Láska a čest (2006)

Z celé pomyslné Jamadovi trilogie je tento film nejdramatičtější a nejakčnější. A byť je z větší části dost dobře domyslitelné, jak to celé dopadne a příběh není kdovíjak originální a už vůbec ne spletitý, líbil se mi asi nejvíc. Koneckonců kdo, když ne Japonci, jsou mistři v dělání noblesy z jednoduchých věcí.

Star Wars: Poslední z Jediů (2017)

Deklasovat klasiku žánru na rodinnou komedii, to je vyloženě sprosté. Kdybych to měl hodnotit jen podle vtipů, bylo by hodnocení vyšší a kdybych to měl obodovat na základě facepalm momentů, bylo by to dokonce na pět rudých hvězdiček. Ale kromě podělávky Luka Skywalkera se z toho jaksi duch a síla celé ságy vytratila.

The Punisher (2017) (seriál)

Punisher byl můj první komiks a za ty roky jsem jich něco načetl. Proto jsem čekal, že jestli bude seriál, bude to plné surové akce, tisíců vystřílených nábojnic a bezsrkupulózního mrzačení té nejodpornější spodiny zločineckého světa. Že se to Netflix rozhodl pojmout jinak a v první řadě zdůraznil traumatické stavy veteránů a neschopnost se začlenit do společnosti, to respektuju. Že v každé epizodě strávím tak tři minuty ve Frankově hlavě koukáním na jeho někdejší rodinu, to taky vzhledem k naturelu postavy přijímám a že to celé zasadí do příběhu nějaké nelegální aféry CIA, budiž. Ale to že v prvních pěti dílech skoro abych nějakou akci hledal, to je divný. A celý to padá na tom, že autoři seriálu snad chtějí abych uvěřil tomu, že pokud někoho přetáhnou přes hlavu tříkilovou bourací palicí, že ten někdo zůstane v klidu stát. Že když to někdo schytá z útočný pušky do tváře, tak se mu kulka zastaví o zub a jede se dál. Že voják z povolání na volném prostranství nakráčí k jedinému místu, kde se může nepřítel schovat a nekryje se... V zásadě nemám moc výhrad proti příběhu, ani proti herectví herců, ale aby to bylo na 90% jak si to přítomná většina myslí, muselo by to být o moc více dotažené.

Válka o planetu opic (2017)

Asi bych byl ochoten dát tomuto útěku z opičí Osvětimi i lepší hodnocení, ale díry v příběhu a logice, které nechci vypočítávat, aby to nevypadalo, že se po tom filmu vozim (ale namátkou se zamýšlím nad účelem stavění dřevěné zdi, když čekám raketový útok), nemůžu jinak. A tak se film o lidoopím Mojžíšovi dostal max na tři hvězdy.

Blok 99 (2017)

I přes svojí stopáž a na to že se tam dohromady nic moc nedělo a to celkem pěkně odsýpalo. A i když to ani není zrovna originální koncept, nedá se tomu upřít jistá míra invence. Vaughn se prostě probouchal filmem až k finální kulce. Nebylo to zlý.

Masaryk (2016)

Tak po dlouhý době něco kvalitního z českých luhů a hájů. Velmi zručně zpracované téma, atmosféra funkční a chvílemi i napínavá, velice příjemná hudební kulisa, s výjimkou několika mála momentů i výborně zahrané.

To není moje sestra! (2015) (amatérský film)

Kraťoučká povídka pěkná, film povedený trochu méně.

Mumie (2017)

Hrozný mišmaš. Zpočátku to mělo i celkem atmosféru, ale pak se spatlaným scénářem a logickými dírami vytratila. Takže zbývá jen rozdat pár hvězdiček za ryze prvoplánovou zábavu a reference na Mumii z roku 99.

Spider-Man: Homecoming (2017)

Upřímně jsem si celou dobu říkal, že tomu dám snad dvě, protože jsem nedoufal, že to dokoukám v kuse. Nakonec musím ale ocenit těch pár vtipů a především skvělého Keatona. (Ty pindy o rodině si mohl nechat, beztak to dělal pro prachy.) Snad je to tím, že mě vytáčel ten tlustý blbeček, snad tím, že mě některé ty frky přišly vyloženě nevtipné (!) nebo prostě přestávám být cílová skupina, ale neužil jsem si to přesně tak, jak jsem čekal.