Ajťáci (2006) (seriál)

I neuvěřitelně rozdílné lidské vlastnosti se při spojení mohou stát legendou. IT CROWD je asi nejlepším sitcomem v oblasti pohybující se v IT a nejen v té. Člověk nemusí rozumět počítačům, aby se řádně pobavil. Třetí serie povedená stejně jako předchozí, řekl bych, že je ještě lepší, než druhá serie ;)

Šílený Max (1979)

proč pět hvězdiček? protože dnes je každý druhý scifi film vykrádačkou mad maxe a originálních nápadů. Na tu dobu skvělé akční scény s ruiny civilizace a odporný gang tak, jak ho dneska nikdo neumí podat? jak může tomuto skvělému filmu, který je pro mnohé dnes základ dávat špatné hodnocení? Mad Max je plný nadupaných aut, smradu benzínu a rádoby policajtů, kteří se snaží udržet spravedlnost alespoň na jejich rajonu. 100%.

Velkej biják (2007)

Hodně lidí dává odpad, nevím proč. Je to lehká nenáročná parodie asi na každý film, člověk se zasměje, zarelaxuje a nemusí přemýšlet, a o tom tyto filmy jsou. Není tam nejlepší režie, nejlepší efekty a ani herci nejsou nejlepší. Ale u komedií / parodií tohoto žánru ani neni nic víc očekáváno.

Podivuhodný případ Benjamina Buttona (2008)

perfektní příběh s dokonalými efekty. Brad Pitt opravdu skvěle hraje, Cate Blanchett ho parádně doplňuje. Příběh je to veselý i smutný. Děj ani kamera nemají chybu.

Šílený Max: Bojovník silnic (1981)

Jedničce jsem dal 100%. Dvojce dávám 110%. Nejlepší akční postapokalyptický film, díky němuž si dnešní režiséři uvědomují, jak se filmy mají točit a také se o všech píše, že jsou vykrádačka mad maxe. Je to tak. Mel Gibson je o poznání tvrdší chlapík, dobou a osudem poznamenaný. Miloval jsem ten film jako malý a miluju ho i teď. Skvělý příběh, akce i auta.