Liga spravedlivých: Záchrana světa

• USA Justice League: The Flashpoint Paradox
všechny plakáty

V této napínavé adaptaci komiksu z roku 2011 cestuje Flash v čase s cílem napravit klíčové události v životě své rodiny. Jenže to způsobí řetězovou reakci a dojde k vytvoření katastrofální roztříštěné alternativní reality, ve které Liga spravedlivých nikdy nevznikla a Superman není k nalezení. Uprostřed nového světa pustošeného nelítostnou válkou Wonder Woman a Amazonek s Aquamanem a Atlanťany se Flash musí spojit s mnohem krutějším a násilničtějším Batmanem i vládním agentem Cyborgem, aby se společně pokusili obnovit Flashovu původní časovou linii. (HBO Europe)

Quen11

Tak tomuto vravím nerd fest, v ktorom je nevyhnutné poznať tieto postavy, ich pôvod, charaktery a len vtedy si to naplno užijete. Je tu cítiť scenáristické nadšenie, hlavne čo sa týka tej obrovskej dejovej masy, disponujúcej absurdným množstvom postáv a súvislostí s ktorými chytro pracuje. No toto je bohužiaľ aj najväčšia slabina filmu, príbeh je miestami neprehľadný a hlavné postavy nedostanú toľko priestoru, koľko by sa patrilo. No aj napriek tomu ide o fanúšikovský mokrý sen. Teraz si poprosím sólový film o tomto alternatívnom "Batmanovi". ()

HiddenDragon

Nemuzu si pomoct, ale miluju DC filmy hlavne z poslednich let. Zatimco Marvel je u nas rek bych rozsirenejsi, v papirove podobe jej sezenete v kazde trafice v nekolika podobach, o anim. serialech nemluve (viz Disney Channel), DC je pro me vyssi level komiksu, vic dospelejsi a posledni dobou diky Dark Knightovi take temnejsi (at uz vemu hranou, animovanou nebo papirovou verzi). Zatimco Marvel ma minimum celovecernich animaku, v TV sazi na spise trapne Spideyho hlasky a pouze jeho hrane filmy stoji za to, tak DC animaky jsou best of the best pro fandy komiksu v jeho puvodni podobe. A Flashpoint je toho dukazem....prijde mi, ze co natoci Jay Oliva, to snese srovnani s hranym Temnym rytirem. Jeho filmy maji vsechno, dokonale atmosferickou hudbu, skvelou akci, temne az depresivni ladeni a zajimave charaktery a osudy postav. Mozna proto, ze toci vetsinou podle tech nejlepsich puvodnich pribehu. Jedine minus tohoto filmu je opravdu velka brutalita (vetsi nez u druheho dilu DK Returns, i na pomery akcniho filmu obecne, natoz komiksu, ktery urcite nechce mit nalepku 18+). Dale, i kdyz je to film hlavne o Flashovi, pokud nejste obeznameni s DC universem - minimalne s Justice League, ovsem mihne se tu asi 10 dalsich postav hlavne z novych serii, napr. Grifter - budete se ztracet a odectete si jednu hvezdicku. Jinak doporucuji, pointa stoji za to... ()

Dont

Hrané filmové zpracování mi sedí více, jsem asi už i namlsaný současnou komiksovou velkoprodukcí, takže jsem nějak postrádal tu epičnost a grandióznost doprovázející Temného rytíře nebo Muže z oceli. Upřít se Justice League: The Flashpoint Paradox ale nedá solidní tempo, film se ani na chviličku nezastaví. Jenže možná i proto jsem se hůř orientoval v postavách, všelijakých hrdinů je tam nespočet. Flash celkem sympaťák, vtipná byla hříčka s alternativním osudem Batmana i Supermana. ()

Tom_Lachtan

Pokaždé když se dc nebo marvel odkloní od tradičního dušínovského pojetí, bývá výsledek dobrej. Tady se podle mého všechno povedlo, krom jediného - díky naturálnějšímu ztvárnění ostatních hrdinů působí Flash podobně jako čivava s mašličkou uprostřed hejna divých, vyhladovělých vlků z tundry. Jinak si ovšem nemám na co ztěžovat, krom mé tradiční nelibosti nad jednotným vzhledem všech superhrdinskejch animáků, který je tak neoriginální a nudný, až mě z něj bolí sklivec, díky tomu pak i dobře ztvárněná akce nepůsobí tak dobře, jak by mohla. ()

Davies182

Jak léta plynou, tak si osobně zcela upřímně nedovedu představit, co bych dělal bez každoročních animovaných dávek od DC/Marvelu. Až to dítě ve mně jednou nečekaně zemře bude to šok... Nová týmovka JLA pracuje s totálně úžasným a nápaditým scénářem (konečně na jiné reality došlo!), ke konci však překvapivě mírně ztrácí dech. Ale jen trochu. Go, Flash, go! ()

• Jedná se o první animovaný film o Justice League, kde se neobjeví Martian Mannhunter. (jh666)
  • Film je založen na komiksové sáze od DC Comics "Flashpoint" z roku 2011, kterou napsali Geoff Jones a Andy Kubert. (Shadowspark)