Banda - Série 2 (2020) (série)

"Kojot Vilda pořád honí Ptáka Uličníka. Vždy má propracovaný plán, a vždy selže. Vždycky si říkám: Proč to děláš Kojote? Vše, co potřebuješ, je AR-15, a už nebude žádné "míp-míp". - Přesně!" Druhá řada The Boys je dalším propracovaným zářezem. Je trochu ukecanější, a i pár hluchých míst se najde, ale pořád se jedná o nadstandartní a kvalitní dílko. Předpokládám, že na explicitu je marné poukazovat, protože kdo přežil první sérii, dvojka ho v gore ničím nepřekvapí. Tak nebo tak, ve "dvojce" se objevují nové postavy, z kterých vyniká nejvíc nazi suprák Stormfront, která je dostatečně dobrý protipól, pro víc, než narušeného Homelandera, který je ještě víc narušenější a nebezpečný, než v předešlém dějství. Děj odkrývá víc z historie, položené otázky jsou z většiyn zodpovězeny do konce série a upřímně nebýt posledních 2/3 minut, nevěřil bych, že třetí série vůbec vznikne, protože scénáristicky je druhá řada The Boys velmi dobře zakončena. Karl Butcher Urban tu jen dokazuje, jak všestranný je herec a jeho postava Billyho je druhou řadou cupována na kusy, aby v závěru mohla dojít vykoupení. Ale nebyla by to Banda, aby to nebyly krvavé jatka. Od minula jsem dohnal rest, a soudě dle komiksu, je zajímavé sledovat, jak si seriálový autoři poradili s komiksovým bizárem, který je místy už dost za hranicí. V žádném případě bych ale nechtěl sestřelovat předlohu. Za mě stojí za svůj čas jak Ennisova Banda, tak Kripke/Goldberg/Rogenovi The Boys. P.S. Scéna s velrybou a s Deepovým pokusem se vyšvihnout byla dokonale absurdní. "Dal jsem slib." 88%

Ledové království (2013)

Příjemný příběh o různých formách lásky a jejího vyjadřování. Olaf mě frustroval, příběh byl místy hodně dětský a místy měl hezké dospělé metafory. Vlna negace, kterou jsem měl před filmem byla zbytečná oba. Ledové království je příjemnou, obyčejnou pohádkou.

Ten pravý, ta pravá? (2018)

Příjemná a nenáročná konverzačka. Reeves si s paní Ryder ukradli celý film pro sebe, a od příjemných a vtipných částí se dostali až k filozofování nad základními otázkami, které dokážou potrápit každého člověka. Za mě rozhodně film, který stojí za svůj čas. Asi se musí divákovi trefit do vkusu. A mě se tihle dva cynici zamlouvali od první chvíle, kdy jsem s manželkou v kině viděl upoutávku. Film vybočuje ze standartních romanťáren, a je spíš dramedií. Svým cynismem, otevřeností, možná i vulgaritou nemusí sednout každému, ale, a už se opakuju, pokud se člověk naladí na notu filmu, dostane příjemný zážitek.

Sebevražedný oddíl (2021)

Původní komentář nebyl zrovna 2x pozitivní, stejně jako první dojem z filmu. Kdybych film viděl před třemi lety, byl bych z něho odvařený. V současné době jde bohužel mimo mě. Asi z těchdle filmů rostu, neupírám mu originalitu, neupírám mu bezprostřednost a nekompromisnost. Výborně zahranou Krysařku, super Harley, příjemného King Sharka a dost kontroverzního Peacemakera. O Starrovi Dobyvateli nemluvě. Možná by to bylo jiné s lakoholem a partou nerdských kamarádů. Ale jak říkám, doba je divná a člověk roste. Uvidíme, co příště. 65%

Všechno nebo nic (2017)

Průměr, co šel kouknout a občas dokázal rozesmát.

Duše (2020)

Vyjímečnost.

Banda (2019) (seriál)

"It´s fucking diabolical!" 90%

Banda - Série 1 (2019) (série)

Neskutečný nářez, který mi svou absurditou, surovostí a propracovaností postav hodně rychle přirostl k srdci. Urban je démonicky dokonalý a Starr jako Homelander... Od Ledgerova Jokera, to bude výborně zahraný sociopat v další komiksové adaptaci. I to, jak scénář natrhává zadek klasickým pláštěnkám mě hodně potěšilo. Seriál plný zajímajvých nápadů, bizardních událostí, reálného zapracování psychologie supráků The Boys jsou politicko-superhero-revenge-komiksovou jízdou, která člověka buď získá všema jednadvaceti prstama, nebo ho odradí při první amputaci. P.S. Ennis je výborný komiksový scénárista. Četl jsem jeho Punishera, Constantina a Hitmana. Banda mě zatím minula, ale to v nejbližší době doženu.