Moll Flandersová (1996)

Pekná vecička. Opäť po Forrestovi Gumpovi v roli "Jenny", excelantná a nadživotná kreácia Robin Wright-ovej s fantasticky sekundujúcim "Morganom" v príbehu , ktorý sa síce od knižného diela líši, ale vo filmovj podobe určite nadchne. Ja tomu dávam najvyššie možné známky / kamera, hudba, interiéry, scenár/.

Bod zlomu (1991)

Toto sa dá pozerať kedykoľvek.Scény zo surfingu, podobne aj parašutistická expedícia sú veľmi kvalitne prepracované.

Únos (1997)

Človek by neveril, že je to naozaj možné nielen vo filme, ale aj v realite. Zaujímavá nervové drásanie s plynutím deja. Kurt Russell určite nesklamal.

Sedm minut (2009)

Zaujimavá, smiešno-smutná snímka o tom, aké sú ženy psychopatky v reálnom svete.

187 - Kód pro vraždu (1997)

Pravdivá realita amerických štátnych škôl bez servítky na ústach. Výborný výkon Samuela s citlivou a nepochopenou dušou bežného amerického učiteľa, ktorý to musí mať poriadne ťažké v realite a nie to ešte vo filme.Skvelý mladý Clifton Collins Jr.

88 minut (2007)

Rýchly až chaotický rytmus tohto dielka mi pripadal, ako keby sa režisér po celý čas nakrúcania ponáhľal na vlak Seattlle - Vancouver. Al Pacino by tieto TV filmy naozaj nemusel. Leele Sobieski mala veľmi málo priestoru na to, aby sa o niečo, čo sa podobá herectvu v tomto filme vôbec pokúsila.

Dopisy od vraha (1998)

Dobrý scenár a námet, ale bohužiaľ len na papučovú kultúru v obývačke.Dej mohol byť dramatickejší a rýchlejší, ale ešte raz na domácu pohodu môže byť.

Závěť (2007)

Nádherné balkánské Kusturicove šialenstvo so všetkým čo k tomu patrí. Trochu odviazaného humoru, trochu ireality, trochu pravdivého Srbska a trochu smútku. Perfektné Emir.

Amélie z Montmartru (2001)

Nádherná poetická feéria s krásnym, citlivým a jemným humorom. Audrey Tautou to zahrala geniálne. Režisérov nápad s trpaslíkom a jeho cestovaním pokladám za neprekonateľný.Tutovka

Akumulátor 1 (1994)

Po 17 rokoch od premiéry, som sa celkom dobre pobavil hlavne na niektorých "hláškach" a celkom slušnej kamere. Takže v pohode.