Země zaslíbená (2004)

Tak teda přesně nevím, k čemu se vztahuje název "Beautiful Country"; jestli k mateřské zemi, nebo přechodné zemi, nebo k nezemi nebo k cílové zemi. To je jenom takový postřeh. :) První část filmu byla o poznání lepší. Pravděpodobně to bylo tím, že pak už tam byla ta cílová země a s ní nejen všechny ty "ideály", ale i horší kvalita. Damien Nguyen si ve svém filmovém debutu vedl od začátku výborně, a i když to byl hlavní herec, tak tady bohužel není zmíněn...

3-iron (2004)

Po skončení filmu jsem seděla a koukala, aniž bych postřehla, že se znova přehrává. Oh... jaká to byla krása!

Prázdniny (2006)

Možná film Prázdniny je klasickou romantickou komedií... Možná se někdy trošku podobá Bridget Jones... ale to nezmění nic na tom, že se mi děsně moc líbil. Srovnávat jej s Bridget, která neměla to kouzlo a považuju ji za průměrný film, mě připadá nesmyslné. Prázdniny se skvělou Kate Winslet a Cameron Diaz (i když mi ze začátku příliš nevoněla) byly skvělé. Taktéž Jude Law, Jack Black i Eli Wallach byli k sežrání. Taky mě velice překvapil Hans Zimmer - konečně po dlouhé době pro něj netypická hudba. Takže z těchto pochval je mé hodnocení zcela jasné. :) Po dlouhé době je tady konečně americký film, který dokázal více než příjemně vyplnit volný čas. :-)

Matissneun sekseu keurigo salang (2003)

Dívka, která je znuděna svým momentálním vztahem, si najde nového přítele a začne nový vztah. Začnou spolu bydlet, ale později už to není takové, jak to bývalo na začátku... Sweet Sex and Love, jak už název napovídá, je plný sexuálních scén, u kterých rozhodně nudit nebudete. :-)

Kleopatra (1963)

Hodnotím jenom druhý díl. Bylo to přílš zdlouhavé plné zbytečností... Výprava byla nádherná. Taylor střídala kostýmy a účesy neuměřeně často, chtěla bych vidět někoho, kdo se bude min. 3x denně převlíkat, česat a malovat. Určitě musím pochválit jisté skutečnosti, kterým ve scénaři věnovali pozornost: často opilý Antonius nebo nahrdelník z mincí... Na tehdejší dobu to byl velkolepý a drahý film, ale bez spousty věcí by na tom byl daleko lépe. Takže druhému dílu, který mě velice zklamal, dám jenom 3*.

Doragon-zakura (2005) (seriál)

Tento 11-ti dílný seriál o tom, jak se právník snaží dostat studenty z podprůměrné střední školy na proslulou Tokijskou univerzitu, si mě naprosto získal. Je sice pravda, že některé skutečnosti a osoby jsou pojaty poněkud ironicky a častou jsou k smíchu, ale nic nemění na skutečnosti, že tenhle seriálek se mně libil. Ze začátku jsem sice nemohla vystát ředitelku, která ulítávala na nových kloboucích a na tom, že ji opustil její drahý; později jsem se jenom usmála a čekala, co z ní zase vypadne. Velice kvalitní výkon podal Hiroshi Abe, jehož role byla často založena na mimice a změny lesku v očích, protože často jen stál a pozoroval. Studentíci na mě působili velice příjemně, stejně tak i všichni ostatní. Co se týče přípravného kurzy, který dopomohl některým k přijetí na VŠ, byl velice zábavný a působivý. Kdybych Dragona Zakuru viděla zhruba před rokem, tak bych pravděpodobně změnila major. No, nevadí... jsou určité "tajné" způsoby, kterými vás přinutí kvalifikovaní učitelé naučit se těžké učivo a pomůžou vám dostat se na VŠ (viz DZ). Dávám pět * za skvělý nápad, herce, scénář, hudbu a za to, že jsem se výborně bavila. :-)

Obecná škola (1991)

Moc českých filmů jsem zatím neviděla, ale tenhle je zatím nejlepší. Skvostná hudba, skvělí herci a výborný scénář.

Lepší pozdě nežli později (2003)

Není nad příjemnou romantickou komedii s výborným Jackem Nicholsonem a Diane Keaton pro zaplnění volného večera. Děj působil v první části celkem přirozeně, druhá část už byla jen odvar té části první, a snahou udržet nějaký ten děj pohromadě pomocí různých nesmyslností a rádoby vtipy. Samozřejmě taky, jak už to obvykle bývá, by zkrácení neuškodilo. (a ještě vyměnit Reevese...a bylo by to vše o.k. :) ) Tak 70% => ale přikláním se ke 4* za Jacka :)

Nový svět (2005)

Dívat se na film s tématikou, která vás zajímala velkou část dětství, je těžké, ale daleko težší je jej pak ohodnotit. Co se týče indiánů, tak ti vypadali, jako kdyby byli spojeni různí příslušníci kmenů do jednoho. To snad nemohli v maskérně upravit všem stejný účes a používat stejné nebo lépe žádné barvy? Vždyť každý kmen měl svůj charakteristický účes a malování. A ne že tady má jeden dlouhé vlasy na celé hlavě, jiný zase ji má vyholenou, jiný zase má jen cancour... Taky bylo dost dobré obsadit do role hlavní hrdinky mestičku indiána z Peru a Švýcarky...ve Státech je určitě málo schopných indiánek, které by zahrály Pocahontas (i když tady se té schopnosti moc nepotřebovalo). Po poslechnutí soundtracku jsem si myslela, že celý film se bude vláčet ten jeden někdy až vlezlý motiv...a ouha ono ne, hlavní motiv Hornera tam byl asi 4x, a zbytek doplňoval skvělý Wagner, děsný Mozart, neutrální zvuk ptáčků a nudné ticho. Celou dobu při sledování filmu jsem si říkala: "Ať už to skončí!". Je to doopravdy nudné, lyrické dílo, které u mě patří bohužel k těm slabším.