• Krátkometrážní

Mystery Street (1950)

Velmi, velmi pěkné!! Noir s tou nejkostnatější ženskou hrdinkou, co jsem kdy v těchto filmech viděla. A policejní vyšetřování natolik nepříjmné, že jsem se cítila jako idiot i já. Vřele doporučuju.

Dobrý ročník (2006)

Lance Armstrong!, dědula a krásná Marion.

Holka na hlídání (2007)

Dokázala bych se dívat na jakýkoliv film se Scarlett Johansson, byť by to byla sebevětší sračka. Ta ženská je prostě nádherná a okouzlující, že v příštím životě bych se chtěla narodit do jejího těla.. :-)

The Woman on the Beach (1947)

Zpočátku proti očekávání milé překvapení, na konci však zklamání. Ve výsledku čekání na něco, co nepřišlo.

Určitě, možná (2008)

Přesně podle mého očekávání to nebyla ta, která jsem chtěla, aby to byla, protože by to bylo moc jednoduché a prozíravé. Ale nakonec mě to stejně uspokojilo :-) Škoda jen, že asi žádné desetileté dítě by na otcovo rozhodnutí nereagovalo tak jako Maya. Víc takových dětí do skutečného života a hned bude svět krásnější! Na konci jsem byla téměř dojatá. (Ale mě už teď dojímá skoro všechno, asi stárnu.)

Moonrise (1948)

Moc pěkná úvodní sekvence, ale toť asi vše, co mě na tomhle noirovém kousku zaujalo. Zbytek spíše melodramatické sladkobolné klišé, žádné pořádné zrádnosti a nepřístojnosti. Škoda, od Borzageho lehké zklamání.

Jako dým (1999)

Harvey v ženských šatech je nepochybně silným zážitkem, ovšem jinak převažuje zklamání. Myšlenka mi patrně unikla a vůbec... je to celé nepovedené. Žádná skutečně uvěřitelná sexualita, touha a přitažlivost.. Kate je sice krásná, ale o její postavě se jako o femme fatale rozhodně mluvit nedá. Slabší Campionová.

Buddha padl hanbou (2007)

Děti íránského filmu nikdy nezklamou. Zatím jediný film ve Varech, který stál za vidění. Delegaci íránských filmařů sem měli pozvat!

Piková trojka (2003)

Campionová umí tak skvěle zobrazit vztah mezi ženou a mužem! To erotické napětí, sexuální výboje, přitažlivost a posedlost... žádnýmu chlapovi by se tohle prostě nepodařilo. Navíc všechny ty rozkoše převádí na diváka (aspoň na ženského určitě - v studeném koutě videopůjčovny mě to úplně rozpálilo :-)) Dokonce si myslím, že ti herci si to pak spolu musí rozdávat i v soukromí :-) A navíc... ta ženská má takovej čich na nehorázně sexy chlapy... Musím vidět víc jejích filmů! Je to droga.