Zachraňte vojína Ryana (1998)

Výborný válečný film! Skvělá scéna vylodění a poté takřka nemožný úkol.

Gladiátor (2000)

Člověk poháněný tohou po pomstě dokáže sejmout samotného císaře.

Obchodník se smrtí (2005)

"Když to nebudu dělat já, bude to dělat někdo jiný." Radosti a trable člověka, který nejlíp umí prodávat zbraně. Dost dojemný a bohužel pravdivý film.

Avatar (2009)

Průlomové 3D sci-fi! V některých momentech jde mráz po zádech. Inovátor Cameron opět posouvá hranice a rozjíždí fantastické dobrodružství, které každou minutou graduje a ani na vteřinu nenastává hluché místo. Co záběr, to perla. Pandora je do nejmenšiho detailu propracovaná a děj se tak rozjíždí ve velkém. Myšlenka, ačkoliv není originální, je krásně naservírovaná v novém hávu a já s touto filozofií naprosto souhlasím. Avatar je velkolepost sama. Zřím tvojí genialitu, Jime!

Titanic (1997)

Cameron nemusel stavět celý Titanic, nemusel se piplat s detaily, nemusel dělat ten prolog a epilog. Jenže on to udělal a tím stvořil jeden z nejlepších filmů všech dob. Emoční příběh zasazený do efektního potápění lodě. Bomba!

Vykoupení z věznice Shawshank (1994)

Emoce, atmosféra, charaktery, dialogy, děj... vše dotaženo k naprosté dokonalosti. Tomuhle filmu se nedá prakticky nic vytknout, protože každičká scéna funguje přesně tak, jak má. Pokud bych měl naopak něco vyzdvyhnout, tak asi úžasný herecké výkony Morgana Freemana a Tima Robbinse. A samozřejmě silnou myšlenku. The Shawshank Redemption je skutečným klenotem světové kinematografie!

Harry Potter a Relikvie smrti - část 2 (2011)

Zhlédnul jsem to ani ne hodinu po 1. části. Poslední HP film mě částěčně zklamal. 3D mi přijde u tohoto filmu naprosto zbytečné. Není to tak napínavé, protože akční scény se pořád střídají s vysvětlovacími. Čekal jsem to ještě epičtější a efektnější. Také jsem myslel, že tam budou emoce a ono nic. Epilog to akorát dorazil! Průměrné zakončení nadprůměrné série. Za mě 4*.

Simpsonovi (1989) (seriál)

Seriál Simpsonovi paroduje všechno, na co si vzpomenete. Až lidstvo zanikne a mimozemšťani se budou koukat na Simpsonovi, tak si řeknou: ''Ti si ze sebe uměli udělat prdel.”

Hlavní zprávy (1997) (pořad) odpad!

Obsah zpráv ze dne 24. 4. 2011: Muži jsou závislí na pornu; lidé si myslí, že mají malý plat; spekulace o svatebních šatech na královské svatbě + návod jak chodit hodovat s pomlázkou. Pokud chcete Zprávy, ano s velkým ''Z'', přepněte na ČT 1.

Den D (2008) (pořad)

''Vy máte charisma přejetého čolka týden ležícího na betonové silnici.''