Vodník - Epizoda 3 (2019) (epizoda)

Dobré to bylo. Ta kamera sice..., no ale už se nechci opakovat.. Pěkná trilogie. Neužil to rozbalil parádně a Klára Melíšková také.

Hra o trůny - Zimohrad (2019) (epizoda)

Líbilo. Typické, klasické, povědomé, oblíbené a mnohem svižnější než některé uondané díly dvou posledních řad. Jako úvod poslední řady mi to připadá fajn. Viděno s nadšením! :)

Tichá bolest (1990)

Klenot. Rušivými elementy jsou Jandák a Landa, ale s ohledem na to, že se tehdy ještě nedalo jistě předpokládat, co z těch dvou vyroste, na mé hodnocení to vliv mít nebude. Ale na stranu druhou, vidět Dušana Cinkotu mě vyloženě potěšilo. Dobře, že byl obsazen do tak krásného filmu! Navzdory jeho složitým životním peripetiím doufám, že přijde den, kdy ho uvidíme v nějaké kvalitní výraznější roli. Takové, kterou by si člověk s jeho nadáním zasloužil. Rudolf Hrušínský je zde, jako vždy, excelentní! Jeden z nejlepších československých filmů.

Dálniční hlídka (2019)

Pomalé, vláčné, nekončící, ale mně to tak chutnalo.. Parádní výprava, ústřední duo je kvalitní, no samozřejmě některé kecy byly za čáru, ale já to beru. Dobře natočených příběhů z třicátých let není nikdy dost a bývají mé oblíbené. V rozverném rozmaru dávám za čtyři.

Trumbo (2015)

Předně: člověk musí mít v lebce mozek, aby tento film pochopil správně a nenamířil si to, s neskonalým nadšením, příliš doleva, ale co se týče filmu: velká paráda! Výborný životopisný snímek o hollywoodské legendě a o složitých padesátkách, ...tenkrát na západě. Těm, kteří by si chtěli rozšířit obzory k tématu ještě malinko víc, doporučuji film Dobrou noc a hodně štěstí.

Zkáza Dejvického divadla - Režisér (2019) (epizoda)

Po Mostě jsem se potřebovala trochu zklidnit a dát si odstup. První díl Dejvického lepší průměr. Jsou to držky, které mám ráda, to je bez diskuze.

Zkáza Dejvického divadla - AIDS (2019) (epizoda)

Výborné! Úplně se mi vybavilo, jak mi kdysi taky našeptali nějací parchanti, že ten můj úžasný kluk je HIV+ a že to přece každý ví, jenom já husa blbá, mladá, naivní nic netuším. A to se tehdá taky děly věci! Ještě šílenější než v tom Dejvickém divadle... A taky to nakonec dobře dopadlo. Všichni zdrávi, však každý zvlášť. :) :) :) Druhý díl mě o to víc pobavil a potěšil, neb i s odstupem času je i ta moje, traumatická, záležitost docela drsná sranda.

Valmont (1989)

Tady ani nejde o to, že ve stejné době byly uvedeny Nebezpečné známosti s Malkovichem a Glenn Close, které byly jednoznačně lepší, jde o to, že tohle je tak trochu jiný Forman. Aspoň já jej v tom příliš nepoznávám.

Lid versus Larry Flynt (1996)

Mám ten film ráda. Courtney je vyžilá vulgární troska, pryč jsou úspěchy Hole, máme čtvrt století po Kurtovi... ale to, co předvedla ve Formanových filmech, to je malý zázrak. A on měl tu holku rád a ukázal mi ji tak, že bavila i mě. Kolem uvedení filmu proběhlo nemálo humbuku, nepřišli na ni někteří lidé, kterých si Forman vážil, mrzelo ho to, ale vzal to statečně a s humorem. Jak je u něj zvykem. Čas od času na film narazím, když běží v bedně a nikdy ho nedokážu vypnout. To je z mé strany asi nejvyšší možné hodnocení.

Divá Bára (1949)

Nadčasové téma o malosti hloupých lidí a strachu z neznámého... Stále aktuální, možnosti vzdělávání se navzdory, to by se Božena asi divila. Jeden z mála poúnorových filmů, na které se dá dívat. Vlasta Fialová je v roli Báry nezapomenutelná.