Táta je doma 2 (2017)

Mírně lepší než první díl, takže taková průměrná americká komedie. Nenadchne ani neurazí. Byly zde scény, kterým jsem se zasmál (sprcha, řetězová pila), ale i scény, kde mi bylo za tvůrce trapně (betlém). Gagů mohlo být více, ale celkově jsem se nenudil, Mel Gibson si roli evidentně užíval, Ferrell vtipnej a na Lindu Cardellini se pěkně dívá. Ale jo, nakonec jsem z kina neodcházel naštvanej z vyhozených peněz, ale byl jsem v podstatě i překvapený, že se nejedná o totální blbost. 65%

Konečná (2013)

Hodně slušné béčko. Ovšem musíte k tomuto filmu přistoupit stejně jako k Expendables 2, tedy s vypnutým mozkem. Ano, scénář sice je celkem prostý, avšak neřekl bych, že by v první polovině byla Konečná úplně béčková. Právě naopak. Je to celkem vážný film s dost slušnou gradací. To až v poslední půlhodince se to změní na čistou přestřelku ve městečku, kterou jsem si mimochodem dost užíval. Film má i hodně slušný vizuál. Ale hlavně: Arnie is beck. A pořád je ve formě. A z toho mám hodně velkou radost. Dost mě potěšili i scéna v přestřelce s Luis Guzmánem, kde i on má chvilku slávy, pěkné holky (policistka Sarah, rukojmí Ellen) a bezvadný záporák Peter Stormare. Vtipných hlášek však mohlo být více, postava Johnnyho Knoxvilla byla spíš otravná a do počtu a závěrečná bitka byla trošku slabší, kvůli tomuhle to je za 80%, jinak bych šel ještě výše. Tenhle film díru do světa neudělá, ale jako jednohubka hravě postačí.

30 minut po půlnoci (2012)

Pekelně nudný, nezáživný, propagandistický snímek s tak upjatými postavami, že se do žádné nemůžete nějak vcítit. Jessicu Chastain mám rád, ale tady tu její nominaci na Oscara nějak nechápu. Pořád stejný výraz a ještě hraje postavu, která je spíše otravná a než abych k ní přilmul, tak mi lezla na nervy. 75% filmu se kecá, kecá a kecá, u výslechu, pak v kanceláři, následuje pokec ve věznici atd. Připadalo mi to, že se dívám spíš na nějaký dokument, potom 10% snímku se mučí (hned na začátku) a 15% je konečné přepadení domu, na to jsem se tedy aspoň těšil ale ani to mě moc nebavilo. Teda přinejmenším žádné pořádné napětí jsem nezažil. K tomu ještě přepálená stopáž přes dvě a půl hodiny. Kathryn Bigelow je neskutečně přeceňovaná a chladná režisérka, po Smrt čeká všude už druhé zklamání a rozhodl jsem se, že od té ženské už nechci nikdy nic vidět. Slabé 2*

Gangster Squad – Lovci mafie (2013)

Trochu zklamání. První půl hodina mě bavila. Ale potom se z toho stala slabomyslná akční gangsterka se špatně vedenými herci, dokonce Ran Gosling je tady podprůměrný, přičemž romance mezi ním a Emmou Stone nefungují vůbec. Žádná pamětihodná scéna o které by mluvili i další generace, možná tak poslední přestřelka se zdařila. Ovšem nejvíce musím vynadat scénáristovi. Udělal z hlavních hrdinů někdy úplné pitomce a třeba při vysvobozování svého kolegy z vězení nevypadali jako gangsteři, ale jako úplní amatéři a celkově ten scénář je jeden velký patlal. Čekal jsem propracovanější příběh a chtělo by to do příště i lépe napsané postavy. Tři hvězdy však dám, protože můžu pochválit perfektní retro atmosféru, celkem slušné tempo a některé akční scény, ne však všechny, protože někdy mi vadil až zběsilý střih. U filmu jsem se moc nenudil a proto si aspoň těch 60% zaslouží. Ale čekal jsem fakt víc.

Mládeži nepřístupno (2013) odpad!

Tak asi na jednu hvězdičku by to bylo, ale když vidím, jaké hollywoodské hvězdy se téhle odpudivosti bez scénáře upsaly, tak už se s tím jednoduše srát nebudu. Bohužel jsem při sledování tohohle toho bizarního a fekálního filmu nebyl pod vlivem žádných drog a tak jsem si tenhle snímek nemohl užít. Je pravda, že jsem byl varován už děsnými trailery, ale myslel jsem si, že když tam prostě hrají tolik skvělých herců, tak se aspoň trochu zasměju. Z těch skečů co je v téhle „komedii“ se mi líbila pouze jedna a to s trpaslíkem Gerardem Butlererem. Jinak naprosto trapné, no možná tak scénka s Naomi Watts ušla a celkem se mi zezačátku líbila ještě epizoda s Halle Berry, ale později přešla do něčeho absolutně nevkusného, přičemž další příhody už byly totální odpad. Třeba taková Emma Stone, ta má dost slušně rozjetou kariéru a upíše se tady takovéhle děsně nudné scéně nebo hned ten první skeč s Kate Winslet jak čumí na koule Hugh Jackmana, to mi jako fakt vtipné nepřijde. K dalším věcem k tomuto sračkovitému snímku se fakt radši nebudu ani vyjadřovat. Vůbec se nedivím těm dvěma lidem, co odešli ze sálu předčasně. Měl jsem chuť to udělat také. No nic, budu radši předstírat, že tahleta zhovadilost nikdy nevznikla. Tomuto filmu přeju, aby si nevydělal ani těch šest miliónů, co stál. Jedna z nejpříšernější ukrutností co jsem kdy viděl, nevtipné, nechutné a urážející. Proč já radši nešel napodruhé na Djanga. 10%

Expendables: Postradatelní 2 (2012)

Totální nářez. Už dlouho jsem se u něčeho tak nechrochtal blahem jako u dvojky Expendables. Skvělé akční scény, žánrové zmínky, kultovní hlášky, hlavně u té Chuckové kobry jsem se hodně smál. Děj je jednoduchý, ale proboha, proč vám to tu některým tak hodně vadí? To opravdu nemůžete aspoň někdy nechat mozek v šatně a užívat si tu akci 80.let, kdy si ze sebe hrdinové umí udělat legraci? Pro mě dokonalé pokoukání. Akorát trochu zamrzelo, že nechali Jet Liho tak narychlo zmizet z filmu, ale to je jenom taková malá vada na kráse. Prostě se mi to hodně líbilo a užil jsem si to. Už teď se těším na trojku. Kdyby tady byl takový akční výplach aspoň jednou za rok, tak bych se rozhodně nezlobil. 90%

Pí a jeho život (2012)

Krásný film s nádhernou myšlenkou a na konci s nečekanou pointou, která se každému nemusí zamlouvat, ale já mezi takovéhle lidi nepatřím. Snímek je naprosto dokonalý po vizuální a technické stránce, ať je to digitální tygr Richard Parker, potopení lodi, fosforeskující medůzy a nebo se mi taky strašně líbilo, jak nešla vidět voda, ale místo moře byl vidět odraz oblohy. S tímhle vším musela být strašně velká práce. Hodně mě mrzí, že jsem na to nešel ve 3D. Podle mě se možná jedná i o jeden z nejlepších vizuálních filmů od Avatara. Bohužel prvních třicet minut mě moc nebavilo a trochu mě i štvalo to mluvení o bohu. Ale jinak se jedná o velice kvalitní práci a Ang Lee si mě tímhle snímkem hodně získal. 80%

Lincoln (2012)

Takže první bych chtěl upozornit, že mé hodnocení je dané tím, že se o politologii a právo nezajímám. A ve filmu se řeší pouze politika. Opravdu nevím, proč je v kolonce žánrů filmu napsané válečné. Válečná bitka se odehrála jedna a to hned na začátku a trvala asi dvě minuty. Pak už se jenom mluví o 13. dodatku americké Ústavy. Dvě a čtvrt hodiny!!!! A já jsem trpěl. Tak jsem se teda těšil na ten atentát, ale ten byl natočen tak odfláknutě, že jsem nevěřil vlastním očím. Film bez jakýchkoliv emocí. Nudný a natočený pouze pro to, aby vyhrál nějaké oscary. A to mě u Spielberga hodně mrzí, protože kdysi točíval filmy pro radost a s láskou.

Atlas mraků (2012)

A co jako? Mám být na větvi z toho, že tři slavní režiséři natočí film, kde nababrají do sebe šest různých příběhů ve kterých jsem nenašel žádnou pointu? Navíc ty historky byli natolik průměrné, že kdyby se to mělo odvyprávět chronologicky, odešli by lidé ze sálů asi tak po hodině a tak se tvůrci rozhodli to na sebe všechno naplácat a tak se někdy skáče mezi příběhy i po pár sekundách, aby to všechno bylo chaotické a aby to vypadalo strašně velkolepě. Ovšem ty příběhy byly opravdu bravurní. Děda, co zdrhá z blázince, gay, co jede za hudebním skladatelem, protože chce být slavný, post-apokalyptická historka z Havajských ostrovů, kde kanibala hraje Hugh Grant, kterého když jsem tak uviděl, tak jsem si myslel, že to je nějaká parodie. Neo Saul, to mě asi jediné zaujalo a bavilo sledovat, jinak jsem nehorázně trpěl. Fakt nevím, co bylo hlavním smyslem tohoto filmu. Možná by to osvětila druhý projekce, ale do té se mi opravdu zatím nechce. 2 hvězdy za historku z Koreje a za masky.

96 hodin: Odplata (2012)

Ale tak jako nebylo to tak úplně špatné. Srovnávat s jedničkou to fakt nejde, ale Liam Neeson má takové charisma, že film v pohodě utáhne. Snímek má i snesitelné tempo a pár akčních scén se taky najde. Taken 2 má ještě k tomu krátkou stopáž, takže se to vydržet dá. Navíc Maggie Grace se mi dost líbí a je hodně sympatická. Neurážející a neškodný průměr.