Stormbreaker (2006)

Za obsazení dvě hvězdy, jednu za tu drzost to natočit a půl hvězdy za příběh. Jinak se mi to líbilo => 4*

Vraždy v Midsomeru (1997) (seriál)

Jedna z nejlepších detektivek, co je v televizi k vidění. Suchý anglický humor, originální případy Christieovského typu a skvělý Nettles (+ Troy- nejlépe). Epizodní postavy jsou přirozené, každý díl jiné, kdo si má ale pamatovat ta jména?

1492: Dobytí ráje (1992)

Na to, že jde o velkofilm přeci jenom trochu zdlouhavé, nicméně Vangelis putuje mezi mé oblíbené :)

Spirit (2008)

Ironie ke všem "super" filmům, nemůžu napsat parodie, protože tento výraz se pro tento žánr prostě nedá použít. No, atmosféra skvělá, to ale bylo asi tak vše. Místy už jsem začal doufat, že jde o "komedii na druhou", dokonalé vtipy ve stylu Nielsenových crazykomedií (souboj s instalatérskými potřebami), většina humoru ale byla z toho slabšího soudku, inu... Podle mého mínění tak slabé tři hvězdičky

The Complete Works of William Shakespeare (Abridged) (2000) (divadelní záznam)

Velmi dobré provedení Shakespeara parodující dnesšní společenské a mediální poměry. Představení v divadle v dlouhé je sice chudší o angličtinu, zato bohatší o Miroslava Táborského, Jana Vondráčka a Martina Matějku.

Další, prosím (1990)

Povedené, ale na Souborné dílo Wiliama Shakespeara to opravdu nemá.

Above the Limit (1900)

Tento "film" byl natočen před více než sto deseti lety, takže to na tu dobu mohl být jeden z nejlepších komediálních filmových počinů :-)

Ospalá díra (1999)

Už dlouho uchvacuje Burton ve svých filmech úžasnou atmosférou, ale tohle je absolutní špička. Neskutečně čarovný horor vás svou atmosférou vtáhne do děje hned prvním záběrem a nepustí ještě dlouho v závěrečných titulcích. Horror půvabný, pohádkový a mysteriozní až hrůza. I v těch nejmenších roličkách se objeví skvělí herci a to nemluvíme o rolích hlavních...

Stepfordské paničky (2004)

Trochu drsný humor, kterým se člověk může pobavit, ovšem s tím rizikem, že se bude nudit tím ostatním. Bez nějaké vážnější katarze, konec slabota, až na tu hlavu, samozřejmě