Atlas mraků (2012)

V kterém vesmíru by byl Dr. Henry Goose (postarší otylý prošedivělý běloch) schopen v souboji muže proti muži dostat na lopatky Autua (vypracovaný čarnoch v nejlepších letech)? O rozuzlení tohoto souboje ani nemluvím... To je nicméně pouze jeden příklad nedomyšleností a nedodělávek, kterými tento film trpí. Dalším neduhem je ta stopáž, rozhodně by neuškodilo některé sekvence zásadně prostříhat. Jinak musím souhlasit s Marigoldem i když tak ostrý jako je on ve svém komentáři bych nebyl. Přece jenom jsem si některé příběhy rozhodně užil (například ten s Timothy Cavendishem :-), stejně jako některé hrátky se symboly i detaily (tím nemyslím ty patetické velké otázky, ale spíše drobnosti jednotlivých postav a dějů). Celkově tedy tři hvězdy, celkem bych se na to i rád ještě jednou podíval, ale nevím jestli bych vydržel tu stopáž (možná by to šlo kdybych přetáčel všechny ty sekvence kde Tom Hanks hraje podruhé trosečníka).

Útěk ze Sibiře (2010)

Chvílema mi přišlo jako kdybych sledoval televizní zpracování nějaké verneovky. Ale ani v těch horších zpracováních verneovek se většinou nežongluje se zeměpisem. Takže tady veselá internacionální skupinka přejde poušť Gobi aby narazila na překvapivě zachovanou Velkou čínskou zeď a tou prolezla do Tibetu. Hmm taky vám tu něco nesedí? A to je čistě faktografická výhrada vůči tomuto snímku. Pak člověk musí přetrpět dialogy, které by člověk strpěl ještě u toho Verna možná Maye, ale tady je to už trošku moc. Z hlavních postav jsem nejvíce očekával od Harrise, avšak jediné co je na něm zajímavé sledovat je jak je postupně vysušenější a vysušenější, což je na stopáž filmu poněkud málo. Oproti tomu mne docela příjemně překvapil Colin Farrell a jeho ztvárnění postavy potetovaného kriminálníka. Tato postava je tam jako jediná aspoň trochu uvěřitelná. Škoda jen že zmizí ještě před polovinou snímku. Celkově nemohu dát víc než dvě hvězdy, jedna za přírodu a druhá za Farrella.

Dobrý den, město (1976)

Dvě hvězdičky za Kladno. Jinak zhruba celkově 2,5. Také zajímavý dokumentační počin co se bourání starého Kladna týče. Jinak dost otravná hudba a šílený tanec Jandáka a autobusů v depu ČSAD na konci.

Casino Royale (1967)

Vynikající herecké výkonu u jako vždy skvělého Davida Nivena a Petera Sellerse a samozřejmě Orsona Wellse. Slabší herecké výkonu u prakticky celého dámského ansámblu a Woodyho Allena. Film srší gejzírem nápadů, gagů a odkazů na všechno možné, někdy lepší někdy horší kvality. Celý film poněkud shazuje nepřiměřená délka. Zato hudební doprovod je ke stylu díla vpravdě geniální. Chápu, že tento film se řadě bondofilů nebude líbit, ale s přehledem se vyrovná a v mnohém i předčí tehdejší i dnešní parodie a komedie. Nemůžete tento film brát jako kánon a když nebudete tak si ho užijete mnohem víc a nebudete tu dávat hloupé dvě hvězdy. Vždyť v jaké jiné šílené taškařici se vám podaří vidět takový zástup hereckých es?

Skladiště 13 (2009) (seriál)

Celkovou sérii považuji za mnohem zábavnější, než by moje hodnocení mohlo naznačovat. V původním znění (český dabing tohoto seriálu patří mezi podprůměrné - opravdu nevím kdo v češtině tak hovadsky vytvářel dialogy) seriál svižně odcejpá a konverzační humor jenom srší. Nebojím se říct, že několik dialogů Peta a Mykai se dají přirovnat k dialogům Lei a Hana Sola v Hvězdných Válkách. Celkově dávám za tři z toho důvodu, že celkový děj se utváří poměrně nesnadno a tak dost dílů je schematických (jak už tady několik uživatelů naznačilo). Také mám trošku problém s tím jak jsou některé díly napsané, zejména to jak fungují jako agenti (operují po celém světě, supertajně a přitom vlastně úplně otevřeně a nikomu ty haluze nepříjdou divný. Pozitivem jsou herecké návštěvy z jiných seriálů (ST: Voyager, SG: Atlantis, SGU, Heureka (ta doslova) a další). Na závěr musím zmínit, že tento seriál způsobí, že na H.G. Wellse už nikdy nebudete pohlížet stejně :-)))

Ninja Cheerleaders (2008) odpad!

Na tomhle "díle" jsou nejlepší akorát ksichty George Takeie ( toho dost lituju, že se v tom vůbec objevil ), žel to nestačí ani na jednu hvězdu. A co to k***a autoři zamýšleli těma šílenejma prostřihama? Co se tohohle "díla" týče, tak jediné za co celý svět může být vděčný je to, že se díky výplatě štábu a hercům nerozšířili řady hladovějících bez střechy nad hlavou.

Bůh masakru (2011)

Geniální!! Exkluzivní herecký kvartet!!

Kozoroh 1 (1977)

Výborný film, který místy dojíždí na některé zdlouhavé scény a někdy až trapné nedodělávky (např. blikající krabice se světýlkem místo kulometu na vrtulníku).

Vládci vesmíru (1987)

Mix všeho možného na plátně He-Manova vesmíru. Trocha Hvězdných Válek, Conana, Flasha Gordona a spousty dalších, Gwildor navíc vypadá jako znovu použitá rekvizita z jen o rok staršího Labyrintu. Výprava tohoto dílka nemůže s přihlédnutím k době vzniku nikoho překvapit. Z hereckých výkonů ani nebudu zmiňovat D.L. proti nemuž je Arnold S. pan herec. Zato u vedlejších postav můžete vidět rané role Courtney Cox (Přátelé) či Robert Duncan McNeill (ST: Voyager). A z návratů do budoucnosti si sem odskočil i James Tolkan. Nicméně když to shrneme vyjde nám poměrně zdlouhavá slátanina, s mizernými dialogy, velmi barevnými a nepřesvědčivými efekty a ... Dolphem Lundgrenem. Pozitivních je pár velmi vtipných akčních scén (např. ta v obchodě s hudebními nástroji) a samozřejmě Skeletor jako hlavní záporák.

Vládci kouzel (1995) (seriál)

Celkem příjemný seriál, s jedním z nejpříšernějším českým dabingem a dost zvláštním původním znění. Příběh má dost děr a nelogičností, s postavami jednajícími povětšinou chaoticky a s, aspoň pro mne, dost nesympatickým hlavním hrdinou. Nicméně krátká metráž, dobrodružné prvky a sbližování světů (postmoderní Austrálie s pseudostředověkým Polskem) jsou docela sympatické.