Red: Werewolf Hunter (2010) (TV film)

Mizérie všech zúčastněných. Příšerné dialogy (např. "Máme problém" <> "Jo to máme!" ). Otřesné triky a scény (některé člověk vidí i třikrát za dílo). A to že se tvůrci snaží obecentsvu prodat, že ta tragická rodinka má velkou tradici v lovu vlkodlaků je prostě neodpustitelné. Větší bandu naprosto neschopných individuí aby člověk pohledal. Jedna hvězda za haluzoidní úvodní scénu...

Rudý úsvit (1984)

Svým způsobem naprosto šílený film. Avšak některé jeho scény vás budou provázet chtě nechtě celým životem. Nebudu tady vypisovat děj, to už tady víceméně zvládli jiní. Nicméně musím zmínit, že útok na USA provádí Sověti a jejich spojenci a to zejména Kuba a Nikaragua (na tu tu opravdu všichni nějak neprávem zapomínají). Výborný scénář, který nedává moc smyslu je v tomto případě zárukou skvělé zábavy, kterou k dokonalosti dovádějí vytříbené herecké schopnosti hlavních představitelů (především Swayze a Sheen, i když ostatní jim více než zdatně sekundují). Přehnaný patetismus tak jen příjemně dotváří kulisu celého díla na které opravdu jen tak nezapomenete (pokud se vydržíte dívat až do konce). Celkově výborná bizarnost se spoustou opravdu neuvěřitelných scén. Samozřejmě, že bych dal pět hvězd, ale kvůli nedostatku Nikaragujců dávám o jednu méně.

Terra Nova (2011) (seriál)

Spálená šance na výborný seriál. Takhle jenom průměr.

Legenda o sovích strážcích (2010)

Chápu že od doby HP jsou sovy velmi marketingově atraktivní. Takže muselo přijít něco na tento způsob. Nicméně rovnou k tématu, strašlivá klišé a vykrádačky ze všeho možného. Přičemž za tu největší považuji tu z hvězdných válek (A New Hope) , která je opravdu fakt až moc. Jedna hvězda za grafiku, která neurazí a i místy je i dokonce pěkná a druhá za to, že ten film není naštěstí zas až tak dlouhý aby to člověk nepřežil. Tudíž navrhuji aspoň exil (do vesmíru) aspoň jednoho z lidí odpovědných za tuto ztrátu času.

Monte Carlo (2011) odpad!

Nehorázná blbost přenarvaná klišé od sklepa až po půdu, s katastrofickými hereckými výkony. Naprostá urážka soudného diváka. Problémem je i to, že ten film ani není tak špatný aby se mu člověk za to mohl smát. Místo toho musí tu absolutní nudu přetrpět. Většinu času jsem si přál aby se hlavní postavy potkali s motorovou pilou tím správným koncem. Oproti tomuto výkalu Thomase Bezuchy jsou i české "Pusinky" velkofilmem.

Magnum (1980) (seriál)

Naprosto podprůměrný seriál, ze kterého si zapamatujete akorát knír hlavního hrdiny.

Melancholie (2011)

Jedním z problémů tohoto filmu je, že je příliš dlouhý :-) A také není nic nudnějšího, než sledovat cizí svatbu :-) A to jsou jenom dvě parafráze, které se hodí na tento film. Kirsten Dunst je naprostou většinu filmu na pěst, jestli to byl Trierův záměr, tak vyšel na jedničku. Výhradu bych měl i k úvodní pasáži, která mně svou strojeností a zároveň přehnaností (o délce nemluvě) jako diváka těžce urazila. Takovýhle výjevy ať si Trier pouští návštěvám, kterých se chce zbavit. Nicméně dávám dvě hvězdičky. Jedna za nápad a druhá za závěrečnou scénu, která je úchvatná.

Víkend na Zuydcoote (1964)

Celkem přesný převod knihy Roberta Merleho do filmové podoby. Než jsem to viděl tak jsem měl určité pochybnosti ohledně obsazení Belmonda do hlavní role, ale musím říct že byly velmi brzo rozptýleny. Jelikož to Belmondo zvládá více než dobře. Film se zabývá náhledem do života vojáků v posledních dnech obklíčení v kapse u Dunkirku v roce 1940. Film má výtečnou atmosféru a mezi válečnými filmy je poměrně ojedinělý. Zajímavý komentář: Enšpígl ( http://www.csfd.cz/uzivatel/6811-enspigl/ ) .

Two Virgins (1968) odpad!

No něco tak papunoidního jsem už dlouho neviděl. To bylo snad nejzbytečněji strávených 19 minut v mém životě.

Jak jsem vyhrál válku (1967)

Skvělá kniha, příšerná adaptace. Když už tam dávají věci co v předloze nejsou, tak by aspoň mohly dávat smysl. Celkový dojem z filmu je chaos a křečovitý pokus o humor s jistou dávkou poselství, že válka je vlastně špatná a děsivá věc (což by ani tak nevadilo, kdyby to tam nebylo jak pěst na oko). Zmatečnost, nedotaženost, křečovitost to jsou tři věci které z plátna ani na chviličku nezmizí. Přidejte nudu (v kombinaci se skoro dvouhodinovou stopáží smrtící) a absenci zásadních scén z knižní předlohy (boj o flašku, kriket v Řecku, operace Zlaté Rouno, apod. ) a výsledkem je tohle "dílo".