Liga spravedlivých: Záchrana světa (2013)

Tak tomuto vravím nerd fest, v ktorom je nevyhnutné poznať tieto postavy, ich pôvod, charaktery a len vtedy si to naplno užijete. Je tu cítiť scenáristické nadšenie, hlavne čo sa týka tej obrovskej dejovej masy, disponujúcej absurdným množstvom postáv a súvislostí s ktorými chytro pracuje. No toto je bohužiaľ aj najväčšia slabina filmu, príbeh je miestami neprehľadný a hlavné postavy nedostanú toľko priestoru, koľko by sa patrilo. No aj napriek tomu ide o fanúšikovský mokrý sen. Teraz si poprosím sólový film o tomto alternatívnom "Batmanovi".

Hačikó - příběh psa (2009)

Zo začiatku ničím nová, nenápaditá, rutíne spracovaná i keď stále príjemná a nenáročná zábava. Od druhej polovice lepšie, s jasnou, peknou myšlienkou a smerom ktorým sa bude film uberať. No hlavne v poslednej štvrtine som už ronil slzy ako hrachy. Kto má doma psa pochopí.

Umělec (2011)

Film uctievajúci film, pri ktorom som sa prvú polovicu škeril ako dement, tak ma to nadchlo. Niektoré scény vedia príjemne dojať, no v druhej polovici je príbeh občas až príliš jednoduchý a priamočiari. No aj napriek tomu mi The Artist pripomenul, prečo milujem filmy.

Sbohem, baby (2007)

Veľmi komorne začínajúca krimi/dráma, ktorá ma prekvapila svojim civilným prevedením. Po celých 114 minút si Affleck nekladie servítku pred ústa a ukazuje nám toto miesto také aké je, špinavé a nespravodlivé. Do prvej polovice to bol pre mňa skôr priemer, až kým som nezačal chápať o čom ten film vlastne naozaj je. Rozoberajú sa tu morálne otázky, na ktoré sa sami bojíme odpovedať. Najlepší Affleckov film.

Píseň moře (2014)

Čo sa týka animácie a celkového vizuálneho pojatia, je to nádhera ktorá si nezaslúži nič iné ako 5*. No obsahovo ma to nechytilo, občas sa to tiahlo a emócie sa taktiež nedostavili. Mystický záver, pekný.

Maggie (2015)

Arnold určite nie je chybou tohto filmu, rola mu pristala. Je to krásne natočený film s vypiplaným hnedo-šedo-žltým filtrom a ťahajúcou sa melancholickou atmosférou. Film nefunguje kvôli scenáru, ktorý nám neumožní emocionálne spojenie ani s jednou postavou. Plný pseudo-artových scén, ktoré absolútne nefungujú, aj keď sa na ne ako také, dobre pozerá. No námet je zaujímavý a má potenciál. Škoda.

Popelka (2015)

Klasická, na nič nehrajúca sa rozpávka, ktorá svojim odzbrojujúcim vizuálom, presným hereckým obsadením a uvedomelou réžiou ktorá veľmi dobre vie, ktorým smerom chce ísť, nestihne ani chvíľu nudiť. Je fajn vidieť takúto rozprávku po všetkých tých temným remakoch pôvodných Disneyoviek pre dnešné teen obecenstvo. No aj napriek tomuto všetkému treba uznať, že Popoluška nepriniesla nič nové. Všetko sme už niekde videli, na tom filme nieje nič prekvapujúce, ani prelomové. Je to "len" poctivo vyrozprávaná, remeselne bravúrne zvladnutá klasická rozprávka pre moderné publikum.

Šílený Max: Dóm hromů (1985)

Začiatok veľmi dobrý, až som si hovoril, prečo na to všetci nadávajú? Dokonca aj Tina Turner v pohode a to nemám rád keď sa do filmov tlačia speváci a podobne. Mel výborný a súboj v klietke je jedna z najlepších scén zo všetkých štyroch filmov. ALE s Maxovím odchodom do púšte a nástupom detí to začalo ísť dole vodou. To som si ešte vravel, že sa to vylepší. Potom som začal trpieť, tá detinskosť tento film ubíja a vôbec sa doň nehodí. V trištvrtine som si uvedomil, že tam nebolo ešte žiadne auto. Áno, vo filmovej sérií v ktorej autá tvoria skoro ďaľšie charaktery. A keď sa už konečne dopracujeme k nejakej tej autonaháňačke, opäť je to plné cenzúry a detinskosti. Kde je to šialenstvo, tá dravosť, beznádej, nekompromisnosť? Nikde.

Moulin Rouge (2001)

Absolútna filmová mágia s nádhernou Nicole Kidman, sympaťákom McGregorom, úžasnou hudbou a pekelne rýchlym strihom ktorý nám nedá ani na chvíľu vydýchnuť. Pozoruhodné dielo.

Jurský svět (2015)

Posledných 30 minút tohto filmu je tak neskutočne úžasných, až som schopný zabudnúť na niektoré nedostatky. Výborný letný blockbuster a dôstojné oživenie Jurskej série.