• Fantasy

Smělé inkognito (1972)

Pamatuju si hlavně to, že jsem se královsky bavil a pak na několik nezapomenutelných scén. Je to western ve stylu Buda Spencera a Terence Hilla, kde zlodějíčci Sartana a Alleluja na útěku před spravedlností se převlíknou za kněží a chrání městečko před bandou vedenou Lupem (mimochodem - taky strašná držka). Děj jednoduchý, ale sranda obrovská. Rád bych se na to ještě někdy podíval.

Kačer Howard (1986)

V době vzniku perfektní komedie, která bohužel nedosálha většího uznání. Na druhou stranu musím říct, že tenkrát tenhle film museli mít všichni a všichni se na něj dívali tolikrát, že kazety nakonec uplně ohoblovali. Prostě skvělá komedie, která ale získal větší uznání asi jemon u nás (asi jako MASH). Pravdou ale zůstavá to, co už tady někdo řekl - přestože je hodný a legrační, měl jsem z něj trochu strach.

Zrození Planety opic (2011)

Na základě ostaních hodnocení jsem asi očekával příliš. Film má nápad a provedení není špatné. Jen ty všeříkající pohledy opů časem přijdou až směšné. Pádící a šplhající armáda opů je tak na úrovni Disney Chanelu. Filmové triky původních filmů jsou daleko "uvěřitelnější". Škoda, mohl to být dobrý film, ale zas tak úplně to nezkazili.

Den trifidů (2009) (TV film)

Vůbec ne tak špatné, jak jsem se obával. Teda pokud se na to podívám očima člověka, který knížku nečetl. Celkem jsem se pobavil.

Tanec s vlky (1990)

Jednoduše supr! Costner si večer pustil dvě televize, na jedné Tenkrát na západě, na druhé Malý velký muž a v hlavě se mu to popletlo. Jenže ouha - ono to do sebe krásně zapadá. Film má skutečně dlouhý začátek (celý je dlouhý) a nejenom začátek, kde se toho namluví strašně málo a tyto partie jsou doplněny krásnou hudbou. Muž, běloch, je vyslán mezi indiány, pak se vrátí mezi bělochy kdy je zavržen, a znovu k indiánům se kterými zvítězí (sakra, nepletu si to aji já? Není tohle náhodou Avatar?). Jak jsem řekl, tahle směs dvou westernů s Costnerem je prostě skvělá!

Poklad na Stříbrném jezeře (1962)

Rozhodně nejlepší fimová mayovka, jaká kdy byla natočena! Vím, že Vinetů ani Olčetrhend ;-) tady nevynikají tolik, jak v jiných mayovkách, ale o to víc vyniká film jako celek. Všechno do sebe krásně zapadá. Až pohádkovsky jasný rozdíl mezi dobrem a zlem. A pokud už člověk nepozná, co je dobro a co zlo pohledem, tak mu to jasně řekne hudba. JO, jasně nejlepší mayovka.

Sedm statečných (1960)

Westerny jsem vždy miloval a tento patří k mé hvězdné trojce (+ Tenkrát na západě a Poklad na stříbrném jezeře). 8 hvězd (včetně Calvery) v krásné symbióze a jejich koncert podtrhuje skvělá hudba. Krásný hlavní příběh, supr minipříběhy. Pokud je něco klasika, pak je to tenhle film.

Saturnin (1994)

Výborná komedie a naprosto trefné obsazení. Ke kvalitám knihy se přiblížila tak, jak jen to jde. Děkuji všem zúčastněným za sqěle odvedenou práci.

Total Recall (1990)

Akční sci-fi jak má být! I po těch letech je to pořád pecka - ne nadarmo se točí remake. Mnohými odsuzovaný a zatracovaný, přesto hodně oblíbený. Pamatuji si ještě, jak jsme ho hltali na 10té kopii VHSky. Film hodný Arnoldova (ne)herectví.

Dračí past (2009) odpad!

Jak říkala moje manželka - totální capina. Nuda nuda šeď šeď. když jsem si v závěru filmu zívnul, tak jsem zjistil, že během toho zívnutí se odehrál závěrečný souboj. Škoda, třeba by dostal aspoň jednu hviezdičku.