Ako ostrihať manžela (1973) (TV film)

Som Champighol.Psychiatria nádherná....Krásná zostava, hercov, nie dnešných pseudocirkusantov.

Což takhle dát si špenát (1977)

Tento skvost českej kinematografie, sa už asi viac komentovať nedá. Mňa, ale dnes doobeda, na pamiatku úmrtia p.Vorlíčka na CT1, zaujal Somrov alias p.Pereirov účes, a la prehadzovačka, pri krotení doni Isabeli alias p.Janžurová, ako bábätko, v hotelovej posteli. Mal výraz, ako Jack Nicholson v Osvietení. U mně dobrý....

Café society (2016)

Cafe Society je "cafe", ktoré pohľadí dušu. Typická Allenovská Allenovka, s pre mňa nezabudnuteľnou hudbou a charizmou prvej polovici minulého storočia , ktorú umocňuje výborná kamera, zachycujúca neskutočne reálne vytvorené filmové exteriéry a interiéry onej doby. Odporučujem osamelým a jemným divákom na neďeľné upršané popoludnia.U mně dobrý....

Za zavřenými dveřmi (2012)

Mrs. Mirren opäť nesklamala, svojou pair exelance postavou, šitou doslova na mieru.Autentické prostredie povojnovej Budapešti, doslova evokuje realitu celého filmu do reality spolu so zimnou atmosférou a zábermi výbornej kamery.Maďarská kinematografia, opäť nesklamala a ja som si odýchol po dlhšom čase, od holywoodského bojového ringu.

Hudson Hawk (1991)

Tento Bruceov úlet nie je určite až taký malinový brak, ako milión demencií pred a po ňom, ktoré sa hrajú na chytré komédie. Akcia, pár super hlášok, ku tomu párik mayfloverovských psychopatov a filmík na oddychovku bez rozmýšľania je na svete. A to nevravím o Sinatrovi a výbornom soundtracku. Takže páni porotci súďte ma ja dávam 5 stars.

Deník komorné (1946)

Presne ako pri Bunuelovom filme, aj tu mi chýba dejová stopa s neskutočnou kvalitou knihy.

Deník komorné (1964)

Po prečítaní knihy som od Luisa očakával zaujímavý film. Bohužiaľ opak je pravdou. Bunuel sa v zásadnom odklonil od príbehu v knihe, ktorá nemá chybu a tak v tomto prípade prišlo pre mňa sklamanie. I keď proti gustu - žiaden dišputát.