Okno do dvora (1954)

Príjemná konverzačná komédia s prekrásnou Grace Kelly. A ruku na srdce: keby ju niekto škrtil, neskúsili by ste naňho aspoň zakričať? Tomu fotografovi by som na jej mieste za tú zbabelosť otrieskal ten teleobjektív o hlavu. Hoci iba obrazne ;-).

Trias útočí (2010) (TV film)

Film asi výhradne pre naozaj, ale naozaj veľkých fanúšikov žánru. Ani Emilia Clarke tu zďaleka nie je taká sympatická, ako v Game of Thrones. Ale dá sa to vydržať :-).

Ostrov (2005)

(Pozor, spoilery) Veľmi dobrý sci-fi úvod, nasledovaný priemerným akčňákom a nešťastne vrcholiaci kopou nezmyslov. Scarlet vyťahujúca "odniekiaľ" flintu, pričom už leží pod plachtou (aj keď nepochopiteľne oblečená ;-)) na operačnom stole, je asi najväčším z nich. To zvláštne komando má týmto u mňa na hodinu padáka. A bez diskusie :-).

Návrat do Cold Mountain (2003)

Z tohoto filmu si zapamätám, že na návštevu prievozníčky (moja najobľúbenejšia postava v tomto filme) treba mať nachystaných tridsať dolárov. Že je možné vycvičiť sviňu tak, aby sa stala pre armádu neviditeľnou. A že zbytočné reči môžu stáť človeka život. Zvlášť, keď je to nevyhnutné pre melodramatickú pointu ;-).

Velké ticho (1968)

(Pozor, spoiler!) No, tak tentoraz nevyhrali tí "naši". A teraz čo? ;-).

Pevnost Apačů v Bronxu (1981)

Už zhruba v polovici filmu je jasné, že tento príbeh sa nemôže skončiť dobre. Čudný pocit, pozerať sa na ľudí, o ktorých som presvedčený, že ich v každom nasledujúcom zábere môžem vidieť naposledy. Našťastie sa autori nenechali zlákať na cestu totálnej deštrukcie. To filmu pridáva na realizme. A záver? Jednoducho, nech sa deje čo sa deje, život ide ďalej. Aj tak škoda tej sestričky. Mohla hrať v dvojke ;-).

Terminator Salvation (2009)

Terminátor(veľmi málo, aj to iba komplet "počítačový") vs Robocop(zďaleka najlepšia postava) vs Rambo(ten pre zmenu taký poslabší) a to celé šmrncnuté Matrixom(s totálne neduživými chobotničkami ;-)).

Výkřik z kamene (1991)

Namyslený mladík vs zatrpknutý veterán na brutálnych vertikálach nezameniteľnej hory. Že z toho bude nakoniec komédia, to som naozaj nečakal. Mae West forever :-).

Expedice smrti (1997) (TV film)

Ak to myslíte s horami vážne: nepozerať, nepozerať, nepozerať. Pre ostatných návod, ako NEprežiť. Keď už nič iné, rozhodne dobrovoľne neskáčte v zime do potoka. Ani keby vám to malo skrátiť cestu o hodinu. A ak pôjdete do Himalájí, zoberte si prosím čiapku.