Zejtra napořád (2014)

Ale vždyť to nebylo špatný! Odsejpalo to, epizodky, na nichž je film víceméně založenej, úsměvný, Batěk, Vica i Blažek byli moc fajn; krom toho potenciál Batěkova pěknýho hlasu by moh bejt využívanej víc a častějc. Marge Lábusová je docela fajn záporák. A trička adadas s krkem tak akorát pro psa jsou docela vtipný! Co to ale sráží, je to, že už po pěti minutách člověku dojde závěr (ale stejně mě potěšil, značně jsem se zúčastněnou cítila); plus ty dějový díry s nejlepším kámošem co je ve chvilce z Prahy u Prachatic anebo v Ostravě na počkání, jsou poněkud nepřehlídnutelný. No a že by vůbec existoval i z jinejch hledisek tak dokonalej nejlepší kámoš, je prakticky nemožný (a toho benzínu, co prolil). No. Ale na víc jak 52%, co to zrovna má, to rozhodně je, protože po řemeslný i zábavný stránce to bylo tak akorát a na zdejší komerční poměry značnej nadprůměr.

Rudyho má každý rád (2015) (seriál)

No, po pár dalších zhlédnutých dílech musím zvednout na hvězdu. A jak nemám ráda Jitku Schneiderovou, musím říct, že tohle jí docela jde, a občas i se Sašou něco vtipného prohodí.

X-Men: Budoucí minulost (2014)

No do háje, Tyrion Lannister prodává americký vládě vražedný roboty na vyhlazování mutantů. To prostě epicky už zní, a ono to pak epický i je. Good, good. | Já jsem přišla na chuť x menům až s První třídou, a pořád ji ze všech dosavadních xmenovak, ba i marvelovek, považuju za bezkonkurenčně nejlepší. Byť je Budoucí minulost stylově na půl cesty mezi První třídou a půdodní trilogií, kompromis je to dosti vkusnej - ono donutit hrát pány McAvoye, Jackmana, Fassbendera, Stewarta, sira McKellena a Dinklage blbě snad ani nejde. Líbilo se mi to. Bylo to fajn a aby se to odlišilo od těch komerčních komiksovejch blbostí, pět se tomu dát musí.

Osmy (2014) (TV film)

(Jako často) souhlasim s Enšpíglem - taky nevidim jedinej důvod, proč tohle nemohlo bejt v kinech. Trojan jede bomby herecký nejvyšší, paní Stivínová se mu naprosto vyrovnává, a celý to v nenásilně ironickym humoru šlape jak zápaďáckej magneťák. A mimochodem doufám, že častějc uvidíme Gregorka, herce Oty, protože there's some talent in that guy!

Láska na vlásku (2014)

Heleď se, milé ČSFD, je vskutku hodně nespravedlivý, že tak špatná pohádka, jako byla Princezna a písař, má o dva procentní body vyšší hodnocení, než pohádka tato. Vůbec by si Láska na vlásku zasloužila mnohem víc. Sama od sebe jsem mezi třemi a čtyřmi hvězdami, ale dala jsem čtyři, aby měla tato pohádka čtyřhvězdu aspoň jednu. Co pochválit? Je toho dost, krásnou výpravu, krásné kostýmy, sympatické herce, na nic si nehrající, obyčejný příběh. Samozřejmě, potenciál sultána byl nevyčerpaný dost žalostně, ale kluci si našli hezké baby a nakonec našli, byť trochu pofidérní, způsob, jak nakrmit vlka, aby koza zůstala celá - jak tak nějak spolu soužít. Narozdíl od letošní štědrovečerní pohádky to vkusně vypadalo, vkusně se to chovalo, bylo to milé a neřvalo se v tom. Já jsem ráda, že se aspoň na něco o Vánocích dalo koukat.

Princezna a písař (2014) (TV film)

Byť je pravda, že mám aktuálně předepsané koňské dávky calcia pro nedovápněnost své kostry a tudíž bych měla původ svch křečí asi hledat v ní, ale stejně mám dojem, že při sledování Princezny a písaře za ně mohlo hlavně to, co se na mě valilo z televize. Co člověku trklo do palice rovnou, už z ukázek, byly příšerné kostýmy. Kdo dokáže zprznit vizáž i tak pěkných chlapů, jako je Bartoška, Kramár... no, Dvořák na tom mohl být lépe, ale jeho nedokáže zkazit snad nic, je fakt jelito, a komu nedojde, že dál prohlubovat nekrasaveckost Lexy je fakt blbost, je jelito totální. Princezniny vlasy pak nic jiného než jelito páchat nemohlo. OK, ale tak nebuďme povrchní. Má to tedy nějaký děj, za který by to šlo pochválit? Nemá. Když jsme už jednou u těch jelit, ukažte mi jiného než jelitelského krále, který by za to, že z jeho pokladnice zmizí ne jeho poklad, dal svoji korunu. To musí být jelito. Člověk, který dvacet let pátrá po zločinci a přitom si nevšimne, že ten zločinec trůní na hradě a uzurpuje trůn, musí být taky absolutní jelito (a krom toho nechá dvacet let bejt ženu i dítě, gratuluju. Milí tvůrci, nechat pana Dvořáka hrát jelito je HŘÍCH!). Detaily, jako být schopen oprat bez prášku šaty vytažené z bažiny do dokonalé bělosti, se v rámci "everything's possible when you believe it and it's a fairytale" odpouští, ale to, že už je to několikátý rok, co nám ČT dala pod stromeček absolutní pyjovinu, se už odpouští hůř. (Poslední pětihvězdová fenomenální pohádka byl holt Petronelek, Anděl Páně...) (Jinak jsem se celou dobu nemohla zbavit dojmu, že tvůrci hodně pařej Assasin's Creed a chtěla jsem to tu poznamenat, ale jak jsem četla, neměla jsem ten dojem a konkrétní herní titul na mysli jediná :))

Kancelář Blaník (2014) (seriál)

Tonda Blaník je kořen. A Česká televize, leč mám tvoji produkci jinak ráda, pořádně plakej, že jsi dala zelenou Sněhulákovi a červenou seriálu, který zatím na české scéně svojí vtipností, skutečnou nekorektností a opravdovými koulemi nemá obdoby.

Život a doba soudce A. K. (2014) (seriál)

Je mi hrozně líto, jak se vůbec nedá definovat, co je to vlastně kvalitní dílo. Kdo to udává? Dle čeho se to hodnotí, kdo má právo za něco takového něco označit? Protože já bych za kvalitní rozhodně označila Život a dobu soudce A. K., ale je mi jasné, že jak filmoví kritici, tak ČSFD a široká veřejnost ho moc nepřijme, a nevím, jak moje tvrzení o kvalitě tohoto pořadu podložit. Proč? Protože tak jeden člověk z dvaceti pochopí, čemu všemu se ústřední postava vysmívá. Ten seriál není o nějaké právní přesnosti, není ani o tom, že je úpadek, když už i v Česku se musí k terapeutce kvůli tak smutně běžné věci, jako je rozchod. Samozřejmě nevidím do duše tvůrcům, ale já se domnívám, že seriál je hlavně o oněch kousavých poznámkách, které Adam utrusuje. Poznámkách, ve kterých se pozastavuje nad blbostí výroků lidí, kteří jsou v populaci tak hojní, že když si A. K. pustí, nechápou, co má ten chlap za problém a znuděni jeho neakčností a nepřeexponovaností pořad vypnou. Ale to na tom pořadu není špatně. Protože pak my, kterým Adam mluví z duše, jeho kvalitu oceníme o to víc. // V době psaní recenze aktuálních 66% si (navíc strašně handsome a charismatický) soudce Adam nezaslouží. Zaslouží si totiž mnohem víc. // (Přidávám se k některým komentářům – od Slámy a Sedláčka bych tohle opravdu nečekala.)

Pečený sněhulák (2014) (pořad) odpad!

Panebože. To je taková chujovina, že mi je líto, že ještě neplatim koncesionářský poplatky a tak mám jen částečný právo plakat nad tím, že se utápěj v tomhle. Ne, teď vážně. Pořad se ohání tím, že je nekorektní a že má koule. Není a nemá. Že z nejmenovanýho ministra nejmenovaný portfeje udělaj blbečka hrajícího si s letadýlkem, ještě není nekorektní. Že se na půdě jeho úřadu schválí sněhulácké oblečky (pro silničáře?) je pak jen na jedno velký: "hmmm a co". A u těch koulí vlastně ani nevím, kde je hledat. Já pro legraci jsem a nemám problém s děláním si legrace z nás. A nekorektnosti se taky nebráním. Taková Little Britain, ke které se Sněhulák na těch internetech přirovnává, je sice taky spornej druh humoru, ale je to tak, tak debilní, až je to super, teda aspoň Lou s Andym jsou. Pečený sněhulák ve mě oproti tomu jen vyvolává otázku, proč jsem to ještě furt nevypla. Edit 2016: škoda že když to běželo, nebyl ještě na Streamu Luděk Staněk

Habermannův mlýn (2010)

Je mi opravdu smutno z toho, jak někteří lidé tento film pomlouvají a že uznávaní filmoví recenzenti film tak zdrbli. Herecké výkony, děj, scénář, režie (!!! Herz umí, hernajs), výprava, z techického hlediska je film na jedničku. Jsem si vědomá toho, že film je historicky dost nepřesný – kdo googlí, zjistí, že panu Habermannovi se stalo poněkud něco jného, ale princip a historickou událost film zachycuje v celém jejím hnusu. Málokdo z Čecháčků ví, že po válce jsme se jako národ chovali jako hovada a že bylo ublíženo mnoho slušným Němcům, zatímco Češi se projevili jako idioti ne nepodobní nacistům. Možná si příběh vzal od Habermanna jen jméno, ale konečně je to film, který Čechům nastavuje zrcadlo. Takové Lidice, které se setkaly s větším ohlasem, naopak opravdu nemusím, protože si myslím, že je to komerce postavená na filmařsky zajímavé teorii o tom, že taková hromada nevinných lidí zemřela kvůli puberťácké chybě záletného mladíka. Já vím, že se o té teorii říká, že je hodně pravděpodobná, nicméně stále není potvrzená, a pro mě je tak film vůči lidickým obětem velmi neuctivý. Habermannův mlýn opravdu národ poučuje pro něj o něčem novém, a tak je pro mě daleko přínosnější.