Hugo a jeho velký objev (2011)

Okouzlení nad precizní filmařinou bohužel trošku sráží mírně přestřelená stopáž a některé hluché pasáže v první polovině. Druhá polovina, kde Scorsese vzdává hold úplnému počátku kinematografie, ale vše vynahrazuje. Marty nás prvopočátky filmu provádí s citem, výbornou hudbou Howarda Shora, a partou skvělých herců okolo Bena Kingsleyho. Huga jsem viděl v kině ve 2D, ale při odchodu jsem litoval, že jsem nešel na 3D. Věřím totiž, že Hugovi třetí rozměr sluší.

Kult hákového kříže (1998)

Tohle opravdu není obyčejný film o rasismu. Je totiž hlavně o lidských hodnotách, činech, a rozhodnutích. O tom, že naše činy ovlivňují nejen nás. Za sebe musím říct, že tohle je jeden z nejpůsobivějších (a zároveň nejdepresivnějších) filmů, které jsem kdy viděl. Kult hákového kříže má sice poměrně strohý příběh, na druhou stranu má hlubokou myšlenku a hlavně má Edwarda Nortona, který zde definuje pojem "herecký koncert".

Futurama (1999) (seriál)

Lepší než Simpsonovi? To rozhodně ne. Ale stejně je to nářez! :)

Sledování (1998)

Za málo peněz ku*evsky hodně muziky. Nolan ve svém celovečerním debutu dokázal, že nepotřebuje velký rozpočet, aby natočil chytrý a zajímavý film, stačí precizní scénář a solidní výběr herců. Škoda, že mezi zvučnějšími filmy od Nolana Following není tak známé, jelikož určitě zaslouží pozornost.

Černá labuť (2010)

Asi jsem se koukal na jiný film, jinak zdejších 83% nechápu. A jó, vlastně hraje tam Natálka a natočil to Aronofsky...

Drž hubu! (2003)

"Takže pokud tomu dobře rozumím, musíme najít ošetřovatele, jeřábníka, jednoho debila a jednoho vraha. Máme co dělat." Během filmu jsem si říkal, že 4* je málo a 5* je moc, ale na konci se musím přiklonit k plnému počtu, tohle je prostě výborná záležitost. Jednoduchý, přímočarý příběh, pár postav, ale hlavně Jean Reno a Gérard Depardieu. To, co tady tihle dva (především Gérarda si v tomhle filmu prostě nejde nezamilovat) předvedli, to se jen tak nevidí, výborně jsem se pobavil. Moc příjemný film :o)

Jeden musí z kola ven (2011)

Je to stylové a chytré, a co se týče herců, tak nadupané jak málokterý film. Problém je, že je to hrozně roztahané a nepřehledné, člověk se po chvíli začne ve filmu ztrácet a s tím nevyhnutelně přichází nuda. Asi to chce ještě jednu projekci. Po té první je to "jen" za 3*...

Johnny English se vrací (2011)

Johnny English dostal povolení zabíjet a bohužel to vzal za špatný konec. Tenhle film totiž nefunguje prakticky v ničem, jediné, co stojí za řeč, je honička po střechách. A celkem pobaví i neustálá setkání Englishe s uklízečkou. Jinak je to hodně nudná podívaná, kterou nezachrání ani Scullyová.

Svět podle Prota (2001)

Film, který dojme i bez klasického hollywoodského cukrkandlu. Výborný Jeff Bridges a hlavně Kevin Spacey. Jak to ten člověk pořád dělá?

Život Briana (1979)

Nevím, kde udělali soudruzi chybu, ale humor tohohle snímku mně těžce míjel. Rozhodně to však nevzdávám, a doufám, že při druhé projekci bude mé hodnocení lepší.