Sestřička Betty (2000)

Čím viac filmov vidím s Renée, tým viac uvažujem, že si ju dám do topky. Tak reálne a skvele zahrať naivnú a infantilnú nánu, bolo možno aj riskovanie so svojim menom inteligentnej herečky. Film tak isto nie je zlým počinom režiséra Neila LaButa. Takže pohoda...

Čelisti (1975)

Aj po rokoch je to stále pecka. Hudba a kamera paralelná na úrovni morskej hladiny z pohľadu " Bruca", ktorý sa blíži k svojim obetiam, len zvyšuje realistickosť filmových scén na mori. Samozrejme, že Robert Shaw v roli starého morského vlka Quinta nemá vo filme konkurenciu.

Smrt po internetu (2005)

Škoda, že réžia prezradila vraha v podobe Adama už 20 minút pred koncom filmu, aj keď intuitívne sa to dalo predpokladať po celý film. Dokonalý dr. Jekyll / Mr. Hyde. Skvelý Armand Assante.

Muž ve stínu (2010)

V niektorých pasážach mi to pripomenulo Polanského " Bitter moon". Perfekcionistická esej vopred mŕtveho spisovateľa, z ktorého sa plynutím deja stáva chtiac-nechtiac investigatívný novinár proti svojej vôli. " Nie som investigatívný novinár". Narážka na výrok "Ducha" resp."Tieňa" v strede filmu, keď si začal počítať v duchu koľko je 2 a 2.. Vidno, že čaro dokonalosti predtým urobila dokonale knižná predloha. Pochmúrne prostredie, vláčna kamera, pohľad do vĺn je rukopis p. Polanského zreteľný aj slepému. Dramatická hudba dáva dielu dramatičnosť a drží diváka v strehu až do poslednej scény.

Tango a Cash (1989)

Doba od natočenia pokročila, ale dialógy sú trefné stále. Dá sa , aj keď v dnešnom čase, by do kina na to išlo zrejme nie veľa ľudí.

Šerifové (1998)

Na to, že je to vlastne voľné pokračovanie Utečenca, je film príjemnou oddychovkou s typickými štekmi "a la" Mr. Tomy. Lee Jones. Tak isto zaujímavý finálný zvrat a akcie určite skalných nazarmútia..

Blonďatá a blonďatější (2007)

Tak emociálne silný a dojímavý príbeh o sebairónii a sebaskaze, zo syndrómu blond faces a ďaľších primárných atribútov som ešte nevidel. Pamela zahrala svoju životnú rolu , ako v tej reklame na značkové jogurty "Clence" , v ktorých dokonale svojou mimikou a profesionálným herectvom skryla svoju hrudníkovú slabosť a ukázala, že je predsa len niekto a niečo. Podobnosť s herectvom Marlene Dietrich nie je vôbec nähodná , práveže naopak. Nielen blond krásné vlásky, ale výnimočný teatrálný výkon podobný ako v Modrom anjeli, mi nedovolil spustiť oči z obrazovky. Neskutočná filmová extáza a herecké šialenstvo tejto , povedzme si pravdu Veľkolepej divy nech trvá na veky a nikdy inak. Dohovoril som. HOWGH !!! Odchádzam na psychiatrické liečenie.

Inkognito (1978) (TV film)

"UŹ CVÁĽAJÚ RYTIERI MOJI KOCÚROVSKÍ" ILYEN !!! Nádherné dialógy v tomto slovenskom skvoste, sú pre človeka znalého slovenskej gramatiky a nárečia, so skomoleninami maďarských výrazov pobavením v každom počasí. Skvelé výkony, dnes už bohužiaľ mŕtvej generácie slovenského divadelného Olympu.

Babe - galantní prasátko (1995)

Jednoducho nádhera. Vtipné scény a dialógy robia gag - film pre diváka s vekom neobmedzeným.

Hollyrock-a-Bye Baby (1993) (TV film)

Na kilometre vzdialené od pôvodnej, relatívne slušnej a pozerateľnej série.