Bez soucitu (2010)

Asi to najhošie z Bessonovskej dielni. John Travolta sa mohol snažiť, ale s priemerným scenárom, kde jediné prekvapenie je odhalenie Caroline s jej prebehnutím na druhú stranu , to nemohol s týmto filmom posunúť do vyššej kategórie.Škoda.

Čistá práce (2008)

Výborná predloha v podobe skutočnej udalosti, umožnila režisérovi uvoľniť trošku uzdu fantázie, poihrať sa s možnými konšpiračnými teóriami a "šumami" okolo lúpeže a aj po rokoch šplechnúť do tváre nepoškvrnenej matičky monarchie, že "Niečo je zhnité v štáte Dánskom". John Statham príjemne prekvapil a ukázal, že nemusí celé filmy lámať len rebrá. Sekundanti v podobe spoločníkov ho slušne dopĺňajú a Mrs. Saffron nemá chyby. Že páni? No a čo Micki Jagger, sťaby bankový úradník? No comment. HA HA HA. Mimochodom môj najoblúbenejší spevák. Výborný filmík.

Čekej do tmy (1967)

"One woman show" a jediná miestnosť. Ak je skvelá divadelná predloha, môžeme byť svedkami , že aj toto stačí na jeden výborný film, ku ktorému vyjadrujem poklonu.

Prolomit zeď (2008) (TV film)

Zimomriavková pripomienka na nedávnú hnusnú, komunistickú špi.... Výborné výkony obidvoch mladých protagonistov a k tomu autenticita príbehu mi pripomenula, že tieto filmy sú stále aktuálné a pre mňa nikdy nezapadnú prachom. Škoda ale ich absencie v komerčných televíznych programových radách, ktorej dôsledkom je to , že tieto filmy sú týmto pádom pre širšiu verejnosť už Bohom zabudnuté.

Přelet nad kukaččím hnízdem (1975)

Krásný príbeh zo skutočného života so zavŕšením ako sa na takýto film patrí v pozadí nádhernej hudby, zimomriavky a slzy na krajíčku . Č o viac si môžete priať. Pair excellance

Big Lebowski (1998)

Film Big Lebowski sa vlastne okomentoval a ohodnotil sám, nakoľko kritika naň je všeobecne známa. Žiadne vysoké náklady, zbytočné kecy. Všetko je tak ako má byť. V Jednoduchosti je krása. Klobúk dolu dávam všetkým protagonistom

Ve službách Jejího Veličenstva (1969)

Neviem, kde som trčal celý čas, ale tento diel Bondovky som videl prvý krát a ostal som veľmi milo prekvapený. George Lazemby, na tú dobu neznámy herec, ktorý zďaleka nemal v sebe ten typický "Conneriovský sex - apílek", pri ktorom ženy odpadávajú sa zhostil svojej úlohy 100 percentne zodpovedne a skryl do vrecka všetkých oveľa známejších adeptov, ktorí túto rolu z rôznych dôvodov nevzali. Žeby "Conneryho komplex" ? V tomto kontexte to aj pokračuje vo filme, nakoľko prvá veta, ktorú vysloví Lazemby po úvodnej akcii na pláži , keď mu Tracy ušla na aute znie : " Connerymu by se to stát nemohlo ". HAHAHA. Nádherná scenéria Švajčiarskych álp, veľmi slušné akčné scény a k tomu podmanivá hudba v podobe piesne " We have all the time in the world" od Mr. Sachma v rôznych variáciach, dávajú tomuto filmu to pravé , prečo mám rád film. Bravo tlieskam po 42 rokoch pre mňa uzavretého filmu v trezore.

V dosahu bestie (1982) odpad!

Obrovská stupidita neskutočných rozmerov, neospravedlňujúca ani dobu vzniku, teda 80-te roky. Z-ková verzia zčasti a la Dr. Jekyll Mr.Hyde v chabom výkone všetkých hercov, nezachránila ani hudba k filmu a ani triky a masky. Los Fucos. Asi všetko

Agora (2009)

Film sa snaží poskytnúť príbeh o starovekej predohre k neskoršiemu súboju v stredoveku - žeby inkvizícia versus veda? Hypatiin príbeh je našťastie nadsadený nad ostatné dejové línie, a tak sa dozvedáme viacej o tejto skvelej učenkyni svojej doby. Som človek s otvorenou mysľou vo veci viery, ale jedno mi nedalo, i keď sa to z historických análov nedá vyvrátiť. Výber hercov do rolí kresťanov, ako aj ich postáv a kresťanského komparzu, mi pripadal, ako keby ho režisér Amenábar vyberal spolu s diablom priamo z pekla. Podobne sú na tom aj scény keď kresťania rabujú a pália knižnicu. Pripadá mi to ako vpád /Atillu - Bič Boží / na slovanské územia. A koniec koncov, celá kresťanská komunita je tam predstavovaná, ako keby prvá križiacká výprava sa neodohrala až o niekoľko storočí neskôr, ale práve v tomto zaujímavom príbehu z Alexandrie. Môže byť.

Maska zrcadla (2005)

Neuveriteľne šialená filmová cesta plná bizarnej až un-surreality, do ríše fantaskna, vďaka neskutočne dokonalej práce animátorov, nad ktorými by Karel Zeman asi odpadol od úžasu. Výborná voľba režiséra do obsadenia roli "HELEN", mladou a sympatickou Stephanie Leonidas, ktorá sa s rolou dokonale stotožnila. Napriek všetkým týmto pozitívam, trošku pomalý a nudnejší dej , ktorý tomuto vskutku zaujímavému dielku zobral na hodnotení od mojej osoby.