• Fantasy

Kopí osudu (2010) (TV film) odpad!

Až doteď jsem si myslel, že "nejchytřejší" člověk na světě je Horacio Cayne (nebo jak se píše), ale koukám, že jim nesahá ani po kotníky. Chytřejší lidi jsem v životě neviděl. Film není ničím jiným, než reklamou na německo! Ale aj ta reklama mi přijde jak reklama na dámské hygienické potřeby - totálně stupidní. Mám rád mystery a dobrodružství, ale toto...

Avatar (2009)

Jednoduchý, stokrát ohraný příběh z westernů - běloši přináší indiánům civilizaci, zjistí že oni žijí na zlaté žíle, tak ji v rámci civilizace chtějí získat jen pro sebe, hlavní hrdina se nakonec přidá na stranu divochů a spolu zvítězí - v novém trikovém vidání. Pane Camerone, vzal jste si velké sousto a já vám musím poděkovat za to, že jste to udělal a jak jste to udělal. Sám bych to neudělal lépe ;-) Mockrát díka velká poklona. Jo! A to jsem to viděl jenom v TV! Jaká musí být podívaná na 3D produkci v kině?!

Zelený sršeň (2011)

Po přečtění zdejších recenzí jsem se velmi těšil na tento film. Začátek slabý, ale čekal jsem až to začne a ...vydržel jsem čekat 40minut! Dávám dvě hvězdičky za Kata, víc ani ránu!

Sissi, mladá císařovna (1956)

Skutečně pohádka, taková reklama na německý národ, ale ve své době mě tento film opravdu bavil. A romy Schneider byla nádherná!

Císařovna a bojovníci (2008)

Od tohoto filmu jsem nečekal žádné zázraky a film mě překvapil. Bohužel v tom negativním smyslu. Myšlenka sice není špatná, ale absolutně nevyužitá. Místama mě to připomínalo filmy pro 12ti leté děti. Bojové scény slabé, hudba tak z dob socializmu a kostýmy jako napodobenina Pána prstenů. Herecké výkony neposuzuju - žádné nebyly. Děj je natolik roztrhaný, že člověk nemá čas se stotožnit se žádným z hrdinů.Vlastně jen to, že mám dobrou náladu, mě dělí od toho, abych ho neposunul do odpadu.

Iluzionista (2006)

Rozhodl jsem se, že se podívám na méně známy film, na který jsem neviděl žádnou reklamu a volba padla na Iluzionistu. Musím říct, že volba byla nadmíru šťastná. Film mě dostal svou myšlenkou a dějovou gradací, kterou zdůrazňuje správně volená hudba. Rád se na tento film občas podívám znovu.

Piráti z Karibiku: Prokletí Černé perly (2003)

Když jsem viděl tento film poprvé, tenkrát ještě v původním znění, tak mě výkon Johnyho Deppa totálně dostal. Jako kdyby mu tahle role byla šitá na míru a on si toho pořádně užil! Ačkoli je český dabing skvělý, doporučuji originál. Triky, výprava, děja a výkony skvělé a k tomu všemu perfektně volená hudba, kterou už dnes po pár tónech poznají aj malé děti. Jednoznačně za 5!

Highlander (1986)

Ve své době nevídaný film, který mě fascinuje dodnes. Lambert je skvělý, hudba fantastická, příběh výborný. Skutečně akční pohádka pro dospělé.

Mumie (1999)

Egypt, mystika, Rachel Weisz a Brendan Frasier! Víc není potřeba říct. Jedna z mála originálek, které mám doma za plnou cenu.

Muži v černém (1997)

Nemám rád mediální bubliny! Proto jsem se na tento film podíval až po 5ti letech. Velmi milé překvapení! Jednoduchý nápad který poskytnul tvůrcům možnost pustit svou fantazii z uzdy. A že si ji pustili! Film si na nic nehraje a od začátku je jasné, že jde v podstatě jenom o sci-fi zábavu, nic víc.