Tania Russof: Její příběh (1999)

Snímek mapuje celou kariéru Tanii Russof, od počátků, kdy si ji obcházel její budoucí manžel Pierre Woodman a lákal ji na castingy, přes její začátečnické filmy až po vrchol její kariéry, kdy cestovala celým světem, pod exklusivní smlouvou Private, účastnila se hojně navštěvovaných autogramiád a propagovala své filmy. Z rozpačitého ptáčete se stává krásná žena sbírající životní zkušenosti a vydělávající si dost peněz, aby si svůj život mohla lajnovat sama. Z mého pohledu jedna z nejhezčích hereček a byť je film kombinací dokumentu a extraktů z Tániných filmů, zaslouží si nadprůměrné hodnocení.

Indiana Jones a Poslední křížová výprava (1989)

Objektivně možná nejlepší díl z celé série, pro mě přesto druhý nejoblíbenější - přece jenom ten první byl průlomový. Každopádně jasných pět hvězd, tohle byla filmová bomba, na kterou se čekalo, a která dokázala očekávání bezezbytku naplnit.

Prvok, Šampón, Tečka a Karel (2021)

Tak nějak mi ve filmu neseděl Hynek Čermák - pokud se herec rozhodne udělat ze sebe národního šaška účinkováním v reklamě na ostudu českého pivovarnictví - Staropramen - je to jeho věc. Ale pak ho lze těžko obsadit do role respektovaného drsňáka...

Jenna Loves Girls (2003)

Lesbické scénky s Jennou Haze, v té první se mihne i atraktivní Aurora Snow. Jinak ovšem nemá tento snímek moc co nabídnout - ostatní herečky patří do druhé ligy a diváka nečeká nic zvláštního.

Fantomas se zlobí (1965)

Ač od roku uvedení tohoto snímku uběhla už hezká řádka desetiletí, pořád z něj čiší kvalitní výkony herců a vynikající scénář. Na prvním místě komedie - několikrát mě film rozesmál - na druhé straně spektra jsou efekty, ale ty jsou dány technickými možnostmi té doby, přesto se tvůrcům povedlo vytvořit docela futuristický interiér Fantomasova podmořského sídla. Létající citroen je trochu úsměvný, tenkrát ale vyráběli občas i Francouzi hezká auta. Výborný kousek (81%).

Hazardní hráč 2 (2000)

Dokončení příběhu o spisovatelce hledající inspiraci v Brazílii. V hlavní roli naše nejslavnější pornohvězda Silvia Saint, které zdatně sekunduje bývalá česká olympionička, přitažlivá Lea de Mae, žel bohu už jistý čas na onom světě.

Dotek Medúzy (1978)

Povedená detektivka s mysteriózním nádechem, kterou trochu sráží nižší uvěřitelnost příběhu, přes kterou jsem se nedokázal naladit na atmosféru filmu. Naopak závěr nabídnul slušné napětí.

Armageddon (1998)

Možná by se dal tento film označit jako katastrofický nebo sci-fi, já ho přes vysokou míru sentimentality ale vnímám jako velkorozpočtovou komedii - a to podařenou, párkrát jsem se zdařile zasmál, nadprůměrný snímek a zasloužené tři hvězdy. (65%) Bonus navíc je pak nádherná Liv Tyler.

O kocouru Mikešovi a jeho přátelích - Výprava do Hrusic (1976) (epizoda)

Asi všichni tady ví, že Hrusice, kde žije Mikeš, je i název vesnice, kde se narodil Josef Lada. Ale že se Pepík Ševců, který měl jít na ševcovinu, dal na malování - to je z Ladova života jako vystřižené.

O kocouru Mikešovi a jeho přátelích - Překvapení v Hrusicích (1973) (epizoda)

Co se mi nejvíce líbilo, je sousedská sounáležitost a výpomoc - jak jste mohli zaklepat na okno a dočkat se pomoci takové, jaké mohl soused nabídnout. Dneska možná trochu idealizované, ale stejně hezké - a kdo ví, třeba to ještě někde funguje...