• Fantasy

Pátý element (1997)

Opět krásně ukázané, jak může být sci-fi zábavné! Moooc jsem se pobavil a rád se pobavím znovu. Jen neuvěřitelná fantazie Bessona dokáže udělat z Garyho Oldmana Hitlera. Nádherné, vtipné, lehké.

Duna (1984)

Souhlasím s názorem, že Lynchův styl se pro tento film hodí víc než dobře. Když jsem ho viděl poprvé, byl jsem úplně unešen a hned jsem si šel koupit knížku. Poté jsem byl mírně zklamán tím, že ve filmu chybí téměř půlka knížky, ale nadšení z filmového zpracování mi zůstalo. A aby se tam vlezla celá knížka, tak by bylo zapotřebí dalších dvou hodin. Přesto mi tam táto půlka knížky chybí. Jedno z mála dobře natočených sci-fi.

Tenkrát na Západě (1968)

Co nového napsat k takovéto superklasice? Všechno již bylo řečeno! Nejlepší western všech dob! Nádherná hudba, hvězdné obsazení, výborná kamera, skvělé dialogy. To poslední je sice vtip, ale jen málokdo si může dovolit natočit tak dlouhý film s takovým množstvím dialogů. Klobouk dolů pane Leone. A taky klobouk dolů pane Moricone, pane Fondo, paní Cardinale, pane Robartsi, pane Bronsne ....

Kolo Ghislaina Lamberta (2001)

Nádherný film, který osloví každého a cyklisty dvojnásob. Neuvěřitelně pravdivý príbeh o profesionální cyklistice a o zapomenutých hrdinech sportu. Film o boji člověka s nepřízní osudu, s profesionální mašinérií a taky se sebou samým. Myslím, že každý cyklista (ať silničář nebo biker) hluboce chápal pocity hlavního hrdiny a tiše s ním trpěl. Chce se mi říci, že je to nejlepší film o cyklistice, ale protože je to jediný film o cyklistice, tak by to mohlo znít jako ironie. Takhle můžu říct, že je to jeden z nejlepších filmů o profesionálním sportu, který je navíc podaný s francouzským citem pro tento sport. Vše doplněno skvělým výkonem hlavního hrdiny.