Uvolněte se, prosím (2004) (pořad)

Kraus okopíroval co šlo z úspěšných zahraničních talkshow. Přesto musím přiznat, že je celkem zábavný, akorát bych z pořadu vypustil úvodní zprávy ze světa a uvítal bych lepší hosty.

Apocalypto (2006)

Podle mě nemá cenu hodnotit příběh, který je nejspíš záměrně jednoduchý, aby neodváděl pozornost jinam. Po vizuální stránce je však film dokonalý. Stejně tak je třeba přihlédnout k velmi originální tématice.

Mechanik (2004)

Film mě dostal svou atmosférou. Značnou měrou k ní přispěl Christian Bale svým výkonem. Je neuvěřitelné kam až byl ochoten zajít kvůli roli. Pointa nebyla až tak překvapivá, ale hned mi nedošla.

Jízda do pekel (2001)

Je to zajímavý, nejsem si jist, jestli zrovna hororový počin. Na horor mi to přijde málo krvavý a Steve Zahn mi do jiných žánrů (než komedie) nesedí. Jinak jsem se celou dobu dobře bavil a film rychle utekl.

V moci ďábla (2005)

Dlouho jsem se nemohl odhodlat ke zhlédnutí tohoto filmu. Exorcizmus mi nikdy moc neříkal, ale tady je pojatý trochu jinak a musím přiznat, že mě film velice příjemně překvapil. Určitě se na něj znovu rád podívám.

Živí mrtví (2010) (seriál)

Na seriál neobvyklý námět. Walking dead může s klidem konkurovat filmům s touto tématikou. Absolutně mi vyrazily dech masky. Už se nemůžu dočkat další série.

Úsvit mrtvých (2004)

Zombie-filmy miluju kvůli jejich atmosféře. Bohužel je to mnohdy jediné co takový film nabízí. U Dawn of the Dead jsem chvílemi zavíral oči, chvílemi se smál a celou dobu se skvěle bavil. Jediné co bych vytkl je malá propracovanost zombieků ve srovnání například s Land of the Dead nebo seriálem Walking dead.

Farm House (2008)

George Bessudo na rozdíl od Lake Dead pečlivěji obsazoval hlavní role a myslím, že se to vyplatilo. Když jsem si pročítal komentáře, ani ve snu mě nenapadla taková pointa. Ta film staví do úplně jiného světla a z původně zamýšlených tří hvězd musím dát čtyři.

Lake Dead (2007)

Nepříliš originální průměrný horor s podprůměrnými herci, které režisér evidentně vybíral podle vzhledu. Film neurazí, ale ani nic nového nepřinese. Děj je vcelku předvídatelný a jede v dávno vyjetých kolejích. Přesto jsem se nenudil.