• Krátkometrážní

Co se vlastně stalo s Baby Jane? (1962)

Asi neznám po tomhle filmu větší psychotičku než je Bette Davis. Milá dáma, s kterou bych vážně nechtěl být sám doma :)) Skvělé výkony obou dam (to ani nemluvím o tom, co se tehdy dělo na předávání Oscarů). Škoda že film je v několika momentech tak strašně tupý (prostě kurva začnu řvát z okna na sousedy místo abych jim nechával tajné vzkazy), ale budeme se tvářit že to bylo v 60letech normální :)) Jo, líbilo se mi to, horor ne, ovšem psycho solidní. __90%__

First to Find (2014) (amatérský film)

Kdyby všichni tupí pokrytci (čůůůs Verbale) se taky zamysleli nad sebou, a nad tím co sami dokáží (a dokázali natočit) byli bychom na CSFD asi úplně v jiných číslech. Proč ne, Kuba chtěl něco zkusit a zkusil, mě se to líbilo. Found Footage fajn, nápad se mi líbil a klaustrofobické záběry, no blee. Na amatérský počin víc než fajn. __70%__

Dying Breed (2008)

Neviděli jsme to už tisíckrát? Jo viděli, a proto že to trochu fungovalo to zase zkusíme. Bože! Ani strašidelné, ani napínavé ani naprosto nijaké! __10%__

Grizzly zabiják (2015)

Jak promrhat skvělé herce na totální Béčkovou kravinu s méďou béďou. Jo pecka (čti jako: ironie)! __ 40%__

The Green Inferno (2013)

Já toho Rotha prostě nežeru. Jeho Cabin Fever sice ok ale pak už mě od něj nikdy nic nechytlo. V tomto příběhu sledujeme hodinu putování ekologů (což jsou naprosto nepříjemní a tupí debilové, mě po celou dobu naprosto ukradení!), kteří záhy naprosto fatálně narazí, když po své malé nehodě potkají velmi "sympatické" domorodce. Obecně nemám rád, když horor balancuje na hraně komedie a hororu. Gore nebyl nijak zasadně brutální (což mi nevadí), scénář na konci se zhoupl k ještě větší kravině než doposud a u finále jsem málem brečel smíchy. Ale i tak mi to tak nějak uteklo. Ty dvě hvězdy jsou asi zasloužené, ovšem nemohu tvrdit, že jsem zklamaný z toho, že jsem před shlednutím čekal, že dám alespoň ty 3. __40%__

Tales of Halloween (2015)

Něco jo, něco vůbec ne. U povídkových hororů je to těžké. Ty lepší jsou vyváženy 2x horšími. Tady alespoň za něco stál příběh číslo 1 (Sweet tooth - začalo to takovým zvláštním masakrem, Urban Legend mě vždy bavily a o krev a místy vtip nebylo neouze), 3 (Trick - perfektní myšlenka, zpracování, jeden z nejsylnějších příběhů filmu), 5 (Grim Grinning Ghost - trošku kýčovité, ale přesto perfektní kamera, jakž takž napětí, dobré přesto předvídatelný konec). Naopak naprostá katastrofa ve formě 2 (The Night Billy Raised Hell - naprosto jsem nepochopil nějaký smysl, totálně trapný příběh), 7 (This Means War - totální parodie na horor která úplně nevyšla a hrozně se snaží tvářit dospěle, za mě tohle ne!), 9 (The Ransom of Rusty Rex - tady už naprosto tvůrci netušili jak se mají k hororu + komedii postavit a proto udělali největší kravinu jaká je asi napadla, jinak si to nedokáži vysvětli). Takže půl na půl, zbytek už se tak nějak pohupuje v rámci občas trapného průměru, občas zajímavého (ale nedotaženého) nadprůměru. Určitě lepší než poslední VHSka (trojka)... __50%__

Víkend (2011)

Ja ten film vůbec nechápu. Naprosto nic jsem od něj neočekával, a právě proto se mi možná tak neskutečně vryl do hlavy. Úchvazný výkon Toma Cullena a Chrise Newa, kterým byste v jejich rolích věřili opravdu naprosto všechno (od blbého objímání, přes tupé kecy o tom jaké to je být teplej, až po ještě horší kecy o tom jaké to je být nebo nebýt spolu). Celý film jen nenávratně směřoval k tomu depresivnímu konci, kdy budete brečet, aby vás poslední věta filmu (a nasledne i ta titulková pisnička) totálně srazila na kolena a řekla vám: "Tak a teď teprve breč, debile". A pak že se nedá natočit normální hezký film o 4%tních. Citlivý, realistický a nadherný film. Smekám. __100%__

Projekt Černá Voda (2015) (studentský film)

Tam kde to na začátku šlapalo (atmosféra lepší než v mnoha dražších hororech), to na konci strašna narazilo :( Škoda té češtiny, pro mě je mnohem srašidelnější poslouchat horor v angličtině (viz Ghoul - v češtině nic moc, v angličtině strašidelný). Na české poměry ovšem stále nadprůměr, ale dalo se z toho vytřískat mnooohem víc. A to že to je jen taková nudnější Blair Witch (rozhovory na začátku, chata v lese) ani neříkám. __60%__

Šibenice (2015)

Ale jo mě to bavilo. Hodnocení 38% (22.11.2015) mi přijde docela nízké. Až taková katastrofa to nebyla. Okey, postavy byly neskutečně nepříjemné. Ale mělo to docela fajn atmosféru a několik solidních lekaček. První půlhoďka sice klasicky nudnější, ale pak mě to bavilo a nenudil jsem se. Konec možná zbytečně šokující a prvoplánový. Za tmy se sluchátkami v uších ovšem super! Ale opravdu velmi fajn průměr. Jsou tady mnohem horší horory, které mají mnohem lepší hodnocení. Ale to je subjektivní :) __55%__

Eminem feat. Dido - Stan (2000) (hudební videoklip)

Nesnáším Eminema, ale tady to jde! Skvělý klip se skvělou Dido. Ano, tohle se opravdu povedlo! __80%__