Souboj Titánů (1981)

Pět hvězdiček už jenom kvůli tomu, že tento film ještě po třiceti letech má se svými úžasnými triky u dnešních diváků úspěch

Kletba bratří Grimmů (2005)

Tak tohle je typický tříhvězdičkový film. Děsivě děsivé, ale někdy až trochu moc, nepříliš působivé, ani přes Gilliamovu režii, je to na 50%

Piráti na vlnách (2009)

Námořnicko-rock'n'rollový nářez, kterému se málo který podobně orientovaný snímek vyrovná. Curtis nezklamal a i zde nám předvádí hvězdně obsazení nejlepších britských herců v čele se skvělým Nighym na jedné straně a Branaghem na straně druhé. S&D&R'n'R, perfektní :) 90%

X-Men: První třída (2011)

Nabité akcí, profesor X nám postupně odhaluje to, nad čím většina filmových fanoušků dumala, totiž jak se z něj stal profesor X, těch odpovědí "jak" se ve filmu ostatně vyskytuje dost, což je právě důvod, proč se film tak dobře kouká. Tomu neubírá ani fakt, že se příběh odehrává mezi léty 1961 a 62, a Wolverinův dvacetivteřinový záběr neměl chybu... On the other hand....... nebylo těch filmů o zlých Sovětech, Američanech a Němcích už trochu moc?

Hvězdný prach (2007)

Ze začátku vypadá jako průměrná česká pohádka, ale příběh se pomalu rozvíjí, až dosáhne přímo hvězdné kvality :-). Romantické, milé, fantastické, nechybí ani plavba lodí, což je zpravidla to, co očekávám ode všech dobrodružných filmů. Snad jenom je trochu obtížné se vyznat v charakterech některých postav, i to ale poutavý příběh lehce překryje.

Polojasno (2009)

Ačkoli od Pixaru je spoustu krásných celovečerních filmů, tento kousek v sobě toho má víc než průměrný hollywodský trhák- Nádherné, roztomilé, pixarovské

Lékař své cti (2010) (divadelní záznam)

Skvělá španělská tragédie v bezvadném provedení režisérky Hany Burešové nás přivádí do hispánského prostředí, kde je hlavní věcí na kterou se bere zřetel osobní čest. Celkové provedení hodnotím velmi pozitivně, Franzova hudba dokonale dotváří konflikt jenž je hlavním dějem hry. Přesto marná sláva, divadelní zážitek tato hra (stejně tak jako všechny divadelní hry točené televizí) postrádá.

Krtek a sněhulák (1997)

Film na mne pokaždé působil trochu antirasisticky, bílý sněhulák je omezený ročním obdobím a černý krtek jej zachrání před jistou smrtí :-). Pan Miller a paní Doskočilová vědí, v jakém směru rozvíjet dětskou výchovu, o tom svědčí i film Krtek ve městě. A dělají moc dobře.

Krtek filmová hvězda (1988)

Tento film byl pro mě, a určitě i pro spoustu dalších dětí prvním krokem k založení svého účtu na čsfd :-). Byl to jeden z mých nejoblíbenějších krtečků právě kvůli tomuto tématu. Film, lidé kolem filmu, vousatý režisér nyní nápadně připomínající Petera Jacksona, to vše mě naprosto fascinovalo. Morální ponauka o slávě je taky dobrou průpravou do života. Už v mém raném dětství jsem byl schopen odhalit také stinnou stránku filmové produkce a života hvězd.

Comeback (2008) (seriál)

Kdyby se u nás točily takové seriály, jako v Anglii, byl by český Comeback pravděpodobně jeden z nejhorších seriálů v televizi. Svůj vzor si Comeback nalézá právě v mnoha anglických sitcomech (např. Black Books). Protože ale nám naše televizní stanice nabízejí zpravidla jen rodinná dramata nebo kriminálky, tato ulítlá, ryze česká komedie nemůže zůstat bez nadšení diváků, momentálně je to asi nejlepší seriál, který se vůbec v televizi objevuje. Vezměte českou historii, přidejte české hvězdy, gagy, špetku českého humoru, spoustu hudby a máte dokonalý materiál, se kterým se dá vyvést spousta zábavy, jak se na sitcom patří. 65%