• Krátkometrážní

Naboso (2005)

Naivní, ale milé drama s originálním námětem, které dojme. Přes to všechno mi na tomto filmu něco vadilo. Že by právě ta velká naivita? Nemůžu si pomoct, ale i když přimhouřím obě oči, je to takový lepší průměr.

LOL (2008)

Tenhle film mě strašně baví (používám přítomný čas, protože ho už znám téměř nazpaměť)! Je to jedna z mála teenagerovských komedií, kterou nepovažuji za hloupou. Ona je totiž dokonce vtipná a v některých momentech neuvěřitelně pravdivá. Pokud byste se mě však zeptali, jestli se chystám podívat na tu americkou verzi, odpověděla bych: „Ne, děkuji!“

Iluzionista (2006)

Abych byla upřímná, od tohoto filmu jsem čekala mnohem víc. Dějová linie je poměrně slibná, ale zpracování pokulhává. Ani jeden z herců (potažmo hlavním hrdinou) mě svým výkonem nedokázal přesvědčit. To bylo asi tím důvodem, proč jsem se po chvilce začala strašně nudit. I tak se v Iluzionistovi dá najít pár podařených a napínavých scén, za které také uděluji dvě hvězdičky.

Rodinná oslava (1998)

"Festen" je první film v rámci Dogma 95, na který jsem si "troufla“, a rozhodně toho nelituji. Snímek je díky unikátním metodám natáčení až neuvěřitelně realistický a dává divákovi možnost zúčastnit se takové (ne)obvyklé rodinné oslavy. Vinterbergovi se podařilo natočit téměř dokonalé drama s mrazivou atmosférou a za to mu děkuji.