Čarodějky ze Salemu (1996)

Poznámka pre mňa samého: Po 10 minútach ma to začalo nudiť tak, že som to rýchloposunom dopozeral za asi 5 minút. Stále to isté dokola: po sebe hulákajúci ľudia. Hviezdičky dávam preto, aby som nezabudol, že to už nemám pozerať. Tri preto, aby som filmu náhodou neublížil ;-).

Bezmocná (1995)

Film v podstate o ničom, ale na Aliciu sa pozerá naozaj veľmi dobre, nech je oblečená akokoľvek. Režisérka to našťastie vidí rovnako ako ja ;-).

Kiss Kiss Bang Bang (2005)

Nedovarený guláš. Dobré ingrediencie, ale ťažko stráviteľný výsledok.

Kostka (1997)

(Pozor, spoiler) Na začiatku zomrel človek. Nikto ho nevidel, nikto ho nenašiel, nikomu nechýbal. Jeho úlohou v tejto hre zrejme bolo predviesť funkciu krájača na vajíčka ;-). A podobne zmysluplné je v tomto príbehu snáď úplne všetko...

Smrt panen (1999)

Rozpačitá teen komédia doplnená kopou otravných sentimentálnych rečí, ktoré film nikam neposúvajú, iba naťahujú čas. A tých pár trikov ukradnutých od Lyncha z toho nič mysteriózne neurobilo. Aspoň že tie baby boli pekné, inak by som bol už úplne zúfalý ;-).

Piano (1993)

Zaujímavý námet, ale úplne odignorovaná motivácia hlavnej postavy (ani náznakom nevysvetlená fanatická posadnutosť klavírom) a pár scén vytvorených čisto len pre efekt zbytočne zráža tento film niekde na úroveň Rosamunde Pilcherovej. Aby sa dialo aspoň čosi dramatické, núti scenár postavy konať úplne neprirodzene. (Pozor, spoilery). Napríklad, čo bránilo odniesť klavír a po šaty sa vrátiť neskôr? Hádam aj žgrloš novomanžel by pochopil, čo na tej pláži má najväčšiu hodnotu ;-). A pre istotu ho nechajú stáť v slanej vode... Áno, záber to bol ozaj krásny, ale to by museli byť všetci prítomní mechom udretí. A teraz troška psychológie. Chlap pristihne svoju manželku v posteli s iným. Čo urobí? Nič. Počká. Ale keď tá pošle milencovi kláves z klavíra tak na ňu vyletí so sekerou... Úplne prirodzené ;-). Ani nemá zmysel pripomínať, že písať odkaz niekomu, čo nevie čítať, je síce prudko romantické, ale úplne nezmyselné. Nuž ale bolo treba nejako "scenáristicky nenápadne" vyprovokovať chudáka manžela k činu. Inak ten má môj obdiv za chirurgickú prácu so sekerou. To sa v "afekte"(afekt trvajúci pol hodiny počas namáhavej chôdze lesom je sám o sebe dosť unikátny) podarí ozaj málokomu. Možno tak vo filme ;o). Či je problém odohrať pár hodín v cudzom dome naviac a neurobiť so seba štetku, to si musí zodpovedať každý sám (čiernych kláves je 36). Ale to už by podľa Holywoodskych štandardov vlastne nebolo o čom točiť ;o).

Hledání Země Nezemě (2004)

Tlieskam scéne s lampou a... Aha! Chcem vám povedať, že ste naozaj výborný pes :-).

Apollo 18 (2011)

Vo Votrelcovi to zmysel dávalo. Tu to zmysel nedáva. (Spoiler: kozmický zombie potrebuje skafander ;-)).

Big Lebowski (1998)

Zasmial som sa. Raz. A už ani neviem na čom...

Drive (2011)

Film, ktorý graduje každou ďalšou sekundou ticha. Čistý, bez balastu. Radosť pozerať. Extra poklona pre Irene a Carey: neuveriteľne skutočná postava. Rád by som ju ešte aspoň raz stretol. Škoda, že už v tom bistre nepracuje. Nebude ľahké ju znova nájsť.