklamal a jako vždy příběh totálně předělal. Než se nadějete, tři děcka jedou v autě, o kterém ani nevíte, kde ho vzali (vždyť před tím jeli autobusem). A nemluvím o tom, jak ho ukradli z Las Vegas. Kniha mne zaujala a celkem se mi líbila, ale tohle je snad dosud nejhorší Columbovo dílo. A dost by mě zajímalo, jak chce točit další díly (pravděpodobně to přenechá opět někomu jinému), jelikož si pokračování totálně zazdil! Mezi jeho úchvatné předělávky patří totiž také to, že Hádes nechtěl zlikvidovat bohy, nýbrž to byl Kronos, který se v podsvětí probouzel. A veškeré další díly jsou o pokusu Krona zmocnit se vlády. Již zmíněná Clarisse, která zde ani není zmíněna, má ve 2. díle vést výpravu, tudíž bude docela důležitá. Pro mě tedy naprostý propadák, dávám 1 hvězdu za efekty, což je to jediné, co se Columbovi povedlo. 10 %

Nostradamus: 2012 (2009) (TV film)

Dokument se mi celkem líbil, nebudu komentovat obsah, jelikož někdo tomu věří a někdo ne, byla by chyba ho hodnotit jen z tohoto hlediska, jelikož pokud si pouštím dokument o proroctví apod, nemohu uvádět, že se mi z tohoto důvodu líbil nebo ne. Čili k věci. Zpracování je zajímavé, bohužel mám dojem, že z 2 hodinového dokumentu by klidně mohl být ve zkrácené verzi hodinový - a dozvěděli bychom se to samé. Patnáct minut se dokolečka řeší to samé, navíc jsou zde přidané komentáře čehosi jako "vědců" (mám pocit, že to vědci nebyli, spíše jen nadšenci, kteří se o to zajímají) typu "kdyby se to stalo, byla by to nepředstavitelná katastrofa" atd. Nezlobte se na mě, ale to nám přece nemusíte říkat. Navíc člověk, který dokument nadaboval vždy něco řekl a naši "vědci" to vlastně zopakovali. Tak trochu mi to přijde jako vymývaní mozků, dokument rozhodně není objektivní, nejsou zde spekulace, nýbrž autoři to před nás dávají jako "tutovku", které někdo nevěří. Je to škoda, dokument mohl být mnohem zajímavější v kratší podobě, takhle si pozornost diváka neudrží.

Fantom opery (2004)

Můj oblíbený muzikál, Emmy Rossum má úžasný hlas (na tom se zřejmě všichni shodneme), co se týče Gerarda Butlera, jeho podání se mi líbí, někteří ze sice píší, že má být především démonický, s čímž tak úplně nesouhlasím, fantom Christinu musel přitahovat a ne ji polekat tak, aby ve strachu utekla. Když si poslechnete písničku Music of the night, je docela obtížné zazpívat ten skok na a2, což se Geraldovi podle mě povedlo. A jelikož nikdo zde neudal důvod, co se mu na jeho zpěvu nelíbilo, beru to jako názor JPP (jedna pani povidala). Samozřejmě tím se nechci s nikým dohadovat. Patrick Wilson má krásný tenor, nevím, co víc k němu dodat. S knihou se příběh v mnoha místech rozchází, režisér ji zřejmě nečetl a inspiroval se spíše předchozí verzí muzikálu, no nevadí, jelikož o knize ani moc lidí neví... 100 %

Yes Man (2008)

Na film jsem byl zvědavý, výsledek mě ovšem zklamal. Průměrná americká komedie, jež je založená na tom, že tam hraje někdo známej (Jim Carrey)... Nemůžu říct, že by to bylo úplně špatné, ale všechny tyhle filmy jsou o jednom a tom samém (plus doplněné naším "oblíbeným" americkým humorem). Už mě to dost nudí.

Talk show bez zábran (2010) (pořad) odpad!

Viděl jsem prvních 5 min., ale déle jsem u toho nevydržel. Ne vážně. Kdo takovéhle (píp) vymýšlí? Prostě parta pitomej fiflen (rádoby hereček), které 45 min. kecají o dalším píp. Jak s nima ty jejich chlapi můžou vydržet? Největší kravina co jsem kdy viděl a naneštěstí i slyšel, mám pocit, že z toho budu mít trauma do konce života =)

Simpsonovi (1989) (seriál)

Simpsonovi jsou legenda, to, co tvůrci dokážou stihnout v jednom 20 minutovém díle, je obdivuhodné. Postupně vycházejí různé napodobeniny (viz. Griffinovi), ale originálu se nic nevyrovná. Nemohu jinak než 100 % =)

Futurama (1999) (seriál)

Futurama je celkem dobrá, někdy jsou díly super, ale občas se stane, že jsem po epizodě zklamán. Přeci jen Simpsonovi jsou Simpsonovi, asi se jim zatím nic nevyrovná, i když tento seriál rozhodně patří mezi moje oblíbené. Nezbývá mi než dát slušných 89 %.

Griffinovi (1999) (seriál)

Já nevím, ale mně to prostě přijde jako ne moc dobře udělaná kopie Simpsonových... Není to špatné, ale jednu takovou věc už tu máme. Navíc některé vtipy jsou zkrátka trapné (např. rádoby vtipná prdící tetička apod.) a Futurama tomu určitě také není až tak vzdálená.