Touha, opatrnost (2007)

Kdyby Se, jie byl můj poslední film, který bych viděla, nelitovala bych. Nádherný snímek s debutující Wei Tang a Tonym Leung Chiu Waiem považuju za jeden z nejlepších, který jsem dosud viděla. Předsvědčivé herecké výkony, výborná výprava, zajímavý děj, skvělé scény, nádherná hudba... Obvykle preferuju kratší filmy, ale u tohoto jsem se ani chvilku nenudila, spíš mě mrzelo, že končí. Velice bych pochválila sexuální scény, které se jen tak nevidí. :) Co se týče děje, někdy stačí 'málo', a zvrtne se vše, co je plánované i za cenu nejvyšší. Wei Tang byla pro tuto roli vybrána z více než 10 000 hereček, a doopravdy to byla skvělá volba. Momentálně jsem v takovým rozpoložení, že repete nenechá na sebe dlouho čekat. Tento briliantní skvost hodnotím 10/10!

Ztraceni v Pekingu (2007)

Mladí manželé Liu PingGuo a An Kun se přestěhují za vidinou lepšího života do Pekingu. PingGuo pracuje jako masérka a je znásilněna svým nadřízeným. Po měsíci PingGuo zjistí, že je těhotná. Otcem může být jak její manžel tak její nadřízený. Ovšem každý z nich si přeje, aby zrovna on byl otcem. Komorní snímek, který nesměl být kvůli erotickým scénám v Číně vůbec uveden, ukazuje, jak jsou lidi schopni pro peníze udělat cokoliv - i vzdát se vlastního dítěte.

Pokání (2007)

Jak je nádherné vidět po čase (anglicky mluvící) film s velkým F. Film, který nebyl natočen z důvodu vysokého výdělku, nýbrž aby ukázal pravé filmové umění, pravou filmovou krásu. Film, ve kterém vidíme hrůzy války, něšťastnou lásku a velké nedorozumění. S úžasnými herci, scénařem, výpravou a hudbou se nebudete v žádným připadě po dobu dvou hodin nudit. Je to skvost!

Goyovy přízraky (2006)

Zajímavý film, který ukazuje, jak byl krutý život ve Španělsku. Film mě překvapil krásnou hudbou, propracovanou výpravou a skvělou N. Portman a J. Bardemem. Nicméně byly tam určité části, kterým se pořádně nevěnovala pozornost, což zhoršuje kvalitu filmu, která mohla být daleko lepší.

Nunui yeowang (2006) (seriál)

Nesnáším, když něco nádhernýho končí. A v tomto případě to platí snad tisíckrát. Snow Queen je snad ta nejkrásnější, a zároveň i nejsmutnější věc, kterou jsem kdy viděla. Skvělí herci, hudba a výborný scénář! 10/10

Strawberry Shortcakes (2006)

Čtyři ženy se snaží najít štěstí v Tokyu. Satoko - pracuje jako recepční v Heaven's Gate, doma se často modlí v nalezení přítele, který by ji miloval, její postel vypadá jako rakev. Akiyo - pracuje v Heaven's Gate jako prostitutka, šetří si peníze, aby si mohla koupit byt. Chihiro - pracuje v kanceláři, a přítel, který by jí koupil a splnil vše, co by si přála, by byl pro ní bůh. Toku - maluje obrazy a trpí bulimií. Příběhy hlavních představitelek jsou různě propleteny, ale film je zbytečně zdlouhavý a některé momenty jsou celkem nudné.

Nebohá paní Pomsta (2005)

Když jsem poslouchala soundtrack k Nebohé paní Pomstě, tak jsem si říkala, jak mohl být složen tak nádherný orchestrální soundtrack k akčnímu dramatu? Avšak po zhlédnutí filmu jsem pochopila... Ve zkratce - skvělý film, skvělí herci a hodně brutálních scén.

Polissons et galipettes (2002)

Série krátkých erotických filmů, které vznikly mezi lety 1905 - 1935. V roce 2002 bylo toto dílo uvedeno na festivalu v Seattlu, kde vyvolalo u diváků značné pobouření. A přitom ve své době nemělo téměř žádné omezení. Co se týče obsahu; v některých situacích se může rovnat mnoha soudobým snímkům stejného žánru. Je to dílo, které dokáže mile překvapit a nejen na svou dobu. :)

Jokubó (2005)

Yokubô (Desire) je erotická love-story o středoškolačce Ruiko (Itaya Yuka), která je už dlouho zamilovaná do Masamiho, ale nikdy mu o svých citech neřekla (Murakami Jun). Masami zase miloval její nejlepší kamáradku Asao. Masami měl v té době autonehodu, která způsobila určitou disfunkci jeho přirození, což ho hodně ovlivnilo v budoucnosti. Po letech se všichni tři znovu setkají, a jejich city se změní. Je to přijemný filmeček plný neočekávatelných zvratů a s koncem, který jsem vůbec nečekala.

Kekkon dekinai otoko (2006) (seriál)

12-ti dílný seriál o úspěšném architektovi Kuwano Shinsuke, který nemá rád lidi, miluje jídlo a klasickou hudbu. Postupně se však jeho názory na lidi okolo něj začnou měnit pod vlivem různých skutečností... Kekkon Dekinai Otoko (The Man Who Can't Get Married) je skvělý seriál s nápaditým scénářem a plný výborných herců, u kterého se zaručeně nebudete nudit. :)