• Romantický

Božské dorty od Markéty (2013) (pořad)

Markéta mi tak moc nevadí, snesla bych ji, ale v kombinaci s Michalem přichází hromada "humoru", na který se nedá koukat. Dorty jsou...no, když porovnáme "Fabulous cakes" s "Božskými dorty od Markéty" a pak americký trh s takovými dorty a ten český, tak myslím, že to docela odpovídá... Každopádně dívat se nejdřív na originál a pak až na Markétu dost dobře nejde.

Báječné dorty (2010) (seriál)

Je fakt hrozně zábavný to sledovat a všechny ty postupy, tuny cukru a geniální řešení jsou pro mě naprosto nepochopitelný a tím fascinující. Ale nechci ani počítat, kolikrát jsem obrátila oči v sloup při představě, kolik peněz jsou lidé schopni utratit za něco tak směšného, jako je dort ke třetím narozeninám svého potomka...

Mixology (2014) (seriál)

Zrovna tak jako rating seriálu klesá, tak moje hodnocení stoupá. Čím dál zábavnější, nicméně pořád oddychovka a seriál, který jen těžko dostane druhou sérii. Hodnoceno po třetí epizodě.

Make It or Break It (2009) (seriál)

Nevím, jak to ta ABCFamily dělá, ale má neskutečnou schopnost dělat seriály se skvělými nápady (elitní gymnastky), několika opravdu zajímavými charaktery (Sasha) a cílem, ke kterému je táhne (olympiáda), které dokonale zabije nesmyslnými a naprosto šablonovitými zápletkami a postavami (Lauren). Kdyby se to schéma (mám velkou šanci - neposlechnu trenéra - zvořu to - trenér se mnou vymete - já porušim několik pravidel, abych se ten trik doučila - pak mu ho předvedu - on názor nezmění - změní ho na poslední chvíli) objevilo za celý seriál jednou/dvakrát, tak to přežiju, ale podvacátý už to fakt ztrácí schopnost zaujmout. Naprosto stejná a absurdní Lauren, která se vždycky na každýho všechno doví, pak to vždycky použije a pak svým srdceryvným pláčem zase dostane, co chce, mě mučila celých těch 50 epizod, stejně jako naprostá ignorace přírodních zákonů, když přijde na to, že se někdo zraní nebo onemocnění. A opravdu hodně mě taky mrzí, že když už měli tvůrci po ruce něco vážně zajímavého (Emily/Damon; olympiáda), tak to uprostřed série bez varování hodili do koše. Je to vážně škoda, protože to Make It or Break It mělo tolik potenciálu... P. S. Poznámka k dobru - stejně mě to zaujalo a stejně jsem to dokoukala.

Český lev 2013 (2014) (pořad)

Po letech nesnesitelné trapnosti se Český lev pokusil najít trochu důstojnosti. Na jednu stranu má Michal Horáček asi pravdu, že to chvílemi vypadalo jako na pohřbu, na druhou stranu se mi zdá, že směr nastolila akademie o dost lepší a teď už jen zbývá ho nějak vypilovat. Hořící keř jsem neviděla, takže nedokážu posoudit, jestli byl, nebo nebyl oproti ostatním snímkům o tolik lepší a hlavně ve všech (zejména) technických kategoriích, které vyhrál. Že mu utekly zrovna tři sošky za herecké výkony, se mi zdá minimálně podivné a nebylo by od věci, kdyby se nad tím akademie nějak zamyslela a dala si příště pozor, protože už jenom z těch ukázek se zdálo, že to nemuselo být tak strašně jednoznačné. České filharmonii tleskám a proměněné Rudolfinum se mi ke Lvům líbilo také mnohem víc, než zatuchlá Lucerna, tak snad to příští rok trochu prosvítí.

Pregnancy Pact (2010) (TV film)

Dobrý námět na televizní film. Na stříbrném plátně by Pregnancy pact vypadal směšně, ale televizní podání, Thora Birch a mladé těhule tomuhle absurdnímu příběhu svědčí a dělají ho natolik zajímavým, že ho minimálně stojí za to dokoukat. Moc si nedokážu představit, jak se něco takového může stát, ale věřím, že v zemích, kde se s těhotnými patnáctiletými holkami potýkají, by tenhle film mohl minimálně působit jako dobrý začátek diskuze, protože otázek pokládá dost, byť je docela jasné, jaký postoj k tomu všemu asi zaujímali autoři.

Italské prázdniny (2003)

Realistické asi tak jako představa, že si vezmu George Clooneyho, jinak standardní film s Hilary Duff. Docela by mě zajímalo, jak bych na ten film koukala, kdybych předtím shlídla aspoň část epizod původního seriálu. Obávám se, že bych to asi ani nedokoukala, protože je to tak nějak kýč za kýčem, mizerný herecký výkon za výkonem a když už fakt nevíte, co by mohlo být dál, přijde zaručeně nějaké klišé.

MasterChef (2010) (pořad)

První pořad, ve kterém se mi Gordon skutečně líbí. Sledovala jsem nejdřív tu česko-slovenskou verzi a to, že je originál lepší, je stoprocentně pravda. Ta soutěž je skvělá, jejím největším problémem jsou sami soutěžící, kteří jsou na mě někdy až moc "američtí". Kdybych vymazala všechny ty superlativy, hysterické reakce na cokoliv a zejména přehnané sebevědomí některých z nich, bylo by to na plný počet.

H2O: Stačí přidat vodu (2006) (seriál)

V kategorii seriálů pro holky od 8 do 14 let je to jeden z těch dobrých. Pro seriálového fanouška s vytříbeným vkusem samozřejmě děsivý odpad, ale není to tak dávno, co mi bylo 13 a ten seriál se mi fakt líbil. Jo, je to taková ta pohádka pro starší, se spoustou hloupých triků, romantických linek, které nejsou reálné a nejdůležitější věcí na světě - holčičím přátelstvím. A ach ano - ty holky navíc mají ocas, jakmile se dotknou vody! Zápletky, navázané většinou na tenhle malý problém, jsou docela pěkné, takže v tomhle směru, jsem byla spokojená.

O Kanafáskovi (2004) (seriál)

Nevím jak, nevím proč, ale Kanafásek se pro mě stal jakýmsi symbolem nových Večerníčků, u kterých se vymýšlejí nápady odnikud a ani nejsou dotažené do konce. Nápad s uspávací peřinou je vlastně docela hezký, ale ty příběhy mě (většinou) moc nenadchly. Provedení taky nic moc a bohužel mě neoslnil ani jinak většinou největší klad seriálů, a sice hlas člověka, který je namlouval (omlouvám se pane Dušku). Suma sumárům, pro mě je Kanafásek večerníček, který se zasekl na půl cesty.