Přemluv bábu (2010) odpad!

Ano, Issová a Mádl předvedli svůj vlastní názor... Ale ať účel tohoto videa byl jakýkoli, jejich "humor" byl vrchol nevkusu a trapnosti.

Sherlock (2010) (seriál)

"I'm not a psychopath, I'm a high-functioning sociopath; do your research." "What it must be like in your funny little brains, it must be so boring!" Tento seriál mě velmi mile překvapil a jsem ráda, že jsem na něj čirou náhodou narazila. Pravda, podle mě tehle novodobý Sherlock Holmes nemá nic moc společného s oním detektivem od Sira Doyla ("Shut up!" "I didn't say anything." "You were thinking. It's annoying."), ale přesto fajn nenáročná zábava (zdůrazňuji nenáročná - fanouškové filmů, kteří je donutí potrápit jejich mozkové závity, možná budou trochu - anebo víc - zklamáni). Příjemná porce britského humoru... zajímavé příběhy... megasympatický Martin Freeman a úžasný a megacharismatický Benedict Cumberbatch v hlavních rolích? Nemohu dát jiné než plné hodnocení - anebo spíš deset hvězdiček z pěti. Další seriál, který se opravdu rychle a suverénně vyhoupnul mezi mé srdeční záležitosti.

Drive (2011)

Temná atmosféra, tak hustá, že by se dala krájet. Samotářský, ale naprosto suverénní Řidič Ryan Gosling. Pár dokonale melodických písniček na soundtracku, které mi ještě dlouho budou znít v hlavě ... (včetně mojí oblíbené Nightcall). Skvělé překvapení, 90%. A kdyby nebylo těch pár explicitně krvavě brutálních scén (klidně bych je oželela), mohlo to být 100%.

Obhájce (2011)

Mám slabost pro sympatické hlavní hrdiny, kteří jsou naprosto suverénní - jako tehle advokát. Skvělá hudba - a především můj oblíbený Nightcall (stejně tak jako ve filmu Drive). Parádní filmové překvapení. Moc příjemně strávené dvě hodiny...

Bournův mýtus (2004)

Prostě geniální film. Matt Damon v roli postavy, která si i přes rozporuplnost svého charakteru získala moje sympatie a já jí musím fandit.

Bourneovo ultimátum (2007)

Geniální zakončení "trilogie"... všechno do sebe postupně dokonale zapadá... dechberoucí akce, napětí... Moje neoblíbenější role Matta Damona a jedna z jeho nejnezapomenutelnějších.

Agent bez minulosti (2002)

Pro Jasona Bourna v podání Matta Damona mám opravdu slabost. Další můj oblíbený suverénní hrdina, co se s ničím nemazlí a prostě dělá, co má/musí/chce. Film má úžasný spád, děj je propracovaný. Naprosto plných 100%.

Memento (2000)

Film, který si udržel každou vteřinu moji stoprocentní pozornost. Zamotaný, originálně zamotaný příběh... který ovšem na konci (anebo na začátku?) dává smysl, až z toho mrazí... Carrie-Anne Moss, kterou snad asi navždy budu mít zafixovanou jako Trinity, je v roli barmanky Natalie nezapomenutelná.

Svěrací kazajka (2005)

Výborný film - vynikající Adrien Brody a skvělá Keira Knightley. Ale po prvním shlédnutí ve mně však zůstalo ještě příliš mnoho nezodpovězených otázek. Tak někdy příště, podruhé...

Správci osudu (2011)

Něco tomu chybělo..."Správci" málo budili respekt nebo něco takového, spíš mi přišli úsměvní, což je dost problém u někoho tak "důležitého" pro chod světa. Emily Blunt mi v téhle role připadala strašně nesympatická. A celý film táhnul svým skvělým výkonem jenom Matt Damon. A ten happy end na střeše to celé "zabil". Škoda, z takové originální zápletky by se dalo vytěžit víc. 65%.