Titanic II (2010) odpad!

Ach bože môj. Ak niekomu jeb...o v hlave, tak Van Dykovi určite. O čo sa pokúšal, to vie len on. Ale Titanic 2? Už len ten názov musel predpovedať katastrofu - v tomto prípade doslova aj filmovú. Bleee..

Identifikace ženy (1982) odpad!

Mnohokrát přestřihávaný snímek zůstal ve své době nedoceněn. (FebioFest 2006) (oficiální text distributora). Tomu sa nečudujem. Neskutočná kravina na pohľadanie, s primitívnymi dialógmi a vôbec celým dejom. Škoda celuloidu.

Formula 51 (2001)

Opätovne nádherná "šialená cesta" s excelentným Robert Carlylom, so sekundujúcím výborným S.L.J. Ďaľsí magor Iki v podaní Rhysa Ifansa absolútne nezaostáva a tak popi...ka je na svete. Výborné dialógy v originále, ale aj v českej verzii dabingu zaručujú pre mňa filmovú lahôdku ušitú na môj štýl. Okrem toho milujem Reds a M:U. nemusím, takže scéna s "vyúdením" krčmy plnej chlapcov z Old Trafordu ma príjemne pobavila.Tak isto je po celý film skvostne naštylizovaná partia náckov stupídných ako "Múrovie kobyla". Bravo

Stůj, ten mobil není tvůj (2005)

Šialená oddychovka s vynikajúcim Garym Oldmanom, v roli absolútne nádherného šialeného úchyla a psychopata, ktorému skvele sekundujú ďaľšie záporné postavičky. Slušné dialógy a jednoduchá pointa filmu ma príjemne pobavili. Skvelý dabing mi umožnil si film ešte viacej vychutnať. Epizódne roličky Roberta Carlyla, Billy Zana a Karela Rodena - predovšetkým, nemajú chybu. Len neviem prečo zas ten stupídný distribučný názov: Stúj, ten mobil není tvúj.... Hahahahahaha Filozofický monológ nafajčeného Sala je totálne mimo, ako aj monológy pri vyberaní dlhov Denyho sú po pi...... Záver s dávkou prekvapenia je čerešničkou na torte.Ešte raz fajný filmík...

Fantomas (1964)

Prvá z trojdielnej klasiky, ktorá má v sebe všetko. Čas samozrejme z tejto lahôdky ubral, triky a akcie sa zdajú časom infantilné, ale je to stále nádhera s fantastickým českým dabingom.

Volání o pomoc (2007)

Traja stratenci vo svojich životoch nechávajú diváka zamyslieť sa nad každodennými ľudskými osudmi. Fantastický Adam Sandler zahral skvele citovo zlomeného a psychicky narušeného človeka, ktorý sa úplne uzavrel a ponoril sa do svojej vnútornéj traumy. Ukázal všetkým svojim neprajníkom nesporné herecké kvality, o ktorých ja osobne nepochybujem už dlho. Nádherná Saffron Burrows, podobne ako v http://www.csfd.cz/film/230056-cista-prace/ po boku Jasona Stathama, neostala v tieni a zahrala vynikajúco zúfalú nešťastnicu s problémami po sklamaní s manželom a frustrácii samej so seba. Don Cheadle, napriek veľkému priestoru , podľa mňa zaostal za týmito dvoma osôbkami, ale isto nie pre jeho herectvo, ale skôr pre jeho rolu, ktorá neponúkla možno takú šancu kreácie osoby v podobe zazobaného zubára. Príjemné filmové prekvapenie smutnej témy, kde sa našlo aj pár humorných sklzov.

Fantom Paříže (2001)

Kamera, farba a obrazy viacerých scén nemajú chybu. Tak isto zápletka, aj keď pomerne čitateľná a priehľadná. Vizuálne ešte raz super. Perfektné boli aj masky. Pripomínalo to skôr šialenú gotiku.

Čelisti: Pomsta (1987)

Zazvonil zvonec a pi.....ám je koniec. Čo sa týka poslednej časti tejto "ságy ", je určite lepšia ako odvarová 3-ka, hlavne kvôli snahe udržať aspoň nejakú dejovú líniu so svojou matkou, od Spielberga - http://www.csfd.cz/film/8643-celisti/. Dúfam, že je to definitívný koniec "žraločích plutiev" , a ak sa niekto pokúsi ešte o pokračovanie ďaľšou časťou, bola by to určite katastrofa. Skôr si predstavujem slušnú skupinu filmárov a hercov, pod taktovkou skvelého režiséra, ktorí by sa možno pokúsili o znovuzrodenie remakom z r.1975, a ten by hádam stál za to. Mohlo by to byť zaujímavé.

Čelisti 3 (1983)

Tento film má s Čeľusťami a la Spielberg spoločný bohužiaľ iba názov. Nečudujem sa ostatným hodnoteniam. Je to na nešťastie iba slabý odvar žraločích plutiev.

Čelisti 2 (1978)

Vidno, že to nie je Spielberg, ale stále sa na to dalo pozerať. Nechýba ani napätie ani scény.