Americká reportérka (2016)

Dobrý film. Komedie to tedy není, ačkoli se sarkasmy a cynismem nešetří, každopádně příjemné překvapení. Martin Freeman mě v roli fotografa bavil! Viděno náhodně.

Osudové setkání (2000)

"Je smutnou pravdou, že i velcí... "...muži mají ubohé vztahy. Dickens." Parádní scéna!

Zraněná srdce (2019)

Já se řadím do fronty, která chválou nešetří. A to jsem na škleb Keiry vysazená. Proběhl však jenom jednou, když vystoupila z vlaku a pak se už haltovala. A byla výborná. Stejně jako oba sympatičtí chlapíci. Psychologická dramatická romance, ve složitém historickém období, ve zdevastovaném městě, se zlomenými srdci všech hlavních představitelů a do toho všeho jeden nádherný velký dům... Film se bude více zamlouvat ženám, ale to neznamená, že nestojí za vidění. Výprava, kamera, kostýmy, scénář, v podstatě komorní, chvílemi až divadelní pojetí, vše se mi líbilo. Osobně příběh nevnímám jako červenou knihovnu, jelikož (pozor tématický spoiler) ústředním tématem je neštěstí manželského páru, který válka připravila o malé dítě. Takové tragédie mění nebo ničí vztahy... Mám za to, že se Kiera role nešťastné maminky bez dítěte, ( račte si povšimnout, že dítě bez rodiče je sirotek, ale rodič bez dítěte je buď stále rodič nebo nikdo, kdo by stál za slovní výraz), zkrátka své role se zhostila důstojně. Na mě osobně smutek ústřední dvojice i smutek ostatních postav dopad měl a jejich počínání mi připadá pochopitelné.

Motýlek (1973)

Kniha je povinnost, film rovněž. Dneska už asi nepůsobí na diváka tak silně, ale vzhledem k tomu, že já jsem ho viděla prvně jako malá žába a solidně se mnou zametl, nechci dát nižší hodnocení. Motýlka mám totiž zařazeného v kategorii filmů, na které se prostě nezapomíná.

Nejvyšší nabídka (2013)

Brilantní biják! Není mnoho takových vymazlených mysteriózních napínáčků... Film je přesně podle mého gusta, navíc s hudbou od božského Ennia..

Mrtvý muž přichází (1995)

Šleha jako hrom! Pomalé, plíživé, tísnivé, strhující a názor ať si udělá každý sám... Herecký koncert Susan a Seana, v tomto filmu se oba skutečně "vybláznili".

Pátý element (1997)

To bylo tak senzační kino! Viděno v den premiéry a měli jsme tenkrát oči navrch hlavy. Skvělý sci-fi počin! Tohle se Lucovi povedlo. Nezapomenutelná Milla a stejně nezapomenutelný Gary, Bruce klasicky, jako vždy: bombarďák.

Brutální Nikita (1997) (seriál)

Viděla jsem kdysi asi dvě řady a pamatuji si, že mě to bavilo. Ale samozřejmě na Bessonovu záležitost to nemělo ani náhodou.

Fany (1995)

"Pan Divoký". Pro Fany mám slabost. Domnívám se, že to, co předvedla Jiřina Bohdalová zde, je vynikající herecký koncert. Ty dětské oči, dětské nadšení i dětský smutek, vše zasluhuje uznání. Docela mě překvapilo, že se film zde netěší pozitivnějším ohlasům. Říkám si, jestli to není spíše tím, že se někteří uživatelé nedokáží oprostit od (momentálně moderní) averze vůči Bohdalce a to je škoda. Já se na Fany čas od času kouknu, pokaždé mě potěší a samozřejmě dojme. Obě paní Jiřiny jsou pod vedením režiséra Kachyni výborné a co si budeme vykládat, problémy s péčí o postiženého nebo nemohoucího příbuzného, dohlížení na takového člověka a celková péče v domácím prostředí, to vše jsou stále aktuální témata, o kterých nebylo zdaleka řečeno vše...

Dáma na kolejích (1966)

Je to vážně kravina, ale jako na komedii se na to koukat dá. Nejlépe pod vlivem alkoholu. Mé hodnocení výrazně zvedá záběr na pana Brzobohatého, když je jenom v ručníku. To jsem nemohla dlouho dostat z hlavy... :)