Formule 1 (1978)

Pán Boh zaplať za médium zvané internet, vďaka ktorému som si po mnohých rokoch mohol znova pozrieť tento unikátny dokument a dokonca ešte v tom starom dobrom českom dabingu. Už som ani nedúfal, že tento film ešte niekedy uvidím. Pamätám si ho z detstva, kedy som F1 doslova "žral". Pieseň bratov De Angelisovcov "I Don't Mind About Tomorrow" mi vtedy ešte dlho znela v ušiach. Je to obrovská nostalgia sa znova vrátiť do časov, keď na okruhoch kraľovali také legendy ako Lauda, Reutemann, Andretti, Peterson či Hunt. Nehody Williamsona, Rindta či Prycea sú veľkou škvrnou v histórii F1. Vo filme sa nachádzajú aj bližšie nekomentované zábery zo závodu Indy 500 z roku 1973 s hrozivou haváriou Salta Walthera pri štarte závodu (pri nej utrpel ťažké popáleniny, ale našťastie prežil, zranenia vtedy utrpelo aj niekoľko divákov) a nemenej brutálnou haváriou, pri ktorej utrpel ťažké zranenia Swede Savage (neskôr v nemocnici zraneniam podľahol) a mechanik Armando Teran, ktorého v zmätku po havárii zrazilo a usmrtilo požiarne vozidlo.

118 dní v zajatí ľadu (1998)

Ak si môžem vybrať u mňa najlepší slovenský dokument, tak je to tento film o neskutočnej drine, akú zažili štyria polárnici na prechode z Ruska do Kanady cez Severný pól. Veľká vďaka patrí kameramanovi Ivanovi Kužilevskému za tieto unikátne zábery z tak extrémneho prostredia.

Grónsko - Krajina večného ľadu? (2010) (TV film)

Som príjemne prekvapený týmto dokumentom od Rudolfa Schustera. Mal sa radšej venovať filmárčine ako politike. Na to má rozhodne väčší talent a schopnosti.

Zlatá horečka (1974) (seriál)

Tento seriál bol natočený v rokoch 1974 až 1976 v dvoch sériach. Prvá 12-dielna séria bola čiernobiela, druhá 12-dielna séria + celovečerný film bola natočená už vo farbe. Bližšie info: http://www.classicaustraliantv.com/rusheps.htm ČST odvysielala iba 6 častí druhej série. Keďže seriál je fakticky nezohnateľný a niektoré časti sa v samotnej Austrálii považujú za stratené, je možnosť si ho aspoň pripomenúť v komediálnej show austrálskej televízie BBC zo začiatku 90-tych rokov The Late Show, ktorej jedna časť pod názvom The Olden Days sa skladá z úryvkov tohto seriálu, zostrihaných a preozvučených do humornej podoby.

Simplemente María (1989) (seriál)

Tento seriál odštartoval telenovelové šialenstvo. Mamky, ženy, babky utekali od kadejakej práce (z polí, záhrad), len aby nepremeškali čo len jednu časť. Dokonca si pamätám, že aj kňaz v kostole musel preložiť kvôli tomu večerné omše.

Esmeralda (1997) (seriál)

Jediná telenovela, ktorú som pravidelne časť za časťou sledoval, dokonca aj v neskoršej repríze. Po skončení tohto seriálu som si ale povedal: STAČILO! NIKDY VIAC! Odvtedy už žiadne telenovely nesledujem ani sledovať nemienim.

Lidská stonožka (2009)

Dieter Laser mi v tomto filme svojim výzorom veľmi pripomína jedného slovenského masového vraha, ktorý začiatkom 90-tych rokoch zabil deväť ľudí. Je zaujímavé, že niektoré vraždy spáchal aj v Holandsku. Žeby si Lasera vybrali tvorcovia podľa tejto predlohy? :)

Nový Gulliver (1935)

Nádherná animovaná časť. Na dobu, kedy bol film natočený, niečo neskutočné! Ešte aj Liliputáni mali svojich trpaslíkov...

Případy seržanta Mortimera (1982) (seriál)

Tento seriál bol natočený v rokoch 1980 - 1984 v troch sériách: 1. séria - 6 častí (1980), 2. séria - 8 častí (1981), 3. séria - 7 častí (1984). Okrem toho, v roku 1984 vznikol aj celovečerný film Trespasses, ktorý nadväzuje na túto sériu. ČST tuším odvysielala iba časti prvej série.