Debbie a její parťačky (2018)

Po zhliadnuti az nemozem uverit, ze som sa na to aj celkom tesil. Obsadenie nasvedcovalo, ze sa bude naco pozerat, ale ako som sa uz viac krat presvedcil, ani to nie je zaruka toho, ze sa mi film bude pacit. Postavy neboli prakticky vobec predstavene, aj Rihanna sa tam zjavila ani neviem ako. Mna osobne najviac oslovila asi Hathaway, lebo ta jej postava bola aspon trochu vtipna. Ostatne damy na cele s podozrivo umelymi Bullock a Blanchett mi prakticky liezli na nervy. A este ako sa s Dannym vysporiadali, to je cisty hnoj. Necakal som, ze sa to vyrovna panskej verzii, ale toto bolo neskutocne odflaknute.

Columbo - Její příležitost (1971) (epizoda)

Vsetko super, ale s tym alarmom to mohli inak vymysliet. Noviny boli tiez riadne silnym voditkom. Vrahynu sa sice dalo pochopit, ale velmi sa neparala so skryvanim jej emocii. Ked sa nechcela podvolit bratovi mohla odist a postavit sa na vlastne nohy. Nielsen ju aj tak lubil. No to by si nemohla kupit sportacika. Najskor som jej fandil, myslel som, ze zabije Nielsena a hodi to na brata. No po par minutach som jej prial podobny osud ako ona pripravila bratovi. Cast ma velmi bavila, ale bolo to priehladne, takze to nebudem hrotit.

Snowden (2016)

Vcelku velmi dobre zachytena tema. Gordon - Levitt bol ako IT talent uveritelny a pri filme som si uvedomil, ze tohto herca mam po kazdom filme radsej ako pred tym. Aj ostatni herci mi tam sekli a dobre sa na to pozeralo. Kedze to je od Stonea, cakal som ako sa s tym popasuje. Sem tam tej vlade pekne nalozil, ale myslel som, ze to bude o cosi kontroverznejsie. Film odsypa, nie je to natocene tak, ze by sa v tom clovek stratil, alebo ze by uplne stratil zaujem o dej, no pred filmom som chcel 5* material a to som uplne nedostal.

Columbo - Prázdný rám (1971) (epizoda)

Velmi podarena cast. Vrazda bola naplanovana do detailu, aj ked slecna mohla byt trochu opatrnejsia. Uz Colombova rekonstrukcia na mieste cinu nemala chybu. Po par otazkach snobskeho vraha krasne vysachoval. Dokonale alibi nie su vzdy uplne vhodne. Vrah sa velmi snazil, no porucik ho zakazdym spracoval a mal ho tam kde chcel. Zaverecne usvedcenie je super. Zrusil ho na dva "udery".

Columbo - Semínko pochyb (1971) (epizoda)

Toto bolo trochu jednoduchsie ako som cakal, lebo tieto prve casti ma beru tym ake su super vymyslene. Pacilo sa mi, ze na zaciatku ani sam Colombo neveril, ze je vrahom vojnovy hrdina, ale tym ako opisoval cely ten priebeh vrazdy si podla mna vypisal listok do vazenia. A ked este nabalil svedkynu, bolo to jasne. Trochu sklamanie, ale pacilo sa mi ako sa s nim neskor Colombo zahraval. Tej prihode s pistolou by uveril asi len malokto, aj ked general mal pocit, ze mu to porucik zozerie aj s navijakom. On ale nevedel, ze porucik ma autority na haku. Casti kedy vysetruje vojakov, policajtov su naj, lebo sa strasne bavim na tom ako nimi nenapadne/okato pohrda.

Columbo - Smrt nabízí pomocnou ruku (1971) (epizoda)

Tie otazky. Tie otazky su proste bomba. Keby mna tolko skusa, tak ho asi udriem. Nemal by som nervy na takeho dotieraveho cloveka. Ale ked je to v TV, musite ho milovat. Vrazdu v afekte sa nevidi casto, takze o to bolo zaujimavejsie. Cely pribeh sa mi pacil, bolo to super vyskladane, myslim tym aj spolocnost v ktorej sa dej odohraval. Pacilo sa mi ako sa zahraval s golfovym instruktorom, neskutocne ho zrusil. Vrah bol zbytocne inicitativny pri opise vrazdy, a asi to porucik odhalil, lebo inak neviem ako by ma napadlo uvazovat o nom ako o vrahovi. Neskor sa to zacalo nabalovat na neho, ale ten uvodny impulz nebol pre mna nejak viditelny. Preto nejdem do plneho poctu. Inak som si to vsimol pri viacerych castiach. Inak ma tato cast velmi bavila a zaporak bol skvely. Na konci: "Mel jste to misto vzit, poruciku." Nie, nie, nemel.

Muž na laně (2015)

Na mna to bolo privelmi umelecke. Lovim v pamati naco sa mi to podoba a vkuse premyslam nad Hugom a jeho velkym objavom. Nezaujimavy film ale ostal mi v pamati. Nieco podobne, hlavne spracovanim, je aj The Walk, no urcite ma to oslovilo viac. Lewit je fajn, chalanisko sa mi v tejto ulohe pacil. Film sa nesie v celkom pohodovej atmosfere, takze to ubehlo rychlo a clovek sa nenudi. Az na ten zaver na lane, kedy som si uz prial nech skonci, a on sa znovu otocil. Dlho som to odkladal, nakoniec som celkom spokojny.

Labyrint: Vražedná léčba (2018)

Cakal som asi nieco horsie, aj ked miestami to bolo poriadne tupe. Pri tych filmoch pre sucasnych teenegarov sa proste ani neskryva, ze to je hlupucke. Dokladaju to niektore sceny, kde pistolkou hlavny fagan dava dole snajperov, no snajper sa ani za boha netrafi. BTW, ked sa zamyslite ze tie dve a pol hodiny sledujete kvoli jednemu korejcovi, tak to mozno aj vypnete. Inak dej obsahuje aj par zvratov, miestami by sa clovek mohol aj stratit, ak nevidel vsetky casti. Film celkovo posobi ako vsetky teen postapo filmy, ktore od polky jednotky uz nemaju co ponuknut a utapaju sa v uz videnych scenach, v uz pocutych hlaskach a co je hlavne, bez ucasti vacsej charizmy pred kamerou. Mozno este Scodelario tym svojim gulasom v hlave zaujme. Na druhej strane mi to prislo dost akcne, takze aspon som neodspaval ako moja polovicka. Som rad, ze mam tento film z krku lebo som ho dlhsie odkladal kvoli stopazi.

Columbo - Vražda podle knihy (1971) (epizoda)

Prva cast serialu a hned jedna z tych najlepsich. Mlady Spielberg to zvladol super. Cassidy ako vrah bol skvely. V neskorsich castiach bol tiez vyborny. Urcite je mojim najoblubenejsim zaporakom z celeho serialu. Zaver na vybornu. Proste plny pocet.

Deadpool 2 (2018)

Tento film som si uzil neskutocne. Jednotka bola dobra, predsa si uz ale vsetko nepamatam a v tejto casti mam pocit, ze bol for za forom, narazka za narazkou. Fory na X-Menov, Justice League a samozrejme aj na Avengers museli potesit kazdeho fanusika filmu. Vadili mi len tie gay vtipy, ale cez ciaru sa islo velmi casto aj v inych temach, takze az tak ma to nevyrusovalo. Sceny pocas tituliek su TOP. Film hodnotim podla mojho zazitku, lebo par veci by som mohol vyktnut, ale to by nebola taka sranda. Hlaska filmu: "I`m Batman."