Hrob světlušek (1988)

Anime často může být mnohem lepší než film se "skutečnými" herci, a Hrob světlušek je toho důkazem. Když vidíte dokonale propracované osoby a jejich výraz ve tvářích, tak máte pocit, že jsou to skuteční lidé. Děj se odehrává v druhé světové válce, kdy hlavní hrdina Seita ztrácí rodiče, a musí bydlet se svou setřičkou Setsuko u tety, která ho nesnáší. Proto se rozhodne bydlet se setrou v přírodě a živí se převážně kradením zeleniny z blízkého pole. Těsně před válkou setsuko zemře na nedostatek příjmu potravy. Tu si uvědomíte, že tohle není pohádka, ale skutečnost s tragickými následky.

Čistá duše (2001)

Když se spojí Ron Howard a Russel Crowe nemůžeme čekat jiný výsledek než vynikající film. Ale mrzí mě, že Crowe nedostal za něj Oscara, protože jeho excelentní výkon si to doopravdy zasloužil. Nemůžu ani opomenout Jennifer Connelly, Eda Harrise nebo hudbu Jamese Hornera, protože také oni přispeli k tak skvělému filmu podle skutečné události.

Tygr a drak (2000)

Výborný scénář, výborná hudba, výborná výprava, výborná kamera, výborné herecké výkony... Můžu mu snad něco vytknout? Těžko. Snad jen to že to nemůže být skutečné, i když po shlédnutí filmu, jsem měla doopravdy pocit, že i já můžu létat po střechách domů a bojovat, aniž bych se zranila. Výtečný film - nic jiného nelze říct.

Letopisy Narnie: Lev, čarodějnice a skříň (2005)

Po shlédnutí si říkám: "Co to mělo být, jak někdo mohl vyhodit 180 milionů dolarů za něco takhle nudného, dětského a nesmyslného?!" Při premiéře se C.S.Lewis určitě obracel v hrobě, jak bylo jeho dílo znetvořeno. Ale aby tento film neměl jenom samá negativa, tak musim uznat, že hudba Harryho Gregson-Williamse byla pěkná (i když na samotný poslech lepší než ve filmu) a kamera hlavně ke konci se blížila kameře z Pána Prstenů. Pro děti to byl možná zážitek, ale pro mě znamenal nudu a nekončící touhu konce.

Yeopgijeogin geunyeo (2001)

První shlédnutí jsem si tak neužila jako to druhé. Tohle je pravá romantická komedie a naštěstí se šťastným koncem. Rozhodně tenhle film patří mezi ty nej-nej v korejské kinematografii.