TRON: Legacy 3D (2010)

nízká hodnocení u tohoto filmu nejsou opravdu na místě. Není to nový Matrix, ale taky film není nijak hloupej či snad špatnej. Je to příjemná akční jízda s pár drobnými výpadky zahalená do nádherného vizuálu. Já se bavil a u té letecké honičky na konci jsem čuměl na plátno jak dlouho ne, takže dobrý. A Jeff Bridges v plné formě byl taky fajn. Příběhová linka není žádný zázrak, ale pro mě lepší než třeba takovej Avatar. Celkově další slušní sci-fi. Hurá

Plumbum - nebezpečná hra (1986)

Mladej zmetek se stane ochráncem veřejného pořádku a tak se infiltruje mezi podvratné živly, udává a s ničím se nesere. Dokonce zvládne ovládat jednu ženskou nebo vyslýchat vlastního otce. A tak mu moc dále stoupá do hlavy až....ach ten konec. Jinak ten kluk je hezky zahranej hajzlík.

Je lehké být mladý? (1987)

Ruská mládež běsní na rockovém koncertě, pak zničí vlak a pak je za to souzena. Mezitím vypovídají jednotliví účastníci koncertu. Autor se k nim s různými odstupy vrací a sleduje vývoj jejich životních postojů a rolí. Někdo porodil, řeže mrtvoly, někdo je punk, někdo umělec a někdo odjel válčit do Afghánistánu. Výpovědi mladých lidí na konci SSSR mají občas sílu, tehdejší mladí tam hledají vlastně to samé co jiní, jindy a jinde..."přibíjejí mě ke zdi pneumatickým kladivem všednosti, ale já nejsem On, já se nevzkřísím"

Van Helsing (2004)

No tak Jackman s automatickou kuší je přece sakra cool, ne? a jak zboří pana hyda, to je alespoň bitka. Pár blbostí se tam najde, ale jinak je to slušně akční popcornovej biják. A jako bonus...Marek Vašut a Morávková laškující s Faramirem:)

G. I. Joe (2009)

Je to prostě nářez, jak řekl woody, je tam prostě všechno. Zábava nekonečná a ta vymazlená akce, co na tom že místy hodně digitální. Hlavně, že se člověk baví. Jeden z nejlepších "blbejch" filmů. Chci pokračování a v něm šíleného vědce, který chce ovládnout vesmír. hehe a ty dějové zvraty...

Princ z Persie: Písky času (2010)

Ale jo, ono to nebylo tak špatné, efektní akce, nějakej ten výbuch a osudová láska. atributy letního blockbusteru splněny. Občas je to sice dost patetické(americké vlajky sem si ale nevšiml) a hloupé. Scény, kdy se hrozně spěchá, ale je dost času na líbání mě vždycky trochu vyvedou z míry. Jako neškodná rodinná zábava však film fungovat může.

Transformers: Pomsta poražených (2009)

Je to větší, všechno - roboti, výbuchy i blbosti. Bay nás nešetří pubertálních úletů. Auta jsou v jordánku, rozjedou se, střih a sme v Egyptě atd. atd. Přese všechno je to jeden z nejšílenějších blockbusterů a musí být viděn v kině s kolou a popcornem, ideálně ve třinácti. V televizi bych asi přepnul, v kině jsem se bavil a nasmál...a když se megan nahla na motorce. uff

Legenda o sovích strážcích (2010)

Byl jsem zmatený a znuďený. Vizuální stránka je sice krásná, ale občas jsem se v některých soubojích ztrácel - no jo, ta spousta peří, nejsou to nazí Sparťani. Scénář je ale naprosto stupidní. Ani jsem pomalu nezaregistroval, že někoho chytili a už utekli a letí za velkejma strážcema bla bla. Nevím, co je to za svět, asi mu vládnou sovy a nějaký další zvířata taky mluví, ale nějaký jiný jsou jen kořist, lidi tam ale asi nebudou že. Zlý sovy sbíraj nějakej magickej kov z vývržků zhypnotizovanejch unesenejch soviček (wtf?), aby mohli ovládnout svět a šéfujou netopýrům, hodný sovy letí na intervenci. Možná jsem paranoidní, ale přišlo mi dokonce, že některý momenty (ty nejlepší) vykrádaj Pána prstenů. No a co tam sakra dělala ta teta zmije? Nechápu...

Stalker (1979)

Srhující film, prostě jsem jen zíral. Je to natolik nabité energií, v každém záběru, v každé větě. Při scéně tzv. stalkerova snu jsem měl pocit, že mě to prostě vcucne. Je to o silné víře a o velkých pochybnostech. Cesta ke štěstí je trnitá a štěstí se možná ani nikdo nedočká. Intenzivně pozoruji sklenici na stole.

Sviť, sviť, má hvězdo (1969)

Zapálený divadelník přijíždí předat revoluční umění masám, promítač stále dokola promítá svůj vesele smutný krátký film s oplzlým komentářem a malíř k nelibosti své ženy maluje na vše včetně jablek. Mezitím se střídají rudí za bílé a zase zpět a svůj kus moci chtějí i zelení a lidem a hlavně umělcům pšenka nekvete. Krásný případ filmu s tématem mluvících zbraní a mlčících můz, případně můz mluvících podle toho co diktují zbraně. Vše navíc protkáno jemným a milým humorem a skvělými hereckými výkony. Tak co víc si přát...a ten levičácký apel není nijak silný.