Princ a pruďas (2011)

Pár vtipných hlášek a situací se najde, ale většina z nich se (naneštěstí pro film) objevila už v traileru, takže diváka nemusí tolik pobavit. Najde se ale i pár „nevtipných“ hlášek a situací (rozuměj trapných), které nemusí sednout každému. Když se na to podívám z pohledu toho, co jsem ve filmu „našel“ já, tak pro mě je to za 55 %. V jedné větě: Princ a pruďas je takový film, co nenadchne (mě), ale ani neurazí (no někoho možná jo).

Němá svatba (2008)

Pobaví, dojme, donutí diváka oněmět. A už ani slovo nebo bude zle!

Alfie (1966)

„Alfie“ má něco do sebe, pokud je tedy řeč o filmu. Se stejnojmenným hlavním hrdinou tohoto snímku už to tak slavné není. Alfie je hajzlík, co chce ze života vytřískat co nejvíc, ať to stojí, co to stojí. Někteří z mužů mu jen tiše závidí, jiní jim opovrhují, zatímco ženy mu stále padají k nohám (kde mu potom s pokorou a poděkováním mohou leštit boty). Co dodat, snad jen, že herecké výkony jsou opravdu vynikající a kouzlo Londýna 60. let jakbysmet. PS: Porovnání s novou verzí z roku 2004 s Judem Law v hlavní roli se nevyhnu a musím říct, že i mně se líbila víc.

Nezastavitelný (2010)

Kluci z Ameriky si rádi hrajou s vláčkama, jenomže se jim to občas vymkne kontrole. Nu a to je potom musí zachraňovat „kapitán Kirk“ společně s jedním „Americkým gangsterem“. Stejně svižně a bez možnosti zastavení jako vlak 777 jede i celý snímek, který vás převálcuje zrovna tak a vy si ani nevšimnete, že už je to za váma. Pokud přimhouříte oko nad oním, zde tolikrát omílaným klišé, můžete se u filmu celkem dobře pobavit.

Práce na dvojí úvazek (2009) odpad!

Jedním slovem, kterého je pro tento film snad i škoda: NUDA. Marně si vybavuju, že bych se u této „komedie“ zasmál (byť alespoň jedinkrát). K jedné hvězdičce nenapomůže ani ona pěkná a sympatická Heather Graham, ani nic jiného. Bohužel.

Temné vzpomínky (2008)

Nevím, jaké vzpomínky vyvolá tento film ve zbytku jeho diváků, ale u mě budou asi opravdu temné. Dobře natočený a dobře zahraný film, kterému chybí jedna podstatná věc – děj. Od začátku do konce čekáte, kam to všechno dospěje…a dá se říct, že…nikam. Pro mě to za víc jak *** není (Claire Forlani mi do role ovdovělé farmářky taky moc nesedí a nedokážu si představit, jak si frčí makat na pole v traktůrku – to už je ovšem detail a můj osobní „problém“).

Řekni, že to tak není (2001)

Nebylo to tak hrozný a kupodivu se našlo i několik okamžiků, kdy jsem se opravdu od srdce zasmál. Pokud tedy nebudete od této romantické komedie očekávat hodně, můžete být i s tím málem, co nabízí spokojení (včetně Heather Graham).

Království zvěrstev (2010)

Zlověstní Rafani z Kačerova jsou zpět! Opět jejich veškerou kriminální aktivitu plánuje jejich Máti Rafanka, která kuje pikle, zatímco její hoši sedí v chládku. Tentokrát se ale přesunuli do Austrálie a krapet přitvrdili, takže už jen neokrádají strýčka Skrblíka a nevykrádají banky, ale občas i někoho zamordujou. Do toho tu pobíhá Kulík, který neví, jestli bude hodný chlapec nebo se přidá k Rafanům.

Gauneři (1992)

Pan Hnědý, pan Růžový, pan Oranžový, pan Bílý, pan Světlý a pan Modrý společně vytvoří pozoruhodnou duhu šílenství, za kterou se uřezávají uši, spekuluje o významu písně „Like a Virgin“, krev teče proudem, „fuckuje“ jako o závod a vůbec dějou podivuhodný věci a k tomu všemu vyhrává K-Bill se svou Superparádou 70. let.

Veřejní nepřátelé (2009)

John Dillinger (Johnny Depp) byl „cool“ chlápek, co vykrádal banky, proháněl holky, tahal z lochu parťáky a k tomu všemu měl rád sporťáky. I přes to (a možná i právě proto) si mě příliš nezískal a v jisté míře jsem si přál, aby ho agent Melvin Purvis (Christian „Batman“ Bale) konečně chytil za pačesy a ukázal mu, zač je toho loket. Na druhou stranu musím přiznat, že u některých kousků proslulého veřejného nepřítele č. 1, jsem se bavil výborně a herecký výkon Deppa je, jak už u něj ostatně bývá zvykem, excelentní, ale ani ostatní herci nezůstávají pozadu a snaží se z filmu vymačkat maximum. Bohužel ale ani to (na ono maximum) nestačí. Digitální kamera opravdu nebyla příliš šťastná volba a do filmu odehrávajícím se v období hospodářské krize 30. let se (mi) vážně nehodí a ani ony téměř dvě a půl hodiny nejsou naneštěstí plné zábavy a místy se děj vleče jako šnek. Celkově vzato summa sumárum se všemi plusy i mínusy pro mě za 70 %.