Sólista (2009)

Výborný Foxx a vynikající Boby... Režie super, ale nemůžu si pomoct, scénář zaostal.

Zázrak v bouři (2010) (TV film)

Silný příběh... Zajímalo by mě, jak měří ty GPS nadmořskou výšku. Většina výškoměrů měří na bázi barometrického tlaku, což v bouřkovém mraku může hodně zkreslovat.

Náhlý úder (1983)

Nadčasový akční film. Kriminálka drsné školy. Jedinečný Eastwood.

Peklo (2003)

Takový slabší odvar útěku ze Shawshank... Ale asi nejlepší film JCvD. 1* navíc za mou oblíbenou árii Rusalky v úvodu...

Zimní válka (2017)

Docela amatérský film s dost nelogickým jednáním představitelů a hróóózně natahovaným dějem. Opravdu, jedním slovem - nuda.

Jenny se vdává (2015)

Taková béčková produkce a přitom tak špičkový scénář. Ani ne moc nápadem, to je spíše klišé, ale takové vycizelované dialogy, propracované charaktery, vcelku dobře herecké výkony a vystihnutá rodinná atmosféra... To může závidět nejeden kandidát na Oscara (které se rozdávají spíše za "zásluhy" než za umění). Bohuzel ty peníze (jejich nedostatek) je ze snímků vidět. Jako konverzační film, ale špička.

Equilibrium (2002)

Nechápu hodnocení, která se neustále odvolávají na to, co který film, režisér, scénárista... vykradl, kde co bylo lepší... Bavíte se ještě u filmů? Dokážete se ještě vžít do děje, vypnout a nechat se bavit? Nebo už jen konstatuje, tohle už jsem viděl tam, tohle támhle... Tohle zvládl tenhle režisér lépe... ááá... tak tohle jsem ještě neviděl. Mám pocit, že někteří už ani pocity nemají, což ukazuje, že se čas vyobrazený ve filmu blíží. Za mě byl film natočený skvěle a skvěle mne vytáhl do děje. Neskutečná doba, která se nejspíše blíží, a ze které jde na mne strach. Že je nesmysl, že si budou lidi píchat drogu potlačující emoce dobrovolně? Kolik věci dělají lidé už dnes jen proto, že jim někdo vnuknul myšlenku, že je to správně? Že jim to prospívá?

Od soumraku do úsvitu 2 (1999)

Nikdy jsem si nevšiml, že netopýři řvou jak tygři, a to už jsem jich pár viděl.