Avatar: Legenda o Aangovi (2005) (seriál)

Pokiaľ sa dostanete cez tú počiatočnú detinskosť, objavíte poklad. Obľúbené postavy: všetky.

Babovřesky 3 (2015) odpad!

Hmmmm... Ako by som len popísal zážitok z tohto filmu? Predstavte si, že idete do kinosály, v ktorej si následne vopcháte svoju hlavu do vedra plného fekálií. Po 103 minútach ju vytiahnete a odídete. Tak na mňa pôsobili Babovřesky 3. A tie dve hlášky na ktorých som sa zahanbene pousmial, to rozhodne nezachránili.

Star Wars: Epizoda V - Impérium vrací úder (1980)

"A long time ago, in galaxy far, far away..." Jednoznačne najlepšie Star Wars. Emocionálne a trikovo ohromujúci, herecky presný, nezabudnuteľnými hláškami preplnený a dokonalým soundtrackom podkreslený film.

Equalizer (2014)

Paráda. Denzel si to dáva... bez jediného výstrelu. Človek po tomto filme zistí, aký má v garáži arzenál. Poteší brutálna akcia, dusná atmosféra, dialógy, Hit-Girl a Marton Csokas, ktorý si svoju postavu vychutnáva. Niekde v strede to začne trochu pokryvkávať, ale finále všetko zachraňuje a povznáša "The Equalizer" na nadpriemerný akčný film.

Hobit: Bitva pěti armád (2014)

Z (možno) posledného výletu do Stredozeme mám trochu zmiešané pocity. Ten film je až príliš predigitalizovaný, čo mi väčšinou nevadí, ale v "Battle of the Five Armies" ma až zarazila nedokonalosť niektorých trikov. Rušila ma, veľa scén mi prišlo neprirodzených. Niektoré akčné scény boli vyslovene samoúčelné a narúšali tie osudové momenty na ktoré sme čakali. Prečo sakra nedostane súboj Thorina a Azoga voľný priestor, ale musíme sa popri tom pozerať na antigravitačného Legolasa bojujúceho proti Bolgovi, ktorý ma svojou prítomnosťou otravoval už v dvojke, keď bojoval opäť proti Legolasovi počas rozhovoru Bilba a Smauga. Je to vyslovene akčná výplň ktorá uberá týmto momentom na sile a Jackson si s ňou vypĺňa stopáž, aby z toho mohla byť trilógia. Pretože ak pridáme viac akčných scén, tak nič nepokazíme, všakže? Nie vždy. Nechcem zas aby si niekto myslel, že som sa počas tej trištvrte hodinovej bitky celý čas pozeral na hodinky a preklínal CGI, našli sa tam scény, ktoré sa mi páčili a celkovo bola cítiť snaha o rôzne emotívne momenty. Poznáte to, spomalí sa strih, nastúpi smutná hudba a pozeráme sa na mŕtvoly ala Pán Prstenov. Tu to bohužiaľ veľmi nefungovalo. No v momentoch kde sa zrovna nebojuje je tretí Hobit výborný. Ok, až na scény s Alfridom. Celá línia s Bilbom, Gandalfom a šialeným Thorinom bola pútavá a napínavá od začiatku do konca. Richard Armitage ma svojím hereckým výkonom nadchol. Taktiež sa na nečakanom konci dostavili emócie a korunovala to scéna smutného Bilba a Gandalfa zapaľujúceho si fajku, ktorá aj bez jediného slova povedala všetko. No pár vecí ostalo aj tak nezodpovedaných, čo sa stalo s "Arcane Stonom"? Zlatom? Taktiež neukončená línia s Bardom, ktorý sa na konci niekde vyparí. S tretím Hobitom som aj napriek pár výtkam spokojný, uvidíme čo prinesie extended edition.

Kill Bill 2 (2004)

O dosť iné ako jednotka, samozrejme v žiadnom prípade zlé. Ani lepšie, ani horšie, iné. Tu sa tempo spomalí a viac sa vsadí na príbeh. Práve toto robí oba filmy dokopy tak geniálnymi, dostaneme aj rúbanicu, aj pomaly budovaný príbeh. Kill count sa o dosť zmierni a ide skôr o postavy a ich vzájomnú interakciu. Pai Mai, pochovanie za živa, Billov monológ o supermanovi, posledný rozhovor Beatrix a Billa a mnoho ďalších nezabudnuteľných scén...Volume 1 a 2 beriem ako jeden film a ak sa aj nedočkáme trojky, stále sa jedná o jeden z najlepších filmov aké som videl. Bill: "How do I look"? The Bride: "You look ready."

Kill Bill (2003)

Celé je to vlastne sled fantasticky vygradovaných a ozvučených scén, podkreslených jednoduchým príbehom s podpisom pána T. Niekedy pôsobí až videoklipovo, no aj keď pozerám "Kill Bill volume 1" po x krát, stále som v takom napätí a filmovom vytržení že by som najradšej uchopil katanu a v pozadí jeho soundtracku pokrájal pár členov Japonskej yakuzy. Nálada filmu sa šialene mení. Celé je to ako jazda na horskej dráhe, ktorú Quentin veselo riadi a pri ktorej sa striedajú emócie a občas na vás vystrekne krv. A ja si vždy veľmi rád kúpim lístok. P.S. Ten soundtrack je fakt nadpozemský. "That woman deserves her revenge and we deserve to die."

Nespoutaný Django (2012)

"Quinty Tarantíno, Divoký Jungle, Černochovi pília nohy" - Takto zhodnotila tento film moja 70 ročná profesorka v škole. Absolútne s ňou súhlasím.

John Wick (2014)

Keanu ako najväčší badass motherfucker, ktorý po celý film vo veľkom štýle vystreľuje jeden mozog príslušníka ruskej mafie za druhým? Áno. Mať to ešte lepšie záporné postavy, bol by to dokonalý akčný film.

Dracula (1992)

Najlepší a najambicióznejší filmový Dracula. Všetci ostatní predstavitelia tejto ikonickej postavy sú v tieni diabolského Garyho Oldmana. Ten veľkofilmový feel, kostýmy, hudba, nádherné praktické efekty a vôbec všetko, čo tu Coppola predvádza, je aspoň pre mňa, prvotriedna filmová mňamka.