Osm hrozných (2015)

Tůdudůdu, tůdudůdu, tudududu tudududů... Safraporte, to je geniální. V Djangovi se furt něco dělo a nudil mě, tady vlastně napřed jedou v dostavníku a pak jsou jenom zavřený v boudě, a stejně jsem se buď smála anebo si oči zakrejvala kabátem. Tohle je pro mě Tarantino. Dokonale zahraný rozlejvání krve povznesený na umění okořeněný zvrácenym humorem. Tohle by se nedalo zkrátit, každá minuta tý gradace tam je potřeba. A teda Morricone jede bomby nejvyšší. Dokonalý.

Spectre (2015)

Baví to, člověk rád vidí Jimmyho Moriartyho dřív, než se mu ho Gatiss s Moffatem uráčej vrátit, trochu zapláče, že Waltze si tam Mendes přizval jen na předvedení trochu toho Hanse Landy (kterýmu ovšem záporák Spectre nesahá ani po kotníky), nemá chuť po Bondgirl hodit lodičku jehlou napřed, Craig to tam standardně odběhá a odbouchá, všechno dopadne, jak by člověk čekal... No, ale že bych byla tak napnutá jako při a zdevastovaná jako po Casinu Royale, to ne. Dík pane Mendes, šlo to, tři, nashledanou.

Až tam nezbyl žádný (2015) (seriál)

Charles Dance (aka Tywin Lannister) jako soudce Wargrave? Dayum, fakt mě nenapadá nikdo lepší. Hnusná atmosféra se dá krájet, různorodost a skrytá hrůzostrašnost všech přítomných je vypiplaná do posledního detailu, a byť ty Černoušky člověk za život přečet už tam a zpátky a ví, kdo a kdy a čí rukou to tam jak kdo odskáče, stejně si u toho kouše nehty, jako by to vůbec neznal. Tohle řemeslo holt BBC fakt ovládá. P. S. Holky, ne, že by to ta jeho historie trochu nesrážela, ale do háje, Lombard...

Svatojánský věneček (2015) (TV film)

Ale né, pane Strach, pane tvůrce Anděla Páně a Třech životů, vždyť to umíte líp! Nebyla jsem tak zklamaná jako ze Štastného smolaře, ani nejsem nějak zvláště rozmrzelá, ale holt jste si sám sobě nasadil laťku dosti vysoko, a nějak ji ne a ne poslední dobou držet. Tahle pohádka je jakžtakž milá a jakžtakž vtipná, ale působí spíš jako klasická nedělní pohádka natáhnutá do božíhodové povinné stopáže. A ty karikatury nápadníků už byly trochu moc karikaturové. Nevím, nějak jsem vás v tom nepoznávala, pane Strach, a nějak jste mě, jako jindy, "neposadil na prdel". Ale já vám furt věřím, že to ještě někdy přijde, já doufám, že si to šetříte na Anděla Páně 2! P. S. Jako studentka druhého ročníku MFF UK jsem vskutku nepotřebovala vidět na Boží hod výpočet pravděpodobnosti. P. P. S. Ale jupí jupí jupí jou, maestro Bok se nám vrací do ušních bubínků, díky za to!

Korunní princ (2015) (TV film)

V dnešní době bychom asi měli být vděční za každou pohádku, v níž se neřve, v níž všechny postavy nevypadají, jako kdyby byly po lobotomii mozku (ano, i princ "vymaštěný" kouzelným lektvarem v této pohádce působil inteligentněji než kdejaký Troškův výtvor), a po níž si neřeknete "What the fuck did I just...", což tahle pohádka rozhodně splnila. Pan Janák se poučil z chyb, které na Štědrý večer napáchal loni (aneb už nedělá z kluka typu Lexy Ezia, vůbec z pohádky Assasin's Creed a sehnal ! rozumnou ! kostymérku), a udělal milou, civilní pohádku, která zanechá úsměv na tváři... Sice se na ni asi se stejným nadšením nebudu koukat znova a znova jako na Petronelka s Uriáškem v Andělu Páně nebo se u ní nebudu znova a znova dojímat jako u Třech životů, a proto ty tři hvězdy, ale dobrý. Letos dobrý, pane Janák.

Star Wars: Síla se probouzí (2015)

Sedmička je boží a prvoplánově ji zhejtit je póza hodná tak báby Spáčilový. Jo, já objektivně hvězdu ubrala, anžto si prostě položme ruku na srdce, že šablonu "Dark Side má mega zbraň hromadnýho ničení, tak ji zničíme dřív, než ona sejme nás" jsme prostě už viděli, že tam je spousta až moc hlodavých neznámých (kdo je Spoke? proč je Kylo Ren taková kopírka dědy? kde se vzala Rey?), ale jak by řekl klasik: "Oh my God, who the hell cares?" Star Wars prostě ptákovina vždycky byly a vždycky budou, ale tak dokonalá, že je prostě milujem, a dokud se od toho modrýho "A long time ago, in a galaxy far far away" až po závěrečný titulky budem bavit, budem je milovat dál. A Rey je borka! / A Kylo Ren ošklivej, ale taky nemusej bejt ve všech filmech holywoodský krasavci.

Vampire Academy (2014)

Když už je film o ničem, vykrádá prvky z jiných filmů a ze své předlohy se snaží dělat jiného (v knížce je Rose sice taky otravná a přidrzlá, ale občas relativně vtipná je – a přitom ta knížka není satirická, o což se ale film snaží), můžou se tvůrci zachránit alespoň jednou věcí – zapracovat s psychologií cílové skupiny a předhodit jí sympatickou, sexy a jiskřící dvojici. Jenže ani to se tady nestalo ani omylem. Krom již zmíněné, oproti knížce eternálně otravnější Rose, tu máme Dimitriho, který spíš než jako "the hottest being walking on Earth", jak ho Rose popisuje v předloze, připomíná vyhazovače z okraje Moskvy (Danila Kozlovskij sice ujde, ale Dimitriho kostymérky a kadeřnice prostě zpackaly; krom toho to má být 24letý mladý kluk s vizáží imponující 17 leté holce, a ne mírně oplácaný ruský vyhazovač, který by vyhovoval možná tak padesátnici shánějící výkonného kolouška). Krom toho, knížka je sice taky o ničem, ale vztah Rose a Dimitriho tam měl nějakou gradaci a nějaké napětí. Ani to se nekonalo. Takže v tom filmu nebylo ale zhola, zhola nic.

Andílek na nervy (2015)

Mohla by to být úplně pitomá vykrádačka Wildchild a jasný aspirant na "odpad!" doufající, že všechny ty třináctky adorující mladého Mišíka na to prostě půjdou blbost neblbost, ale nakonec se z toho vyloupla jakžtakž sympatická oddychovka. Řezníček je príma chlap, zapomenuté hvězdy českého showbizu tam jakžtakž i k něčemu byly, něco málo se tam dělo; hlavní hrdinka byla daleko míň na přestlamu, než by mohla být. Nakonec na Andílkovi byly nejotravnější rádoby blogové průpovídky, které se k té jemné Aničce "Rozince" Kadeřávkové ani moc nehodily, a navíc jejich demence skoro dosahovala levelu Dominiky Myslivcové (ale té jen tak někdo trofej nevezme). Kdyby to nebylo roubované na to, že je to blogerka (anebo kdyby to bylo udělané mírně méně připitoměle), a kdyby to raději vsadilo na lepšího herce, než na rádoby "krásného zpěváka" (btw, zajímalo by mě, co si o jeho hudbě myslí jeho táta) (mimochodem vesnickej kluk prostě tak hrozně pražácky nevypadá), tak by to snad mělo jakousi naději i na tři hvězdy. Nicméně i ty dvě jsou podle mě na to, co to je a co to samo chce být, docela dobré skóre :)

Casino Royale (2006)

Teda, u hororů se bojim, u akčňáků bejvám napjatá - ale jestli jsem si fakt u něčeho nervózně kousala nehty a modlila se, ať už doprčic ukážou karty, bylo to u Casino Royale u "pitomýho" hraní pokeru. Well played indeed. Jako holce mi s nervama zacuchalo a pár papírových kapesníčků spotřebovalo i finále, který sice na můj vkus bylo možná vzatý příliš "hopem", ale smysl dávalo, tudíž odpuštěno. Mimochodem, vypichola jsem to u Skyfallu, tady to zmíním taky: byť jsem velkej fanda sledování filmů v originále, Bond je něco jinýho: s hlasem Jiřího Dvořáka se totiž v největšího hřebce promění snad každej chlap, a Bondovi to k... bondovitosti prostě přidává ještě něco extra. Briliantní. Doporučuju to jednou s dabingem dát. Aspoň holkám.

Skyfall (2012)

Wow. Nikdy jsem neviděla žádnýho Bonda a Craig mě tak trochu vždycky něčím štval, ale... WOW. | Že je to absolutní kinematografickej nářez, tu už napsalo mnoho jinejch lidí, takže to nemá smysl opakovat. Pustila jsem si to se záměrem podkresu k učení se ke zkoušce z UNIXu; pravda, něco málo jsem v tom shellu napsala a přečetla půlku zápisů ze cvik, ale často jsem prostě musela být jen v tom okně s filmem a se zatajeným dechem čekat, jestli umře nebo umře, jestli toho padoucha nula nula sedmička dožene nebo ne. Tak já vyzdvihnu jinou věc, kvůli který jsem se vůbec rozhodla zhlídnout svýho prvního Bonda v životě: a to českej dabing. Já se na filmy dívám v originále a bez titulků dost zásadně, ale když jsem viděla, že v něčem hlavního protagonistu dabuje Dvořák a hlavního antagonistu Trojan, bylo jasno. A fakt to byla slast pro moje uši. Paráda, pánové. (A český prohozy M a Sévérine byly taky značně cool.)