Moje krásná učitelka (2011)

Předměty zaměřené na komunikaci vypadají nějak tak, jak je můžeme vidět v tomto filmu. Je to nudná hodina plná prázdných slov, stejně jako „Moje krásná učitelka“ (kde ona nuda trvá ještě o něco déle), která vám nic moc nedá.

Hra na schovávanou (2005)

Je to už nějaký pátek, co jsem film viděl poprvé, ale můžu upřímně říct, že všechno co na mě zafungovalo při prvním shlédnutí, bezpečně zapůsobilo i teď (přibližně v polovině filmu jsem si vzpomněl, jak že to vlastně dopadne). Sice průměrný De Niro, zato vynikající (mladičká) Dakota Fanning a sympaťanda Elisabeth Shue v příjemně mrazivém filmu na čtvrteční (či jakýkoliv jiný) podzimní večer. Dle mého zasloužených, adekvátních 65 %.

Svět podle Lelanda (2003)

Proč Leland zabil retardovaného bratra své holky, jsem úplně nepobral. Jestli mělo jít o „ulevení“ od trápení, které přineslo ještě větší trápení rodině vraha i oběti, nevím. Film dokáže vyvolat nejednu otázku, ale odpovědi na všechny se vám nedostane. Což je možná dobře a o to líp se o filmu debatuje. 7/10

Dannyho jedenáctka (1960)

Frank Sinatra Dannyho Oceana nehraje, Frank Sinatra je Danny Ocean. Fanynky musely roku 1960 šílet jako o život, dneska je svět někde jinde a tenhle film taky. Atmosférická klasika, na kterou se vždycky rád podívám.

Kamarád taky rád (2011)

Přiznám se, že mám averzi k „herci“ Timberlakeovi a líbí se mi Mila. Dát tyhle dva dohromady proto považuju za malý trest. „Naštěstí“ ani Mila, resp. její postava, není v tomto filmu nikterak úžasná a získat si mě nedokázala. O slaďoučkém Justinovi ani nemluvě. Za klišoidní film, který se tváří, že zas tak klišoidní vlastně ani není, to je za **.

Surfařka (2011)

Citová ždímačka po americku aneb další úžasné vítězství vůle nad nepříznivým osudem á la BASED ON A TRUE STORY. Upřímně nechápu to vysoké hodnocení (77%). Ano příběh je to silný, ale pojetí mi prostě nesedí. Čekal jsem, že na konci filmu zapěje Israel nějakou svou srdcervoucí píseň („neotřelé“ Somewhere over the Rainbow by mi do tohoto „neotřelého“ filmu sedlo jako hrnec na prdel) a já se rozteču úplně. K mání je tak aspoň životy vždy zachraňující Herkules a culící se Bobby Sixkiller.

Zrození Planety opic (2011)

Caesar a jeho cesta k vítězství nad nelidskými lidmi. V bitvě o naši „planetu“ nejde jinak než fandit inteligentním chlupáčům a nostalgicky vzpomínat na starou dobrou Planetu opic, kde byl za oběť pro změnu člověk (Charlton Heston). Jeden z nejlepších filmů letošního roku přinášející příjemný závan něčeho na čem jsem vyrůstal a co jsem vždycky miloval.

Bukowski: Born into This (2003)

Dokument, jenž vypráví příběh o životem se probíjejícím muži. Muži, který pil proto, aby žil a žil proto, aby pil. Dámy a pánové…alkoholik, vyvrženec, rváč, gambler, kurevník, ale především skvělý spisovatel a básník Henry Charles Bukowski Jr. Je zajímavé sledovat legendárního Bukowského v pokročilejším věku, to jak měkne a jak se z tvrdého necity mění v měkkého necitu. Pokud chcete nahlédnout do nitra jednoho z nejoriginálnějších spisovatelů a šílenců své doby, je tento dokument správná volba.

Jackboots on Whitehall (2010)

Britský humor miluju, ale tohle jsem tak nějak nepochopil. Na místo avizované zábavné satiry se mi dostalo zatraceně nudné slátaniny. Tenhle film jednoznačně není mým šálkem čaje a upřímně nevím, kde vzal tak vysoké hodnocení (71 %), ale každému se líbí něco jiného a proti gustu žádný dišputát. Pro mě je to za jednu hvězdu.