• Krátkometrážní

To nejsi Ty (2014)

Hilary Swank dostala letos příležitost zahrát nemocnou postavu (stejně jako Julianne Moore - Still Alice a Eddie Redmayne - Theory of Everything) a zhostila se jí skvěle. Julianne u mě sice trochu ve své roli vede, ale Hilary není o moc pozadu. Líbil se mi i výkon Emmy, která se zhostila své role po svém. Oscarovky to nebudou, ale na příjemné odpoledne u hezkého filmu naprosto stačí. PS: Už víte, proč se ti lidi polívali těmi kýblemi?? __80%__

Černobílý svět (2011)

Znáte takový ten pocit, když extrémně milujete filmy a jednou za čas narazíte na ten, který vás pohladí po duši a vykouzlí úsměv (slzu) na tváři, který tam je ještě po skončení? Tak kvůli tomuto pocitu bych vraždil a to je přesně to, co tento snímek se mnou udělal. Neskutečně krásný film. Joo, vím, že je to taková ta typicky líbivá Oscarovka. Jenže já jim to žral od začátku až do konce. Herecké výkony Jessicy, Octavie a Bryce byly naprosto dokonalé! Všichni jsme přece stejní, a at si říká kdo chce co chce! Jedna z největších srdcovek, nádhera! __100%__

Room 8 (2013)

Nebylo tady něco podobného už od Nolana? Okey, nemohu ale popřít, že mě to moc bavilo. Kdyby tady nebyl Nolanův kraťas, dal bych o 20% víc. __70%__

T.M.A. (2009)

Achjo. Tento český horor (opravdu neznámé slovní spojení) mohl být úplně jinde. Kdyby neměl taaaaak strašně hloupý scénář. Režisérova schopnost zpatlat 20 různých hororových stylů dohromady mě v konečné fázi spíše mrzelo než nějakým hlubším (a strašidelným) smyslem šokovalo. Perfektni atmosféru tomu neuberu, ta byla opravdu skvělá (ale neudělat strašidelně opuštěný dům uprostřed skoro ničeho už by musel udělat opravdu jen patlák). Možná kdyby k tomu existoval i anglický dabing a ne ta extrémně směšná čeština, bylo by to taky na jiné úrovni. Za mě zklamání. A vlastně chápu, proč je český horor tam, kde je :(( _10%__

Carrie (1976)

King je u mě TOP už nějaký ten pátek (chápej, z 80 knih mi chybí k přečtení 15) . Jeho prvotinu Carrie (kterou sám údajně vyhodil do popelnice, a kterou zachránila jeho manželka a poté jej donutila, aby ji publikoval) jsem četl už dááávno. Přesto ji mám moc rád a přečetl jsem ji jedním dechem. Film bohužel už na tak dobré úrovni nebyl, nejen kvůli efektům, které v 70 letech nebyly možné (vzhledem k ději v knize) udělat. U Kinga je těžké natočit jeho knihu LUXUSNĚ, takových je jen na napočítání na jedné ruce (Shawshank, Zelená Míle, Osvícení, Mlha, Misery....). I tak jsem byl ale s původní Carrie spokojen. Sissy to zahrála skvěle! __70%__

Bates Motel Inside the Casting Room (2014)

"You don't agree? Well screw up you shit head!!!!!" Já tento seriál prostě miluju především kvůli neskutečné roli Very a jejímu hysterickému umění. A vidět ji na konkurzu a pobavit se nad tím, že vlastně není na konkurzu, ale mluví s mamčou :))) No já umíral! __70%__

Zůstaň se mnou (2014)

Za mě teda žádná zbytečná nenávist k tomuto mladistvému filmu není potřeba. Chloe mam rád již od její role v 3:15, a sleduji ji opravdu dlouho :)) Proto jsem věděl, že zvládně takovou roli uhrát od začátku až do konce. Naštěstí jsem se nemýlil. Líbilo se mi to. Nevím jestli jsem v ten den, kdy jsem se dival, byl vyloženě na tento film naladěn... To, že jsou postavy jedno velké klišé (a vlastně celý scénář) vůbec neřeším. Tyto filmy jsou prodoukovány proto, aby dojaly. A to se podařilo :) Slza neukápla, ale i tak moc hezké. __70%__

S is for Split (2014)

Pecka! Celou dobu sledujeme klasický (už trochu okoukaný) Home Invasion, který nám ve výsledku předvede super nečekanou (a především neokoukanou!!) pointu. Otázka je jasná: Tak jsi kurva hetero nebo gay?? __80%__

Temný případ (2014) (seriál)

1.série - 80% Jednoznačně největším plusem jsou 3 hlavní herci (Matthew, Woody a Michelle). Skvělá a často velmi (příjemně) nepříjemná atmosféra, občas jsem měl dokonce pocit, že sleduji Fincherův film/seriál. Jen ten scénář mohl být trošku propracovanější. Občas mi to přišlo naprosto nepravděpodobně, někdy strašně ukecané a zdlouhavé, tím se pozornost odvracela a já se ztrácel. Naprosto nechápu tak vysoké hodnocení, musím se přiznat, že místy jsem se opravdu trochu nudil. I tak ovšem spokojenost a od HBO další překvapení. Ale 9. nejlepší seriál??! (28.7.2015) 2.série - 60%

Chobotnice (1998)

Bože, tak strašně strašné triky jsem dlouho neviděl (a snad ani dlouho neuvidím). Skoro jakoby to produkovalo Alysum. A o debilnosti scénaře ani nemluvím. Ale stejně mě to tak nějak divně bavilo (nebo ne????). To asi ta má oblíbená Famke:) A hvězdička navíc za ten naprosto idiotsky tupý konec, který mě ve výsledku vlastně strašně pobavil. Sommers věděl, že točí ultra sračku, proto si z nás udělal na konci alespoň totální prdel :D __30%__