Alenka v říši divů (2010)

Achjo, možná jsem vyrostla, a je to špatně, ale mně se tento počin nelíbil. Nudila jsem se, nechápala jsem to, animace byla kýčovitá, bylo to ztřeštěné a rozsypané. Dvě hvězdy za vynikající Bonham Carter a její "Off with their heads!" a dokonce i za její animovanou podobu (přesto, že se mi nelíbila, bylo cool, že vypadala jako její dabérka) a za skvostného Šklíbu (jediná postavička, která se mi líbila vizuálně) (no a hlavně ho mluvil Alan Rickman, a výborně!) Já vám nevím. Myslím si, že tento film se přeceňuje, a že Johnny Depp i Tim Burton to umějí lépe. A kdo proboha vybíral rtěnku Anne Hathaway?!

Moderní Popelka: Byla jednou jedna píseň (2011)

Unylé, hloupé, praštěné. Vůbec mi není jasné, jak někdo (leč blondýn) může nevidět rozdíl mezi velikýma, zmalovanýma očima a menšíma očima řekla bych i rozdílné barvy; ale což o to, zde se člověk ještě splést může, ale ty hlasy?! Vždyť obě dívky je mají absolutně rozdílné! Písničky hrozné, nechápu, jak "diváci" mohli chtít přídavek od té Katie, když ty borci s motorovou pilou byli stokrát lepší. Taky nechápu, jak někdo může vyhrožovat přivlastněním si účtu s penězi po otci - to by je jako nevymohla, když jsou její? (V originální Moderní Popelce s Hilary Duff to logické bylo, pro rýpaly - tam se považoval veškerý majetek opravdu za macešin, dokud Sam nenašla v té knížce pravou závěť.) A ten ples jakožto arabské cosi?! Hvězdičku dávám za docela sympatickou Lucy Hale a za toho malého šílence.

Panna nebo orel (2010)

Emma Stone je prostě cool, má cool hlas, má cool výrazy a i tak relativně přihlouplému filmu zkrátka slušela. Olive je vážně relativně vtipná postava a její mírně intelektuální vtípky srandovně kontrastují s její vymyšlenou identitou. Penn Badgley se chová a vypadá úplně stejně, jako v Dan ve třetí sérii Gossip Girl - ale to mně osobně nevadí, mně přijde sympatický tam i tady :-) Šíleně iritující jsou ale Rhiannon a Marianne, co se týče první zmíněné - ta je "americkoromatickokomediálně" absolutně přehnaná (ne, ta vtipná nebyla), co se týče té druhé - přijde mi divné, že by fanatická křesťanka (btw, já jsem křesťanka taky, a fakt se takhle nechováme :D - skoro mě to na filmu uráželo, pak si lidé nemají myslet, že jsme puritánští cvoci, když většina nejsme) byla ještě víc namakeupovaná, víc odbarvená a nosila víc sexy šatičky, než ta na chvilku (plus body!) ukázaná high school královna... Americké romantické komedie všeobecně ráda nemám a pohrdám jimi, zvlášť těmi, které stavějí na úchylných vtipech, ale u této jsem se přes svoje zásady a principy bavila, tudíž dávám 55%.

Amazing Spider-Man (2012)

Zatímco Raimiho Spiderman byl poněkud přihlouplý, malinko připitoměle se tvářící človíček, který se stále ne a ne rozhoupat jít do (stejně se tvářící) zrzečky MJ, Webbův Spidy v podání skvělého Andrewa Garfielda je správný, přidrzlý teenager s krásnou slečnou. Stejně jako další recenzenti, i já bych si představovala poněkud lepšího záporáka (jak člověk jednou vidí Temného Rytíře, už mu žádný nepřijde dost dobrý), ale vzhledem k celkové zábavnosti filmu se to dá docela překousnout. Plusové body dávám i za strýčka Bena, který je také mnohem větší sympaťák, než jeho předchůdce; nemoralizuje pořád, a vůbec je to takový milý děda, u kterého vám je líto, že umře. Malinko se mi nelíbilo nevydolování prvního posledního z 3D technologie, ne úplně dechberoucí hudba... Ale bavila jsem se, akce pěkná (průlety New Yorkem jsou opravdu nádherné, způsob boje Spidermana byl cool vždycky, romance pěkná (nenásilná, ani ne kýčovitá, úsměvná - viz scéna na školní chodbě, kdy se poprvé zvou ti dva ven :)). Puberta mi sice už odchází, ale s tímto filmem jsem se do ní vrátila. P. S. Oscara pro Stana Lee!