Černočerná tma (2000)

Sla-bé. Vlastně, je to tak špatné, jako by si to XXX Diesel natočil sám. PS on to někdo srovná s Vetřelcem? To né, že ne?

Den poté (1983) (TV film)

V době natočení se to, co Den poté popisuje bralo jako očekávaná věc. Vzpomínám, jak nám třídní učitel vysvětloval, že plynové masky, které si zkoušíme, mají mnoho let prošlé filtry, ale že to nevadí, protože proti radiaci stejně nechrání. Že nejlepší bude při jaderném spadu utěsnit okna třídy a že vzduch vydýcháme až o několik hodin později... Že je vlastně nejlepší být co nejblíž epicentra.

Náhradníci (2009)

Kdo by občas neposlal místo sebe dokonalejšího, zcela vyladěného náhradníka. Ale, je to návykové... Parádní námět (hafo morálních, filozofických a pocitových dilemat k procítění a občas povedené filmové momenty. Něco tomu chybí, takže je to blíž ke třem, než k pěti hvězdám. Jeden z mála filmů, kde by mi sedl remake. Třeba: Režie - Neill Blomkamp.

Nemilosrdní (2015)

Slabý film s vynikající centrální přestřelkou. Reno je fajn.

Temný Kraj (2017) (seriál)

Sešlý Lukáš Vaculík to naprosto zachraňuje! Logické minely nebo zbytečné vysvětlování jasného a zbytečné komediální výstupy. Ale, copak je to v životě jinak? Zdena Studenková nemá roli. Kristýna Nováková je v pohodě. PS 1/20 - První minuty druhé série (promítačka na čele, pohřební průvod) jsou dost mizerné, tohle asi nedám.

Karamazovi (2008)

Silné a díky Zelenkovi zvláštně zasazené představení. "Balancovat mezi vírou a nevírou jsou pro člověka se svědomím hotová muka."

Sladký ničema (1999)

Woody Allen umí natočit předválečnou dobu a miluje hudbu 30. let. Sladký ničema má výpravu tak dokonalou, že musel být na Allenův standard pekelně drahý. Sean Penn možná přilákal do kina i několik neallenovských diváků, ale je znát, že život Emmeta Raye si autor natočil pro radost.

Hollywood v koncích (2002)

Můj 39. Allenův biják. Bohužel, po Kassandřině snu, druhé zklamání v krátké době. Dočasná slepota mohla být zdrojem výborných situací a návratů k začátkům. Místo toho pouze trapnost (u takového mistra filmu je třeba mít přísnější metr). COPAK SLEPÝ ČLOVĚK NEPOZNÁ, ZE KTERÉHO SMĚRU NA NĚJ PARTNER MLUVÍ? Ubohost není korunována jen "pseudogroteskním" rozhovorem s ředitelem studia, ale naprosto jasným cílením finále: Když nebude nic dávat smysl a v kinech slátanina propadne, pak v Evropě se stane artovým pokladem. (Od poloviny filmu jsem si říkal, že tohle přece neudělá. Udělal).

Bitevní loď (2012)

Vlastně, při porovnání s ostatními blockbustery (2012) : Docela Zábava. ...P.S.: řekla jste Donald Trump?

Kasandřin sen (2007)

To snad není možné, co mi uniká? Filmy Woody Allena znám téměř všechny a většina patří mezi mé oblíbené, ale tady jsem marně čekal na nějaký obrat, alespoň do průměru. Dva ze světově nejvíc oblíbených a úspěšných herců mají být uvěřitelní, jako dva blbci? Nesmysl, to musí být nějaký záměr ((hloubka ostrosti některých záběrů (jachta, balkón) odkazují na Polanského a Hitchcocka)). Marné očekávání. Přiznám se, že jsem doufal až do posledního záběru na pointu, která vše obrátí. Marně. Na kvalitu tvorby Woody Allena nemohu jinak, a věřte mi, že to budu dlouho rozdýchávat.